سلام ایر (Salam Air)

هواپیمایی سلام ایر، ایرلاین کشور عمان است که در سال 2016 تأسیس شد و اولین پروازش را در ژانویه 2017 انجام داد. اکنون این هواپیمایی، به بیش از 27 مقصد در 18 کشور دنیا خدمات پروازی ارائه می دهد. پروازهای هواپیمایی سلام ایر را می توانید با قیمت بسیار مناسب تهیه کنید و با خیال راحت سوار ناوگان هواپیمایی جدید و ایمن شوید.

هواپیمایی سلام ایر ایمنی، امانت، تعهد، سودمندی و احترام را به عنوان ارزش‌ های خود معرفی می‌ کند. سفر ایمن و مطمئن، ایجاد یک تجربه لذت بخش، فناوری نوآورانه، پیشرو، محیط دلچسب، مدیریت سود آور و مقرون به صرفه از مواردی است که به عنوان مأموریت این شرکت هواپیمایی اعلام شد.

شرکت هواپیمایی سلام ایر برای اولین بار هواپیمای ایرباس (A320neo) و (A321neo) را به عمان معرفی کرد. در حال حاضر، ناوگان هوایی هواپیمایی سلام متشکل از 6 (A320neo) و 2 (A321) است. این شرکت در هفته، بیش از 100 پرواز داخلی و خارجی انجام می‌ دهد. شهرهای دبی، جده، مدینه، مسقط و شیراز از جمله مقاصد خارجی این ایرلاین هستند.

هواپیمایی سلام ایر

مقاصد پروازهای سلام ایر

برخلاف جوان بودن شرکت هواپیمایی سلام ایر، مقاصد پروازی زیادی را پوشش می‌ دهد و تعداد این مقاصد رو به افزایش است. از خاورمیانه تا آفریقا، آسیا و نپال پروازهای بسیاری با هواپیمایی سلام انجام می‌ شود. در حال حاضر ایران، ترکیه، آذربایجان، بحرین، کویت، سودان، عراق، عربستان سعودی، امارات، قطر، نپال، عمان، پاکستان، تایلند، مصر، سریلانکا و گرجستان از مقصد های پروازهای هواپیمایی سلام است.

کد هواپیمایی سلام ایر

کد یاتا (IATA) هواپیمایی سلام ایر با عنوان (OV) و کد ایکائو (ICAO) یا سازمان صنایع هوایی بین‌ المللی سلام ایر، (OMS) است.

کلاس های پروازی سلام ایر

پروازهای شرکت هواپیمایی سلام ایر در 3 کلاس پروازی انجام می‌ شود که هر کدام ویژگی ها و مزایای خود را دارند. 3 کلاس پروازی فلکسی، فرندلی و لایت 3 دسته کلاس پروازی هواپیمایی سلام است که در ادامه به شرح آن ها می‌ پردازیم :

1) کلاس فلکسی (Flexi)

در این کلاس پروازی امکان حمل بار دستی مجاز تا 7 کیلوگرم، تحویل بار تا 20 کیلوگرم به کانتر پذیرش، تغییر تاریخ پرواز یا کنسل کردن پرواز نیز وجود دارد. کنسل کردن این پرواز تا قبل از 24 ساعت، هیچ جریمه‌ای را شامل نمی‌ شود. کنسلی پرواز فلکسی از 24 ساعت تا 12 ساعت پیش از پرواز، شامل جریمه 15 ریال عمران به علاوه هزینه مابه التفاوت پرواز می‌ شود. در صورت کنسلی پرواز کم تر از 12 ساعت تا پرواز، همه هزینه پرداخت شده توسط مسافر به عنوان جریمه لحاظ می‌ شود.

2) کلاس فرندلی (Friendly)

مسافران با انتخاب کلاس پروازی فرندلی سلام ایر، علاوه بر حمل 7 کیلوگرم بار دستی مجاز، می‌ توانند 20 کیلوگرم بار تحویل کانتر دهند و امکان تعویض تاریخ پرواز را نیز دارند. در کلاس پروازی (Friendly Value) مسافران می‌ توانند علاوه بر 7 کیلوگرم بار دستی، 30 کیلوگرم بار تحویل کانتر دهند. در کلاس پروازی (Friendly Plus) مسافران می‌ توانند علاوه بر 7 کیلوگرم بار دستی، 40 کیلوگرم بار تحویل کانتر دهند. جریمه تغییر ساعت پرواز 24 ساعت پیش از پرواز، شامل 15 ریال عمان به علاوه هزینه مابه التفاوت پرواز جدید می‌ شود. جریمه تغییر یا کنسلی پرواز در کم تر از 24 ساعت قبل از پرواز، شامل همه مبلغ پرداخت شده می‌ شود.

3) کلاس لایت (Light)

این کلاس پروازی به مسافران تنها اجازه حمل 7 کیلوگرم بار دستی می دهد. از سایر خدمات نظیر حمل چمدان یا کنسل کردن بلیط خبری نیست. در صورت نیاز به بردن چمدان، مسافران این کلاس پروازی باید هزینه اضافه پرداخت کنند. در کلاس پروازی لایت شرکت هواپیمایی سلام ایر، در صورت تغییر تاریخ یا کنسلی پرواز 24 ساعت قبل از زمان پرواز، مسافر باید 15 ریال عمان به علاوه هزینه مابه التفاوت پرواز جدید را پرداخت کند. کنسلی پرواز کم تر از 24 ساعت تا پرواز، شامل جریمه 100% مبلغ پرداختی می‌ شود.

هواپیمایی سلام ایر

مزایای خرید بلیط هواپیما سلام ایر

شرکت هواپیمایی سلام ایر مزایای بسیاری برای مسافران خود در نظر گرفته است تا با تجربه پروازی خوش با سلام ایر، مشتری همیشگی این ایرلاین شوند. تعدادی از مزایای خرید بلیط هواپیما سلام ایر عبارتند از :

1- سفر با جدیدترین ناوگان هوایی

استفاده هواپیمایی سلام ایر از هواپیماهای ایرباس (a320) و (a321) جدید، کیفیت بالای سفر هوایی را تضمین می‌ کند. این هواپیمایی امنیت بالایی در پروازها فراهم می‌ کند.

2- تنوع مقاصد پروازی

همانطور که گفتیم، علی رغم تازه تأسیس بودن این شرکت هواپیمایی، پروازهای سلام ایر تعداد زیادی از مقاصد را در سرتاسر دنیا پوشش می‌ دهد.

3- قیمت مقرون به صرفه

شعار این هواپیمایی، تسهیل سفرهای هوایی ارزان برای مسافران است. در مقایسه با رقبا، این هواپیمایی سفرهای ارزان تری ارائه می‌ دهد.

4- کیفیت بالای خدمات

تنوع غذاها و پذیرایی با کیفیت در این هواپیمایی، سبب شده تا سفرهای هوایی با شرکت هواپیمایی سلام ایر رضایت بالای مسافران را کسب کند. مسافران هواپیمایی سلام ایر این امکان را دارند تا انواع میان وعده از جمله ساندویچ، رول و انواع نوشدنی خود را انتخاب کنند.

شرکت هواپیمایی سلام ایر
بار دستی مجاز هواپیمایی سلام ایر

مسافران پروازهای خارجی سلام ایر مجاز به حمل 1 بار دستی مجاز با حداکثر ابعاد 56 در 45 در 25 سانتی متر به طور رایگان هستند. این شامل کیف لپ تاپ یا کیف دستی زنانه کوچک که ابعادش بیشتر از 25 در 33 در 20 سانتی متر نباشد، می شود. در صورتی که بخواهید وسایل با ارزش، آلات موسیقی یا کیف دیپلماتیک با خود حمل کنید که اندازه یا وزن آن بیش از حد مجاز است نیاز دارید در صورت موجود بودن، 1 یا چند صندلی مسافر بخرید.

پذیرش بار مجاز هواپیمایی سلام ایر

شرکت هواپیمایی سلام ایر به مسافران امکان می‌ دهد تا هنگام خرید بلیط سلام ایر، بار مجاز را که یکی از گزینه‌ های 20، 30 یا 40 کیلوگرمی است، بسته به نیاز خود تهیه کنند. این شرکت محدودیتی در تعداد بسته‌ های تحویل داده شده مسافران ندارد. اما وزن حداکثر هر بسته در پرواز با سلام ایر نباید بیشتر از 32 کیلوگرم و ابعاد حداکثر 160 سانتی متر (مجموع طول + عرض + ارتفاع) باشد. بدین ترتیب اگر گزینه بار 40 کیلوگرمی را انتخاب کردید، باید بار خود را حداقل در 2 بسته‌ بندی تقسیم کنید.

هزینه اضافه بار سلام ایر

هزینه اضافه بار سلام ایر برای پروازهای بین‌ المللی 5 ریال عمان به ازای هر کیلو + مالیات + هزینه‌ های فرودگاه است. در صورتی که بار شما بیشتر از حد مجاز باشد، برای اطلاع از هزینه‌ های دقیق به کانتر هواپیمایی سلام ایر در فرودگاه مراجعه کنید.

شرکت هواپیمایی سلام ایر
ناوگان هوایی هواپیمایی سلام ایر

با توجه به اینکه مدت کوتاهی از شروع به کار هواپیمایی سلام ایر می گذرد، این شرکت در حال حاضر تنها از هواپیماهای ایرباس استفاده می کند. در حال حاضر، شرکت هواپیمایی سلام ایر از 6 هواپیمای ایرباس (A320neo) و 4 هواپیمای ایرباس (A321neo) استفاده می‌ کند. هواپیماهای (A320neo) و (A321neo) به ترتیب به 180 و 212 صندلی مجهز هستند. فضای پای زیاد برای راحتی بیشتر مسافران فراهم می‌ کنند.

  • ایرباس A321
  • ایرباس A320
قوانین کنسلی ایرلاین سلام ایر

قوانین کنسلی پرواز سلام ایر با توجه به کلاس‌ های پروازی مختلف، متفاوت است. جهت نیاز به کنسل کردن پرواز خود، با پشتیبانی دنیاگردی آریا تماس بگیرید. در خصوص قوانین کنسلی پرواز خود و میزان جریمه پرس و جو کنید.

سایر اطلاعات درباره هواپیمایی سلام ایر :
  • کد OV : IATA
  • مقر اصلی : مسقط
  • سال تأسیس : 2016
  • نام ایرلاین : سلام ایر
  • سایت هواپیمایی سلام ایر : salamair.com

اگر قصد دارید پرواز بعدی خود را با هواپیمایی سلام ایر انجام دهید، بهتر است بخشنامه های هواپیمایی سلام ایر را مطالعه کنید تا با آخرین دستور العمل‌ ها و شرایط پرواز با این شرکت هواپیمایی آشنا شوید. علاوه بر این برای آشنایی بیشتر با این ایرلاین، به سایت سلام ایر مراجعه کنید.

شرکت هواپیمایی سلام ایر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید