هواپیمایی ترکیش (Turkish Airlines)

ترکیش ایرلاینز در سال 1933 به عنوان هواپیمایی رسمی ترکیه افتتاح شد. اولین پرواز این هواپیمایی در سال 1947 از استانبول به آتن صورت گرفت. ترکیش ایرلاینز پروازهایی به بیش از 322 فرودگاه بین المللی در جهان دارد. این شرکت با داشتن 250 مسیر پروازی، چهارمین شرکت بزرگ دنیا از لحاظ مسیرهای پروازی و سومین ایرلاین بزرگ اروپا پس از ایرفرانس همچنین لوفت‌ هانزا از نظر جا به‌ جایی مسافر محسوب می‌ شود. در حال حاضر رتبه اول پرواز بدون توقف را در اروپا دارد.

شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاین بعد از لوفت هانزا، بزرگترین ناوگان هوایی جهان را در اختیار دارد. ترکیش ایر با کسب جوایز متعدد در سال‌ های اخیر، توانسته است شهرت جهانی کسب کند و به یکی از مطرح ترین ایرلاین‌ های جهان تبدیل شود. دنیاگردی به عنوان نمایندگی فروش بلیط هواپیمایی ترکیش در ایران، بهترین قیمت پروازهای ایرلاین ترکیش ایرلاینز را در اختیار مسافران قرار می دهد. برای آشنایی با نحوه خرید بلیط از ترکیش ایرلاین، ادامه مطلب را مطالعه کنید.

شرکت هواپیمایی ترکیش

مزایای خرید بلیط هواپیمای ترکیش ایرلاین

شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاین به عنوان ایرلاینی که پروازهایی به بیشتر کشورهای دنیا ارائه می دهد، امکانات و خدمات بسیار مناسبی را در اختیار مسافران خود قرار می دهد. توانسته است محبوبیت بسیاری نزد مسافران سرتاسر دنیا کسب کند. به طور کلی اگر بخواهیم مهم ترین مزایای بلیط هواپیمایی ترکیش را نام ببریم، عبارت است از :

 • امنیت بالا
 • راحتی صندلی ها
 • امکان حمل حیوانات خانگی
 • تنوع غذا و پذیرایی با کیفیت عالی
 • بلیط های متنوع در کلاس های گوناگون
 • بهداشت و نظافت به خصوص در دوران کرونا
 • پرسنل مجرب، حرفه‌ای و مسلط به زبان های بین المللی

دریافت آنلاین کارت پرواز ترکیش ایرلاینز

دریافت آنلاین کارت پرواز ترکیش ایرلاینز از 24 ساعت تا 90 دقیقه قبل از برنامه پرواز قابل انجام است، که طی آن مسافران می‌ توانند صندلی خود را انتخاب کرده و کارت پرواز خود را چاپ کنند. برای دریافت آنلاین کارت پرواز امکان استفاده از اپلیکیشن موبایل ترکیش ایرلاینز نیز فراهم است. علاوه بر این اگر مسافران رزرو مشابهی در ترکیش ایرلاین داشته باشند، می‌ توانند به طور هم زمان 8 کارت آنلاین پرواز را دریافت کنند.

شرکت هواپیمایی ترکیش
کلاس های پروازی ترکیش ایرلاین
1) بیزینس کلاس

کلاس (بیزینس) هواپیمایی ترکیش با ارائه صندلی‌ هایی به طول 193 سانتی متر، با امکان خواباندن کامل صندلی، چراغ مطالعه، میز مرکزی با دارا بودن قابلیت جا به‌ جایی و … به همراه خدمات 1 رستوران واقعی در زمینه پذیرایی، بالاترین سطح کلاسی این شرکت به شمار می‌ رود. در رستوران بیزینس کلاس غذاهای سرد در ظروف چینی به همراه دسر، میوه و مخلفات دیگر سرو می‌ شود.

2) کامفورت کلاس

کلاس (Comfort) یا راحت این شرکت در هواپیماهای (B777-300) دارای فضایی با ابعاد 116 سانتی متر در 50 سانتی متر و در 3 ردیف (2-3-2) است. از دیگر امکانات این کلاس پروازی می‌ توان به مانیتورهای شخصی 10.6 اینچی، چراغ مطالعه مخصوص هر صندلی و … اشاره کرد.

3) اکونومی کلاس

در کلاس (اکونومی) ترکیش ایرلاینز، فضایی 79 سانتی‌ متر به مسافر ارائه می‌ شود که شامل پشتی صندلی 15 سانتی متری برای استراحت و راحتی قرار گرفتن پا است. بر اساس نوع هواپیما، سیستم دیجیتال شامل (LCD)، (MP3 Player)، رادیو و … می شود که مسافران ‌پروازهای بین‌ المللی می‌ توانند از بین شمار زیادی از برنامه‌ ها، فیلم‌ ها، موسیقی ملل، بر حسب علاقه خود، دست به انتخاب بزنند. در زمینه پذیرایی این شرکت مجموعه‌ای از غذاهای ملل و سنتی ترکیه (سرد و گرم) را در وعده‌ های مختلف صبحانه، ناهار و شام با توجه به زمان پرواز ارائه می‌ دهد. ترکیش ایر جهت رفاه هر چه بیشتر مسافران خود، در پروازهای خارجی خدمات گسترده‌ای را در زمینه (غذاهای ویژه) از جمله رژیمی، غذاهای مورد تأیید مذاهب مختلف و … ارائه می‌ کند.

شرکت هواپیمایی ترکیش
قوانین حمل بار در هواپیمایی ترکیش ایرلاینز

شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاین برای حمل بار مسافران شامل بار دستی داخل کابین و بار داخل هواپیما قوانین خاص خود را دارد که لازم است پیش از خرید بلیط هواپیمایی ترکیش ایرلاین، از قوانین حمل بار این شرکت هواپیمایی مطلع باشید. برای اطلاع از قیمت اضافه بار هواپیمایی ترکیش ایرلاین با پشتیبانی دنیاگردی تماس بگیرید.

بار دستی مجاز هواپیمایی ترکیش

بار مجاز قابل حمل به داخل کابین در پروازهای ترکیش ایرلاینز با توجه به کلاس سفر تغییر می‌ کند. به طور کلی چمدان باید در ابعاد 23*40*55 سانتی‌ متر باشد. تعداد و وزن آن‌ ها به شرح زیر می‌ باشد :

کلاس بیزنس : 2 بار دستی مجاز هر کدام حداکثر 8 کیلوگرم

کلاس اکونومی و کامفورت : 1 بار دستی مجاز (داخل کابین) به وزن 8 کیلوگرم

علاوه بر بار دستی مجاز، مسافران می‌ توانند 1 بار کوچک شخصی نظیر لپ‌ تاپ، کیف دستی، دوربین و … را همراه داشته باشند. این بار شخصی برای کلاس اکونومی باید در ابعاد 40*30*15 باشد. در کلاس بیزنس 23*40*55 و در هر 2 کلاس پروازی، این بار شخصی نباید بیش از 4 کیلوگرم وزن داشته باشد.

هواپیمایی ترکیش
پذیرش بار مجاز هواپیمایی ترکیش

پذیرش بار مجاز بستگی به مقصد و کلاس پروازی دارد. عموماً پذیرش بار مجاز برای پروازهای داخلی ترکیش ایرلاینز بدین شرح است :

بیزینس : حداکثر 32 کیلوگرم

اکونومی : حداکثر 23 کیلوگرم

پذیرش بار مجاز برای پروازهای بین‌ المللی به شرح زیر است :

کلاس بیزینس : حداکثر 30 کیلوگرم

کلاس اکونومی و کامفورت : حداکثر 20 کیلوگرم

مسافران دارای نوزاد می‌ توانند بار مجازی به وزن 10 کیلوگرم و کریر تاشوی نوزاد را به همراه داشته باشند.

قوانین کنسلی بلیط هواپیما ترکیش

برای اطلاع از قوانین کنسلی بلیط هواپیمایی ترکیش، با کارشناسان پشتیبانی دنیاگردی آریا تماس بگیرید.

ناوگان هوایی شرکت هواپیمایی ترکیش

ناوگان هوایی ترکیش ایرلاینز مجموعاً شامل 369 هواپیما می شود (در سال 2021) که از جمله آن‌ ها می‌ توان موارد زیر را نام برد :

 • بوئینگ 777 – 747 – 737
 • ایرباس A300 – 600F – A330 – 200F – A310 – 300F
 • ایرباس A330 – 300 – A330 – 200 – A340 – 300 – A321 – 200 – A320 – 200 – A319 – 132/100
سایر اطلاعات درباره شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاین :
 • کد TK : IATA
 • سال تأسیس : 1933
 • نام ایرلاین : ترکیش ایرلاینز
 • مقر اصلی دفتر هواپیمایی ترکیش ایرلاین : ترکیه (استانبول)
 • وب سایت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز : www.turkishairlines.com

شرکت هواپیمایی ترکیش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید