ایران ایرتور (Iran Air Tour)

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور یک شرکت هواپیمایی خصوصی ایرانی است که در سال 1351 راه‌ اندازی شده است. قطب اصلی این شرکت، فرودگاه مهر آباد تهران و فرودگاه بین‌ المللی مشهد است. این شرکت ناوگانی متشکل از 12 فروند هواپیمای مسافربری دارد. ایران ایرتور جزء شرکت هایی است که دارای مجوز آموزش هوانوردی در ایران (ATO) از طرف سازمان هواپیمایی کشوری است. هواپیمایی ایران ایرتور عضو انجمن بین‌ المللی حمل‌ و نقل هوایی (IATA) می باشد. گواهینامه استاندارد جهانی (IATA Operational Safety Audit) IOSA، با ممیزی توسط بازرسان مورد تأیید یاتا را دارد. پیکره شرکت هواپیمایی ایران ایرتور متشکل از بیش از 1300 نیروی متخصص و زبده در قسمت های مختلف می باشد.

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور

پروازهای ایران ایرتور، در 2 قالب چارتر و سیستمی برگزار می‌ شد. در ابتدا تورهای این شرکت هواپیمایی به مسیر مشهد مقدس بود که با توجه به استقبال مسافران از این تورها، ایران ایرتور، برگزاری تورهای گسترده به سایر کشورها را در برنامه کار خود قرار داد. بدین ترتیب تورهایی به مقصد شارجه،‌ دبی،‌ چین، ‌هند، کوالالامپور و سنگاپور را به مرحله اجرا رساند. در راستای چندین اقداماتی این شرکت هواپیمایی به منظور توسعه گردشگری و جلب جهانگرد از کشورهای دیگر،‌ سمینارهایی را نیز با حضور مدیران شرکت‌ های توریستی برگزار نمود. بدین ترتیب موفق به کسب جوایزی از کشورهای مختلفی نظیر آلمان،‌ فرانسه،‌ ایتالیا، ژاپن، سوئیس، اتریش، انگلستان، امارات، بحرین و کویت شد.

هواپیمایی ایران ایرتور

ایران ایرتور فعالیت پروازی خود را از سال 1371 شروع کرد و شهر مشهد به عنوان قطب اصلی پروازهای این شرکت هواپیمایی در نظر گرفته شد. ایران ایرتور، مسئولیت انجام 55% از پروازهای حج را بر عهده داشت. تا سال 1389 ایران ایرتور شرکتی دولتی محسوب می‌ شد. تا اینکه از ابتدای سال 1390 به شرکت تعاونی هسایار یکی از شرکت‌ های زیر مجموعه وزارت دفاع واگذار شد. اما به دلیل انجام نشدن تعهدات و برگشت خوردن چک‌ های این شرکت،‌ واگذاری لغو و ایران ایرتور به بخش خصوصی واگذار شد. در حال حاضر این شرکت هواپیمایی با 1000 پرسنل همچنان به کار خود ادامه می‌ دهد. تا به امروز توانست بیش از 26 میلیون مسافر را جا به جا کند.

هواپیمایی ایران ایرتور

دریافت آنلاین کارت پرواز ایران ایرتور

امکان چک این (Check In) آنلاین برای هواپیمایی ایران ایرتور وجود ندارد.

کلاس های پروازی هواپیمایی ایران ایرتور

هواپیمایی ایران ایرتور دارای 2 نوع کلاس پروازی اکونومی و بیزینس می‌ باشد.

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور
بار دستی مجاز هواپیمایی ایران ایرتور

مقدار بار مجاز قابل حمل به داخل کابین در پروازهای ایران ایرتور، حداکثر 5 کیلوگرم می‌ باشد. ابعاد آن نیز نباید از 115 سانتی‌ متر تجاوز کند.

پذیرش بار مجاز هواپیمایی ایران ایرتور

پذیرش بار مجاز در پروازهای ایران ایر‌تور، برای پروازهای داخلی 20 کیلوگرم و برای پروازهای خارجی 30 کیلوگرم می‌ باشد.

ناوگان هوایی هواپیمایی ایران ایرتور، در حال حاضر تعداد 7 فروند هواپیما در ناوگان هوایی ایران ایرتور در شرایط پرواز هستند. از جمله آن‌ ها می‌ توان موارد زیر را نام برد :

  • یک فروند ایرباس 600-300
  • 5 فروند هواپیما MD-82-83

سایر اطلاعات درباره هواپیمایی ایران ایرتور :

  • کد B9 : IATA
  • سال تأسیس : 1351
  • نام ایرلاین : ایران ایرتور
  • مقر اصلی : ایران (مشهد)
  • وب سایت هواپیمایی ایران ایر تور : https://iranairtour.ir

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید