معراج ایر (Meraj Air)

شرکت هواپیمایی معراج، ایرلاین جوان ایرانی است که در سال 1389 تأسیس شد. دفتر اصلی این شرکت در تهران قرار دارد. با وجودی که زمان زیادی از تأسیس این شرکت هواپیمایی نمی‌ گذرد، در همین مدت زمان کم توانسته است با به کارگیری نیرو و کادر پروازی جوان همچنین با داشتن ناوگانی جوان و مدرن به موفقیت‌ های زیادی دست پیدا کند. شرکت هواپیمایی معراج، در سال 1392 اولین ایرلاین ایرانی بود که موفق به کسب گواهینامه (مدیریت تداوم صلاحیت پروازی) شد. این ایرلاین توانست در سال 1393 با میانگین زمانی 7 دقیقه تأخیر،‌ رتبه نخست کم ترین تأخیر پروازی را از آن خود کند. در سال 1395 نیز رکورد طولانی‌ ترین پرواز ایرانی را به نام خود ثبت کرد. این پرواز که حامل هیئت دیپلماتیک ایران از سیدنی به تهران بود، ‌17 ساعت به طول انجامید.

در سال جاری نیز طبق آخرین آمار، هواپیمایی معراج با 83% پرواز بدون تأخیر،‌ رتبه نخست کشور را در پروازهای موقع کسب کرده است. لوگوی این شرکت متشکل از دایره‌ای با 2 بال به رنگ‌ های قرمز و آبی است که نماد پرواز،‌ حرکت،‌ کمال و یکپارچگی هستند. رنگ آبی در این لوگو به معنای آرامش و رنگ قرمز نمایانگر قدرت و انرژی است. هواپیمایی معراج در حال حاضر دارای 52 مسیر داخلی و خارجی است. این شرکت هواپیمایی در حال حاضر به اکثر شهرهای ایران و به کشورهایی نظیر بلغارستان،‌ تایلند، هند، روسیه،‌ گرجستان، ترکیه،‌ عراق،‌ کویت و امارات پرواز دارد.

شرکت هواپیمایی معراج

دریافت آنلاین کارت پرواز معراج

امکان چک این (Check In) آنلاین برای هواپیمایی معراج وجود ندارد.

کلاس های پروازی هواپیمایی معراج

1) فرست کلاس معراج

در حال حاضر تعداد محدودی از هواپیماهای شرکت هواپیماهایی معراج دارای صندلی فرست کلاس می‌ باشند. صندلی‌ های آن بسیار مدرن و راحت هستند. این کلاس پروازی از وجود کادری مجرب و آموزش دیده،‌ پذیرایی خوب، سرگرمی‌ های داخل پروازی و بسیاری امکانات دیگر بهره می‌ برد.

2) بیزینس کلاس معراج

صندلی‌ های این کلاس پروازی جدید و مدرن هستند. به طوری که امکان تنظیم، تغییر صندلی‌ ها در چندین جهت و تبدیل آن‌ ها به تخت خواب وجود دارد. از دیگر امکانات این کلاس پروازی می‌ توان به کترینگ مناسب، ‌سرگرمی‌ های در حین پرواز و صندلی‌ های دارای (LCD) اشاره کرد.

3) اکونومی کلاس معراج

در این کلاس پروازی نیز هواپیمایی معراج سعی کرده است تا با افزایش فاصله صندلی‌ ها، راحتی بیشتری برای مسافران به وجود بیآورد. این کلاس پروازی از وجود کادر مهمانداری خوب و پذیرایی عالی بهره می‌ برد.

هواپیمایی معراج
بار دستی مجاز هواپیمایی معراج

مقدار بار مجاز قابل حمل به داخل کابین در پروازهای معراج، در کلاس‌ های اکونومی 5 کیلوگرم و در کلاس‌ های بیزینس 7 کیلوگرم می‌ باشد.

پذیرش بار مجاز هواپیمایی معراج

پذیرش بار مجاز در پروازهای معراج، برای پروازهای داخلی به شرح زیر است :

 • اکونومی کلاس : 20 کیلوگرم
 • بیزینس کلاس :‌ 30 کیلوگرم
 • اکونومی پلاس : 25 کیلوگرم

همچنین پذیرش بار مجاز در پروازهای معراج، برای پروازهای خارجی به شرح زیر است :

 • اکونومی کلاس : 30 کیلوگرم
 • بیزینس کلاس : 40 کیلوگرم
 • اکونومی پلاس : 35 کیلوگرم
هواپیمایی معراج
ناوگان هوایی هواپیمایی معراج

شرکت هواپیمایی معراج از ناوگانی پیشرفته و جدید بهره می‌ برد. در حال حاضر این ایرلاین 6 فروند هواپیما در ایرلاین خود دارد که همگی در شرایط پروازی هستند. از جمله ناوگان هوایی معراج می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • ایرباس A600 – A340
 • ایرباس A321 – A320 – A300
سایر اطلاعات درباره هواپیمایی معراج :
 • کد JI : IATA
 • نام ایرلاین : معراج
 • سال تأسیس : 1389
 • مقر اصلی : ایران (تهران)
 • وب سایت هواپیمایی معراج : http://www.meraj.aero

شرکت هواپیمایی معراج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید