زاگرس (Zagros Airlines)

شرکت هواپیمایی زاگرس ایرلاینی ایرانی است که قدمت چندانی ندارد، اما در همین مدت کوتاه فعالیت خود توانسته است جایگاه مناسبی در میان ایرلاین های داخلی و معتبر پیدا کند. تأسیس این شرکت هواپیمایی به سال 1384 بر می گردد. یعنی زمانی که زاگرس با ورود 2 فروند هواپیمای توپولوف و در منطقه آزاد اروند فعالیت خود را آغاز کرد. این شرکت هواپیمایی در سال 1386 با افزودن 2 فروند هواپیمای MD به ناوگان خود، توانست فعالیت خود را توسعه دهد.

شرکت هواپیمایی زاگرس

اولین پرواز بین المللی شرکت هواپیمایی زاگرس در سال 1387 و در مسیر تهران – دمشق صورت گرفت. هواپیمایی زاگرس به تدریج جایگاه خود را میان سایر ایرلاین های داخلی تثبیت کرد و با افزودن هواپیماهای جدید به ناوگان خود، توانست سهم به سزایی در حمل و نقل هوایی کشور داشته باشد. شرکت هواپیمایی زاگرس در 1 سال اخیر توانست با رشد 30% در مسیرهای داخلی، خارجی و رشد 70% مسافران بیش از 4 میلیون مسافر را جابجا کند. این ایرلاین از لحاظ سورت پروازی در سال 96، توانست جایگاه چهارم را در میان ایرلاین های ایرانی به خود اختصاص دهد.

شرکت هواپیمایی زاگرس

دریافت آنلاین کارت پرواز زاگرس

دریافت آنلاین کارت پرواز زاگرس تا 24 ساعت قبل از پرواز امکان پذیر است. مسافران می توانند از بلیط خود در منزل پرینت بگیرند و مستقیماً به گیت خروجی بروند.

کلاس های پروازی هواپیمایی زاگرس

شرکت هواپیمایی زاگرس در 2 کلاس پروازی اقتصادی یا اکونومی (Economy) و تجاری یا بیزنس کلاس (Business) به مسافران خدمات رسانی می کند.

پذیرش بار مجاز هواپیمایی زاگرس

بار مجاز هواپیمایی زاگرس برای مسافران پروازهای داخلی 20 کیلوگرم و برای مسافران پروازهای خارجی 25 کیلوگرم است.

شرکت هواپیمایی زاگرس
ناوگان هوایی هواپیمایی زاگرس

هواپیمایی زاگرس در حال حاضر با 19 فروند هواپیما در ناوگان هوایی خود، به فرودگاه های داخلی و بین المللی پرواز دارد. این شرکت هواپیمایی در حال توسعه ناوگان خود می باشد، تا از این طریق نقش مهمی در ارائه خدمات هوایی داشته باشد. در همین راستا شرکت هواپیمایی زاگرس در سال 96 سفارش خرید 28 فروند هواپیمای ایرباس را به مسئولین این شرکت داده است. ناوگان هوایی زاگرس شامل موارد زیر می باشد :

  • بوئینگ MD
  • ایرباس 319 – 320 – 321
هواپیمایی زاگرس
سایر اطلاعات درباره هواپیمایی زاگرس :
  • کد ZV : IATA
  • نام ایرلاین : زاگرس
  • سال تأسیس : 1384
  • مقر اصلی : تهران، آبادان
  • وب سایت هواپیمایی زاگرس : www.zagrosairlines.com

هواپیمایی زاگرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید