معنای كلمه كاسپين چيست؟

كاسی ها يا كاسپيان، تيره‌ای سفيد پوست بودند. همزمان با مادها و قبل از پارس ها، در شمال باختر دريای هيركان زندگی كشاورزی داشته‌اند. اين قوم به عنوان ساكنان اوليه گيلان معرفی شدند و در كرانه های دريای خزر زندگی می كردند. سرزمين آن ها در نقشه قديم خاور، كناره غربی دريای خزر از محل تلاقی رود ارس و كر تا جنوب غربی و جنوب اين دريا مشخص است. زبان شناسان بر اين باورند كه نام شهر قزوين نيز برگرفته از همين ريشه است، زيرا شهر مذكور دروازه قلمرو كاسپی ها بوده است. نام های باز مانده از كاسپی ها در اسماد آرامی در مصر به زبان ايرانی است. بنابراين، كاسپی ها بايد ايرانی باشند يا شديداً تحت تأثير فرهنگ ايرانی دانسته شوند. بنابراين، واژه كاسپين نه تنها ريشه انگليسی ندارد بلكه نامی كاملاً فارسی است.

شرکت هواپیمایی کاسپین

تأسیس شرکت هواپیمایی کاسپین

شركت هواپيمايی كاسپين به همت جمعی از بزرگان صنعت حمل و نقل هوايی در سال 1372 به عنوان يكی از شركت های هواپيمايی خصوصی در صنعت حمل و نقل هوايی تأسيس شد. فعاليت خود را با 4 فروند هواپيما از نوع یاک 42 آغاز نموده است. از سال 1379 به مرور 5 فروند هواپيمای ملكی از نوع توپولوف 154 به ناوگان شركت اضافه گرديد.
هواپيمايی كاسپين از سال 1388 برنامه اجاره هواپيمای بوئينگ (MD( را در دستور كار خود قرار داد. در پی ممانعت از ادامه فعاليت هواپيماهای توپولوف در ايران، به مرور نسبت به خريداری اين نوع هواپيما اقدام نمود كه در حال حاضر دارای 5 فروند هواپيمای ملكی از نوع بوئينگ (MD( می باشد.

شرکت هواپیمایی کاسپین

از بهمن‌ ماه سال 92 و پس از انجام بررسی‌ های کارشناسی فنی، عملیاتی و بازرگانی در جلسات متعدد شورای توسعه ناوگان شرکت هواپیمایی کاسپین و کار گروه‌ های مربوطه، پروژه خرید و ورود بوئینگ 400-737 به عنوان دومین تایپ فعال به ناوگان هوایی شرکت با مجوز هیأت مدیره محترم آغاز شد. در این راستا ضمن برنامه‌ ریزی گسترده جهت ایجاد زیر ساخت‌ های لازم در شرکت در ابعاد مختلف نیروی انسانی، فرآیندها و رویه‌ ها، تجهیزات و تأسیسات، نسبت به عقد قرار داد خرید، تأمین شرایط و الزامات، اخذ گواهینامه‌ ها و مجوزهای مربوطه اقدام شد. به همت همکاران شرکت، فرآیند عملیاتی‌ شدن اولین مجموعه از این ناوگان به انتها رسیده است. از امروز، شاهد خدمات‌ رسانی به هم‌ میهنان عزیز با استفاده از این هواپیماهای مدرن خواهیم بود.

خطوط هوایی کاسپین

بر اساس آمار منتشر شده توسط مراجع بین‌ المللی هوانوردی، امروزه تایپ هواپیمای بوئینگ 737 با 6135 فروند هواپیمای عملیاتی در بیش از 338 شرکت هواپیمایی در 112 کشور جهان، یک چهارم مجموع ناوگان هواپیمایی مسافربری جهان را به خود اختصاص می دهد. 31% از تمامی پروازهای مسافری جهان با استفاده از ناوگان بوئینگ 737 انجام می‌ شود. مجموع ناوگان بوئینگ 737 در دنیا از زمان تولید تا کنون، با بیش از 180 میلیون پرواز، 115 میلیارد مایل (1248 برابر فاصله زمین تا خورشید) و بیش از 300 میلیون ساعت پرواز (برابر با پرواز بدون وقفه 1 هواپیما به مدت 29416 سال) بیش از 17 میلیارد نفر مسافر را جابجا کرده است. این آمار نشان از قابلیت اطمینان پروازی بالای این وسیله پرنده جهت انجام عملیات پروازی ایمن و اقتصادی می‌ باشد.

خطوط هوایی کاسپین

کترینگ شرکت هواپیمایی کاسپین

کترینگ مجهز جهت ارائه خدمات پذيرايی طول پرواز به مسافرين استاندارد و با كيفيت برتر شامل انواع غذاهای گرم، سرد و ارائه خدمات به ساير شركت های هواپيمايی علاوه بر پوشش كامل نيازهای شركت كاسپين. استفاده از مواد اوليه مرغوب، كادر پرسنل آموزش ديده و ماهر، تجهيزات كامل، بازرسی های مستمر كيفيت، ايمنی و … سبب شد تا خدمات كترينگ هواپيمايی كاسپين از ديدگاه مسافرين همواره در زمره مزيت های رقابتی شركت محسوب شود.

هواپيمايی كاسپين

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست