قشم ایر (Qeshm Air)

قشم ایر فعالیت خود را سال 1372 ابتدا با 2 فروند هواپیمای اجاره‌ای و با نام (فراز قشم) آغاز کرد. اما سال های آتی با اجاره هواپیماهای پهن پیکر، توانست شبکه پروازی خود را با پرواز به دبی و سایر شهرهای ایران گسترش دهد. شرکت هواپیمایی قشم پس از 10 سال فعالیت مستمر، سال 1388 به شرکت (هلدینگ توسعه سورینت قشم) واگذار می شود و پس از آن سال 1391 با تغییر نام به (هواپیمایی قشم) فعالیت خود را به طور رسمی آغاز می کند.

شرکت هواپیمایی قشم ایر

قشم ایر به بسیاری از شهرهای داخلی از جمله بوشهر، مشهد، یزد، تبریز، اصفهان، رشت و ارومیه از فرودگاه مهرآباد و مقاصد بین المللی مثل باکو، باتومی، جده، قونیه، دبی، بروکسل و هامبورگ از فرودگاه امام خمینی پرواز دارد. قطب های اصلی هواپیمایی قشم فرودگاه بین المللی امام خمینی، فرودگاه بین المللی مهر آباد در تهران و فرودگاه دیرستان در جزیره قشم است. فرودگاه بین المللی کیش به عنوان قطب دوم انتخاب شده است.

دریافت آنلاین کارت پرواز قشم ایر

دریافت آنلاین کارت پرواز هنوز برای مسافران قشم ایر فراهم نشده است و مسافران برای دریافت کارت پرواز خود باید به کانترهای مخصوص پروازهای هواپیمایی قشم مراجعه کنند.

شرکت هواپیمایی قشم ایر

کلاس های پروازی هواپیمایی قشم ایر

1) بیزینس کلاس

بیزینس کلاس قشم ایر فقط در چند پرواز بین‌ المللی وجود دارد. صندلی‌ های این کلاس پروازی نسبت به اکونومی کلاس بزرگتر و راحت‌ تر هستند، تا مسافران آرامش بیشتری در مسیرهای پروازی به خصوص پروازهای طولانی مدت داشته باشند.

2) اکونومی کلاس

قشم ایر در پروازهای داخلی برای مسافران خود اکونومی کلاس را فراهم کرده است که در این کلاس پروازی، صندلی‌ های عادی همراه با 1 وعده غذای رایگان برای مسافران در نظر گرفته شده است.

شرکت هواپیمایی قشم ایر
بار دستی مجاز هواپیمایی قشم ایر

مسافرین در پروازهای داخلی قشم ایر می‌ توانند 5 کیلوگرم بار دستی مجاز با خود به داخل کابین هواپیما ببرند.

پذیرش بار مجاز هواپیمایی قشم ایر

مسافران پروازهای قشم ایر در پروازهای بین‌ المللی مجاز هستند 2 بار را تحویل دهند. مجموع وزن این 2 بار نباید از 30 کیلوگرم بیشتر شود، در غیر این صورت مسافر باید هزینه اضافی آن را پرداخت کند و اندازه هر بسته نباید از 158 سانتی متر (طول + عرض + ارتفاع) بیشتر باشد.

هواپیمایی قشم ایر
ناوگان هوایی هواپیمایی قشم ایر

قشم ایر هم اکنون از 20 فروند هواپیما برای خدمت‌ رسانی به مسافرین خود استفاده می‌ کند. برای گسترش و توسعه ناوگان هوایی خود، تعدادی هواپیما به شرکت‌ های بوئینگ و بمباردیه سفارش داد. که از جمله آن‌ ها می‌ توان موارد زیر را نام برد :

  • آر جی
  • فوکر 50
  • فوکر 100
  • ایرباس A320
  • ایرباس A300
سایر اطلاعات درباره هواپیمایی قشم ایر :
  • کد QB : IATA
  • سال تأسیس : 1391
  • نام ایرلاین : قشم ایر
  • وب سایت هواپیمایی قشم ایر : www.qeshm-air.com
  • مقر اصلی : فرودگاه مهر آباد، فرودگاه امام خمینی تهران و فرودگاه دیرستان جزیره قشم

هواپیمایی قشم ایر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید