ماهان ایر (Mahan Air)

ماهان ایر یکی از اولین و بهترین شرکت های هواپیمایی ایران است که سال 1371 تأسیس شد. این ایرلاین حدود ربع قرن تجربه دارد و توانسته نام خود را به عنوان یکی از ایرلاین های ایرانی معتبر که پروازهایی ایمن انجام می‌ دهد، معرفی کند. این ایرلاین به بسیاری از شهرهای داخلی و کلان شهرها از جمله، مشهد، اهواز، شیراز، تبریز، اصفهان و … پرواز دارد. در بسیاری از مسیرهای اروپایی نیز پروازهایی ارزان قیمت برقرار کرده است. پروازهایی که به دلیل قیمت بسیار مناسبی که دارند، طرفداران زیادی هم در میان ایرانی ها و هم در میان اتباع خارجی دارد. اگر قصد خرید بلیط هواپیما از این شرکت را دارید، در ادامه بیشتر با پروازهای هواپیمایی ماهان آشنا شوید.

شرکت هواپیمایی ماهان

دریافت آنلاین کارت پرواز ماهان

مسافران پروازهای ماهان از 2 سال پیش، در برخی فرودگاه های داخلی می‌ توانند کارت پرواز را به صورت آنلاین دریافت کنند. فرودگاه مهر آباد، مشهد، بندرعباس، شیراز، اهواز، زاهدان و ساری امکان دریافت کارت پرواز ماهان به صورت آنلاین را برای مسافران فراهم کرده‌اند. از اسفند ماه 96 مسافران پروازهای بین المللی ماهان نیز قادر به دریافت کارت پرواز اینترنتی از طریق وبسایت و موبایل هستند.

شرکت هواپیمایی ماهان

کلاس های پروازی هواپیمایی ماهان

1) بیزنس کلاس

کلاس پروازی بیزنس ماهان، صندلی‌ هایی بزرگتر از صندلی‌ های راحتی عادی در کلاس اکونومی دارد تا مسافران آسوده‌ خاطر در مسیرهای پروازی به خصوص مسیرهای طولانی‌ تر بین‌ المللی سفر کنند. پذیرایی در این کلاس نیز متفاوت است. وعده‌ های غذایی در تعداد بیشتر و متنوع‌ تر در اختیار مسافران قرار می‌ گیرد.

2) اکونومی کلاس

کلاس اکونومی هواپیمایی ماهان، صندلی های راحتی عادی در اختیار مسافران قرار می دهد و در طول پرواز پذیرایی به صورت رایگان نیز انجام می‌ شود.

شرکت هواپیمایی ماهان
بار دستی مجاز هواپیمایی ماهان

بار مجاز دستی پروازهای ماهان در پروازهای داخلی و بین المللی تفاوتی با هم ندارد. برای همراه داشتن در کابین در کلاس پروازی اکونومی ماهان، 5 کیلوگرم و در کلاس بیزینس 7 کیلوگرم است.

پذیرش بار مجاز هواپیمایی ماهان

میزان بار مجاز در پروازهای داخلی و خارجی همچنین بسته به کلاس پروازی متفاوت است. بار مجاز هواپیمایی ماهان در پروازهای داخلی، برای کلاس اکونومی 20 کیلوگرم و برای کلاس بیزینس 25 کیلوگرم است. اما بار مجاز ماهان در پروازهای خارجی برای مسافران بیشتر است. میزان بار مجاز مسافر در پروازهای خارجی، برای کلاس اکونومی 30 کیلوگرم و برای کلاس بیزینس 40 کیلوگرم است. ضمناً ابعاد چمدان نباید بیشتر از 158 سانتی متر باشد. اما اگر بار مسافران بیش از حد مجاز باشد، باید هزینه این اضافه بار را جداگانه بپردازند. هزینه اضافه بار ماهان به ازای هر کیلوگرم، معادل 1% قیمت بلیط هواپیما در همان مسیر است.

هواپیمایی ماهان
ناوگان هوایی ماهان ایر

که از جمله آن‌ ها می‌ توان موارد زیر را نام برد :

 • XYZ123
 • بوئینگ 747
 • ایرباس A310
 • ایرباس A300
 • ایرباس A340
 • BAE 146-300
سایر اطلاعات درباره هواپیمایی ماهان ایر :
 • کد W5 : IATA
 • سال تأسیس : 1371
 • نام ایرلاین : ماهان ایر
 • وب سایت هواپیمایی ماهان : www.mahan.aero
 • مقر اصلی : فرودگاه مهر آباد و فرودگاه امام خمینی تهران

هواپیمایی ماهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید