پگاسوس (Pegasus Airlines)

پگاسوس ایرلاینز، هواپیمایی ارزان قیمت ترکیه سال 1990 در استانبول تأسیس شد. در همان سال، اولین پرواز شرکت هواپیمایی پگاسوس با 2 فروند هواپیمای بوئینگ انجام شد. پگاسوس ابتدا فعالیت خود را با پروازهای چاتری شروع کرد اما با تغییر مدیریت در سال 2005، محبوبیت آن با توجه به تبدیل شدن به 1 شرکت هواپیمایی ارزان قیمت افزایش پیدا کرد. با افزایش تعداد علاقمندان و مسافران، پگاسوس ایرلاینز هواپیماها و جت های مسافربری خود را نیز افزایش داد، که در نتیجه آن به دومین شرکت هواپیمایی محبوب و معروف ترکیه تبدیل شد.

از دیگر افتخارات پگاسوس ایرلاینز این است که به عنوان اولین شرکت هواپیمایی ترکیه‌ای که هواپیمای ایرباس نئو 320 را خریداری کرده است، شناخته می شود. این شرکت هواپیمایی با خرید بخشی از سهام هواپیمایی قرقیزستان از ایر ماناس در سال 2012، توانست هواپیمای خود را تحت عنوان پگاسوس آسیا در سال 2013 معرفی کند. پگاسوس ایرلاینز به بسیاری از شهرهای اروپایی – آسیایی از جمله لندن، پاریس، بیروت، دبی، برلین، مسکو و تهران پرواز دارد.

شرکت هواپیمایی پگاسوس

دریافت آنلاین کارت پرواز پگاسوس

مسافران پگاسوس ایرلاینز می‌ توانند 72 ساعت قبل از پرواز، از سیستم دریافت آنلاین کارت پرواز استفاده کنند. برای دریافت آنلاین کارت پرواز، مسافرین باید شماره رزرو، نام و نام خانوادگی خود را وارد کنند. پس از پرینت کارت پرواز تنها آن دسته از مسافرانی که بار دستی مجاز همراه دارند، می‌ توانند مستقیماً به قسمت بازرسی و سالن انتظار پرواز بروند. اگر مسافری چمدان یا باری همراه دارد که باید بازرسی شود، کانترهای بازرسی تا 1 ساعت قبل از پرواز برای پروازهای داخلی و تا 2 ساعت قبل از پرواز برای پروازهای بین‌ المللی باز هستند. سیستم دریافت آنلاین کارت پرواز نیز تا 45 دقیقه قبل از پرواز قابل استفاده است. علاوه بر سیستم آنلاین، می‌ توان از کیوسک‌ های مخصوص یا کانترهای بازرسی در فرودگاه استفاده کرد.

هواپیمایی پگاسوس

کلاس های پروازی هواپیمایی پگاسوس

1) بلیط بیزینس فلکس

بلیط بیزینس فلکس پگاسوس به مسافران، یک سفر راحت و انعطاف‌ پذیر ارائه می‌ دهد. در این نوع از بلیط مسافران در پروازهای داخلی، می‌ توانند 15 کیلوگرم و در پروازهای بین‌ المللی 20 کیلوگرم بار تحویل دهند.

2) بلیط ادونتیج

اگر تمایل دارید در پرواز خود از امکانات بیشتری برخوردار باشید و صندلی مد نظر خود را رایگان انتخاب کنید، بلیط ادونتیج پگاسوس بهترین گزینه است.

3) بلیط اسنشیال

مسافران با این بلیط پگاسوس می‌ توانند در پروازهای داخلی 15 کیلوگرم، در پروازهای بین‌ المللی و قبرس 20 کیلوگرم بار تحویل دهند.

4) بلیط بیسیک

بلیط بیسیک پگاسوس فقط برای پروازهای بین‌ المللی وجود دارد و با این بلیط پروازی فقط می‌ توانید بار دستی تا وزن 8 کیلوگرم همراه داشته باشید.

هواپیمایی پگاسوس
بار دستی مجاز هواپیمایی پگاسوس
مسافرین مجاز هستند 1 بار دستی همراه خود به داخل کابین هواپیما ببرند. بارهای دستی می‌ توانند حداکثر تا 8 کیلوگرم وزن داشته باشند و ابعادی معادل 20*40*55 سانتی متر داشته باشند. علاوه بر بار 8 کیلوگرمی، مسافران می‌ توانند ویلچر تاشو، کیف‌ های دستی، کت، چتر، دوربین، کالسکه، کتاب، مجلات، لپ‌ تاپ، غذای نوزاد و کودک همراه داشته باشند. این وسایل به عنوان جزئی از بار دستی محسوب نمی‌ شوند. مسافرانی که بیش از حد مجاز، بار به همراه دارند باید هزینه اضافی آن را پرداخت کنند.

پذیرش بار مجاز هواپیمایی پگاسوس

پذیرش بار مجار مسافرین پروازهای پگاسوس به نوع بلیط مسافر و مقصد پروازی بستگی دارد. مسافران پروازهای داخلی مثل پرواز به شهرهای دالامان و آنکارا با بلیط اسنشیال مجاز هستند 15 کیلوگرم بار به کانتر پذیرش تحویل دهند، در حالی که مسافران ادونتیج می‌ توانند تا 20 کیلوگرم و مسافران بلیط اکسترا مسافرینی هستند، که اجازه دارند تا 25 کیلوگرم بار تحویل دهند.

در پروازهای بین‌ المللی مسافرینی که ارزان ترین بلیط هواپیمایی پگاسوس را دارند اجازه تحویل هیچ باری را ندارند، اما مسافرینی که بلیط اسنشیال و ادونتیج دارند می‌ توانند تا 20 کیلوگرم و مسافران بلیط اکسترا مجاز هستند تا 25 کیلوگرم بار تحویل دهند. نوزادان و کودکان تا 2 سال مجاز هستند کیفی تا وزن 10 کیلوگرم همراه داشته باشند. مسافران که وسایل ورزشی همراه دارند، باید هزینه حملشان را پرداخت کنند.

شرکت هواپیمایی پگاسوس
ناوگان هوایی هواپیمایی پگاسوس

پگاسوس ایرلاینز در ناوگان هوایی خود از هواپیماهای ایرباس و بوئینگ برای خدمت‌ رسانی به مسافران خود استفاده می‌ کند. برای توسعه و گسترش ناوگان هوایی خود، تعدادی هواپیما در دست سفارش دارد. از جمله آن‌ ها می‌ توان موارد زیر را نام برد :

  • بوئینگ 737-800
  • ایرباس A320neo
  • ایرباس A320-200
سایر اطلاعات درباره هواپیمایی پگاسوس :
  • کد PC : IATA
  • سال تأسیس : 1990
  • مقر اصلی : ترکیه (استانبول)
  • نام ایرلاین : پگاسوس ایرلاینز
  • وب سایت هواپیمایی پگاسوس : www.flypgs.com

شرکت هواپیمایی پگاسوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید