ایرفلوت (Aeroflot Russian Airlines)

ایرفلوت بزرگترین شرکت هواپیمایی روسیه، دارای مسیرهای پروازی داخلی و بین‌ المللی است. این شرکت هواپیمایی در سال 1923 تأسیس شد، که یکی از قدیمی‌ ترین ایرلاین‌ های جهان است و نام آن خلاصه شده ناوگان هواپیمایی روسیه است. در دوران اتحاد جماهیر شوروی ایرفلوت شرکت دولتی بود، اما اکنون به عنوان شرکت نیمه خصوصی محسوب می‌ شود. مقر اصلی آن فرودگاه بین‌ المللی واقع در مسکو است. تعداد ناوگان ایرفلوت به 170 فروند هواپیما شامل ایرباس، بویینگ و سوخوی است. این ناوگان بزرگ به 130 مقصد مختلف در دنیا پرواز دارد.

شركت هواپيمايی ایرفلوت

دریافت آنلاین کارت پرواز ایرفلوت

مسافران ایرفلوت می‌ توانند برای کاهش زمان مورد نیاز در فرودگاه، به صورت آنلاین کارت پرواز خود را دریافت کنند. برای دریافت آنلاین 24 ساعت قبل از پرواز می توان کارت پرواز را به صورت آنلاین دریافت کرد. این سرویس 45 دقیقه قبل از پرواز بسته می‌ شود. دریافت کارت پرواز آنلاین این امکان را به مسافران می‌ دهد که صندلی خود را انتخاب کنند. می‌ توان به وسیله اپلیکیشن موبایل ایرفلوت نیز کارت پرواز را دریافت کرد. مانند دریافت آنلاین کارت پرواز، دریافت کارت با اپلیکیشن موبایل نیز از 24 ساعت قبل از پرواز در دسترس است و 45 دقیقه مانده به پرواز بسته می‌ شود. علاوه بر این مسافرانی که نمی‌ توانند به صورت آنلاین یا اپلیکیشن موبایل کارت پرواز دریافت کنند، می‌ توانند در فرودگاه آن را دیافت نمایند.

شركت هواپيمايی ایرفلوت

کلاس های پروازی هواپیمایی ایرفلوت :

1) کامفورت کلاس

این کلاس پروازی در جت مسافربری بوئینگ 777 و برای پروازهای طولانی مدت موجود است. قرار است ایرفلوت این کلاس پروازی را بسیار بیشتر از قبل در برنامه‌ های پروازی خود توسعه و گسترش دهد. فاصله بین صندلی‌ ها 96٫52 سانتی‌ متر است. تمامی مانیتورها دارای پورت USB و سوکت‌ های مختلف است، آن‌ ها را پشتیبانی می کنند.

2) بیزنس کلاس

در پروازهای طولانی کلاس بیزینسی ایرفلوت، صندلی ها تا 150 سانتی‎ متر قابلیت انعطاف به جلو یا عقب برای مسافران دارند. در پروازهای کوتاه نیز تا 97 سانتی متر این فضا را مسافران در اختیار دارند. مسافران این امکان را دارند تا در هنگام پرواز در صندلی‌ های راحت این کلاس پروازی، حس کنند که در تخت خواب خود هستند. در صندلی‌ های این پرواز می‌ توان از فضایی که برای کار وجود دارد، استفاده کرد. امکان استفاده از کلیه امکانات بهداشتی و تفریحی همچون مجله هایی که توسط خود شرکت هواپیمایی ایرفلوت چاپ می شوند وجود دارد.

شركت هواپيمايی ایرفلوت
3) اکونومی کلاس

صندلی‌ های کلاس اکونومی ایرفلوت، طراحی استانداردی برای شرایط نرمال فیزیکی مسافران دارد. کیف مخصوص کودکان که حاوی وسایل بازی و فکری مخصوص گروه سنی کودک است. وسایل همراه سفر برای بزرگسالان که شامل دفترچه های راهنمای سفر، وسایل بهداشتی، بالشت و پتوی کم حجم مسافرتی، اینترنت از امکاناتی است که در اختیار مسافران این کلاس پروازی قرار می گیرد.

بار دستی مجاز هواپیمایی ایرفلوت

مسافران ایرفلوت می‌ توانند 1 بار دستی مجاز و 1 بار شخصی مانند لپ‌ تاپ، کیف دوربین و … به همراه داشته باشند. ابعاد بار شخصی باید به گونه‌ای باشد که در محفظه بار داخل کابین قرار گیرد. بار دستی مجاز باید کوچکتر از 20*40*55 سانتی‌ متر باشد. در مورد وزن محدودیت‌ هایی با توجه به نوع بلیط وجود دارد. برای مثال بلیط‌ های کلاس کامفورت و اکونومی می‌ توانند بار دستی به وزن حدکثر 10 کیلوگرم، مسافران کلاس بیزنس حداکثر تا 15 کیلوگرم به همراه داشته باشند. بارهای دستی نباید سایزی برگتر از 20*40*55 سانتی‌ متر و وزنی بیشتر از 10 کیلوگرم یا (15 کیلوگرم برای کلاس بیزنس) داشته باشند. بارها قبل از ورود به کابین چک می‌ شوند و اگر از این مقدار بیشتر باشد مشمول پرداخت اضافه بار خواهند شد.

هواپیمایی ایرفلوت
پذیرش بار مجاز هواپیمایی ایرفلوت

ایرفلوت برای پذیرش بار مجاز خود سیاست تفاوت در کلاس‌ های پروازی را در پیش گرفته است. مسافران کلاس پروازی اکونومی می‌ توانند 1 بار با حداکثر وزن 23 کیلوگرم برای کلاس‌ های اکونومی و کامفورت، 2 عدد بار هر کدام با وزن حداکثر 23 کیلوگرم حمل کنند. برای مسافران کلاس بیزنس، 2 بار مجاز هر کدام به وزن حداکثر 32 کیلوگرم به همراه داشته باشند. حداکثر ابعاد بارها در همه کلاس‌ های پروازی یکسان است. مجموع طول، عرض، ارتفاع بار نباید از 158 سانتی‌ متر تجاوز کند. برای کودکان زیر 2 سال که در پرواز صندلی ندارند کمی متفاوت است. آن‌ ها مجاز به حمل 1 بار حداکثر به وزن 10 کیلوگرم و مجموع ابعادی برابر 115 سانتی متر هستند.

ناوگان هوایی هواپیمایی ایرفلوت

ایرفلوت با داشتن 170 فروند هواپیما در ناوگان خود، یکی از بزرگترین ناوگان های دنیا را داراست.

که از جمله آن‌ ها می‌ توان موارد زیر را نام برد :

 • بوئینگ 777
 • بوئینگ 737
 • ایرباس A321-200
 • ایرباس A320-200
 • ایرباس A350-900
 • ایرباس A330-200
 • ایرباس A330-300
 • ايركوت MC-21-300
 • سوخوی سوپر جت 100

سایر اطلاعات درباره هواپیمایی ایرفلوت :

 • کد SU : IATA
 • سال تأسیس : 1923
 • نام ایرلاین : ایرفلوت
 • مقر اصلی : مسکو (روسیه)
 • وب سایت هواپیمایی ایرفلوت : www.aeroflot.com

هواپیمایی ایرفلوت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید