هواپیمایی سپهران ؛ اولین ایرلاین بومی استان فارس

شرکت هواپیمایی سپهران در مدت‌ زمانی کوتاه، عنوان یکی از معتبرترین خطوط هوایی ایران را از آن خود کرد. این شرکت هواپیمایی، در سال 1390 به‌ ثبت‌ رسید و بعد از دریافت گواهینامه صلاحیت پروازی در زمینه‌ های مسافربری، باربری و محصولات پستی (کارگو) از بهمن‌ ماه 1395 به‌ طور رسمی آغازِ به‌ کار کرد. هواپیمایی سپهران در کمتر از 1 دهه فعالیت، موفق شد رضایتِ خاطرِ درصدی قابل‌ توجه از گردشگران، مسافران و کاربران وابسته به خدمات هوایی را جلب کند. سپهران، سهمی چشمگیر در خرید بلیط هواپیما و ارائه خدمات هوایی در ایران دارد.

شركت هواپيمايی سپهران

هواپیمایی سپهران موفقیت خود را مرهون مهارت و تعهد بیش از 800 سرمایه انسانی حرفه‌ای است که در دفاتر مشهد، تهران و شیراز مشغول به‌ کار هستند. کارکنانی که بی‌ وقفه می‌ کوشند تا نیاز مسافرانِ هواپیمایی سپهران را پاسخ دهند و برآنند تا رضایت خاطرشان را به‌ دست‌ آورند. گویا هیچ هدفی رضایت‌ بخش‌ تر از لبخند از خشنودی مسافران، برای آن ها معنایی ندارد.

شرکت هواپیمایی سپهران در مجموع 3 دفتر فعال در شهرهای مشهد، تهران و شیراز دارد. شالوده‌ دفتر مرکزی سپهران در شهر شیراز پایتخت شعر، ادب پارسی و مقصد فرهنگی ایران گذاشته شد. اما هدفِ توسعه ناوگان و آرمانِ گسترش شبکه پروازی به مقصدهای بین‌ المللی، هواپیمایی سپهران را بر آن داشت تا دفتر اصلی را به مشهد انتقال دهد. این شهر دومین کلان‌ شهر ایران و بزرگترین مقصد گردشگری زیارتی برای مسلمانان شیعه‌ مذهب است. حضور هواپیمایی سپهران سهمی مهم در رونق گردشگری آن داشته است.

هواپیمایی سپهران

سپهران، در مدتی کوتاه به تأسیس دفتر سوم در پایتخت بزرگ ایران‌ زمین شهر تهران پرداخت. از این‌ رو گردشگران بین‌ المللی را از تهران که اولین مقصدِ درصدی قابل‌ توجه از آنهاست، به سایر شهرهای مهم ایران هدایت می‌ کند. شرکت هواپیمایی سپهران عضو انجمن بین‌ المللی حمل‌ و نقل هوایی (IATA) با کد IS و سازمان بین‌ المللی هوانوردی کشوری (ICAO) است. ناوگان این ایرلاین را هواپیماهای بوئینگ 737 سری 300، 400 و 500 تشکیل می‌ دهند. توسعه ناوگان و گسترش مسیرهای پروازی در این ایرلاین همچنان ادامه دارد.

همه‌ ما در سپهران، می‌ کوشیم تا به‌ روزترین فناوری و کار آمدترین دانش روز دنیا را در ارائه خدمات هوانوردی به‌ کار ببریم. هدف ما این است که هر آنچه شایسته مسافرانِ ماست، را تقدیمشان کنیم. راحتیِ فرآیند خرید بلیط هواپیما، آرامش در پرواز، خدمات با کیفیت و ایمنیِ سفر هوایی‌ آن‌ چیزی‌ است که برای مسافران خود می‌ خواهیم.

هواپیمایی سپهران

ناوگان هواپیمایی سپهران

در حال حاضر ناوگان هواپیمایی سپهران پرواز، شامل هواپیمای بوئینگ 737- 300، 3 فروند هواپیمای بوئینگ 737- 500 از آن‌ جا که این ایرلاین به فکر پوشش بیشتری از مقاصد و ایجاد پروازهای خارجی سپهران برای مقاصد خارجی می‌ باشد، در فکر توسعه ناوگان هوایی نیز می باشد. برای آشنایی بیشتر، مشخصات کلی هواپیمای بوئینگ 737- 500 موجود در ناوگان هواپیمایی سپهران را در زیر آورده‌ایم :

هواپیمای بوئینگ 737- 500 ؛ هواپیمایی سپهران

1 هواپیمای ریز پیکر معروف به بچه بوئینگ توسط شرکت بوئینگ می‌ باشد. طراحی آن از 11 مِی 1964 آغاز شد و در 9 آوریل 1967 به پرواز در آمد. در واقع بعد از 1 سال که در ناوگان لوفتانزا به کار گرفته شد، کاربرد تجاری پیدا کرد. این مدل بوئینگ هواپیمایی محبوب است و در حال حاضر بیش از 7 هزار سفارش ساخت دریافت کرد که 5 هزار تای آن ساخت و تحویل شد.

خطوط هوایی سپهران

مشخصات

طول : 30٫5 متر

ارتفاع : 11٫3 متر

ظرفیت مسافر : 130 نفر

فاصله نوک 2 بال : 28٫4 متر

محدوده پرواز : 4688 کیلومتر

بیشینه سرعت : 84/0 ماخ (890 کیلومتر بر ساعت)

بوئینگ 737 دارای 2 موتور توربو فن در زیر بال ها می باشد.

دریافت کارت پرواز سپهران

معمولاً هواپیمایی سپهران، 22 الی 24 ساعت تا 2 ساعت قبل از پرواز به شما امکان دریافت کارت پرواز سپهران را می‌ دهد. شما بعد از رزرو بلیط خود با چک این خودکار می‌ توانید بلیط هواپیمایی خود را به صورت آنلاین چک این کنید. با در دست داشتن کارتی که از طریق سایت پرینت گرفته‌اید، بدون ماندن در صف انتظار مستقیماً به سمت گیت خروجی بروید. این کارت به شما امکان می‌ دهد که در واقع در منزل با پرینت از بلیط پرواز خود، به نوعی بلیط را داشته باشید که مزیت اصلی آن معطل نشدن در فرودگاه برای عبور از گیت می‌ باشد. برای دریافت کارت پرواز سپهران کافی است به سایت رسمی هواپیمایی سپهران رجوع کنید. بعد از رزرو بلیط هواپیمایی خود، برای دریافت کارت پرواز سپهران درخوست دهید. با نمایش آن پرینت بگیرید و با در دست داشتن بلیط به ترمینال پرواز رجوع کنید.

شركت هواپيمايی سپهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید