چگونه هتل ها ستاره دریافت میکنند یکی از پرسش های ذهن هر توریست و گردشگری میتواند باشد.

برای همه ی ما یکی از مهم ترین ملاک های یک سفر لذت بخش اقامت در یک  هتل باکیفیت و با امکان دسترسی به مراکز مهم شهر مقصد ماست.

تا به حال برایتان پیش آمده که به شهری سفر کنید از خدمات هتلی که انتخاب کرده اید راضی نبوده باشید؟

قطعا همه ی ما برای انتخاب محل اقامت اقامت خود قبل از سفر به تعداد ستاره هایروی تابلوی سردر هتل اعتماد می کنیم.

اما ممکن است بعد ازیک تجربه ی نا امید کننده از خود سوال کنیم معیار این ستاره که بر شانه های هتل می درخشد چیست؟رتبه بندی ستاره های هتل دقیقا چگونه تعیین می شود؟ در واقع ستاره ها چه معنایی دارند؟

برای پاسخ به این پرسش ها بیایید تصور کنیم که شما مدیر یک هتل هستید تخیلتان را آزاد کنیداین هتل میتواند در شهر محبوب شما در هر نقطه ای از دنیا قرار بگیرد حالا باما هم قدم شوید تا ستاره ها را یکی یکی روی شانه های هتل نصب کنیم.

ستاره های هتل به چه معناست؟

ستاره‌های هتل یک سیستم رتبه‌بندی است که ویژگی‌ها و امکانات موجود در یک هتل را ارزیابی می‌کند تا به مهمانان کمک کند بهترین هتل را برای اقامت و بودجه خود انتخاب کنند. چه مشتری به دنبال یک تخت برای شب باشد یا یک تجربه مجلل، مقایسه هتل ها بر اساس رتبه بندی ستاره آنها می تواند جستجوی فرد را با توجه به ویژگی های مورد نظر و امتیاز قیمت موجود محدود کند. آنها همچنین ایده ای از سطح خدمات قابل انتظار در هنگام ورود ارائه می دهند.

، یک سیستم جهانی رتبه بندی ستاره هتل وجود ندارد، بنابراین می توانید بسته به وب سایتی که بازدید می کنید، همان هتل را با رتبه بندی متفاوت بیابید. برای درک بهتر نحوه رتبه‌بندی هتل‌ها، حتماً راهنمای رتبه‌بندی ستاره‌ها را در سایتی که استفاده می‌کنید بررسی کنید. توجه به این نکته مهم است که رتبه بندی ستاره ای که مشتریان ممکن است در بررسی خود از یک مکان بگذارند با رتبه بندی ستاره هتل متفاوت است. مشتریان می توانند تجربه خود را با ارزش ستاره بررسی و ارزیابی کنند، در حالی که ستاره های هتل نشانه ای از ویژگی ها و امکانات آنها هستند.

چگونه هتل ها ستاره دریافت میکنند01 یکی از هوشمندانه ترین کارهایی که می توانید برای انتخاب هتل خود  انجام دهید این است که با هتلی که قصد اقامت در آن را دارید تماس بگیرید. نحوه برخورد متصدی که به تماس شما پاسخ می‌دهد و با شما رفتار می‌کند، نشانه‌ای قوی از نوع خدماتی است که می‌توانید در زمان حضور در محل دریافت کنید.

رتبه بندی ستاره هتل ها یک سیستم طبقه بندی رایج است که برای رتبه بندی هتل ها بر اساس عواملی مانند امکانات رفاهی، خدمات، امکانات و کیفیت کلی استفاده می شود. هر چه یک هتل ستاره های بیشتری داشته باشد، کیفیت بالاتری در نظر گرفته می شود.

تاریخچه رتبه بندی ستاره هتل

سیستم رتبه بندی ستاره های هتل که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد در سال 1958 توسط شرکت Mobil Corporation، یک شرکت نفتی در ایالات متحده ایجاد شد. این شروع غیرمعمول را می توان با ایجاد راهنمای سفر Mobil توضیح داد که سفرهای جاده ای را در ایالات متحده ترویج می کند. رتبه بندی ستاره ها بر اساس معیارهای تعیین شده به هتل ها اختصاص داده شد.

 

در سال‌های پس از آن، راهنمای سفر Mobil به راهنمای سفر فوربس تغییر نام داد و گسترش یافت و هتل‌های سراسر جهان را تحت پوشش قرار داد. هتل ها توسط بازرسان ناشناس رتبه بندی می شوند که از معیارهای تعیین شده برای قضاوت استفاده می کنند. پس مراقب چشم هایی که هتل را زیر نظر دارند باشید رتبه بندی ستاره هتل از 1 ستاره تا رتبه معتبر 5 ستاره، که فقط توسط بهترین هتل ها کسب می شود، باز می شود.

استانداردسازی بین المللی سیستم های رتبه بندی ستاره هتل ها

برخی از کشورها دارای سیستم رتبه بندی ستاره هتل هستند که توسط انجمن صنعت هتلداری شخصی آنها اداره می شود که آلمان یکی از بهترین نمونه ها است. با این حال، برخی از شرکت‌ها و ارزیابی‌کنندگان هتل‌ها از سیستم‌های متفاوتی استفاده می‌کنند، مانند تخصیص تعداد معینی از الماس یا درجه حرف به هتل‌ها که «A» بهترین و «F» بدترین است.

رتبه بندی ستاره های هتل در OTA

یکی از مهم‌ترین و بالقوه گمراه‌کننده‌ترین روند هتل‌داری که مشتریان و سایرین در صنعت هتل‌داری باید هنگام بررسی رتبه‌بندی ستاره‌های هتل از آن آگاه باشند، موضوع رتبه‌بندی ستاره‌های فهرست‌شده در پلتفرم‌های آنلاین، مانند آژانس‌های مسافرتی آنلاین (OTAs) و متاجستجوی هتل‌ها است.

گواهینامهOTA بسیاری از این پلتفرم‌ها به هتل‌ها این امکان را می‌دهند که هنگام ثبت‌نام در این سرویس، رتبه‌بندی ستاره‌شان را خودشان انتخاب کنند. اگرچه بسیاری از هتل‌ها اعتبار را در اولویت قرار می‌دهند و خود رتبه‌بندی ستاره‌ای را که از سازمان‌های معتبر کسب کرده‌اند انتخاب می‌کنند، برخی از هتل‌ها ممکن است با انتخاب رتبه‌بندی ستاره‌ای بالاتر از آنچه که کسب کرده‌اند، مشتریان را گمراه کنند.

رتبه بندی ستاره های mobil

سیستم رتبه‌بندی ستاره‌های موبیل که قبلاً به عنوان راهنمای سفر Mobil شناخته می‌شد، زمانی یک سیستم رتبه‌بندی برجسته هتل بود. با این حال، از آن زمان متوقف شده است. رتبه بندی ستاره های موبایل به دلیل ارزیابی های دقیق خود، با در نظر گرفتن عواملی مانند خدمات مشتری، کیفیت اتاق، و گزینه های غذاخوری شناخته شده بود.

رتبه بندی ستاره های جهانی WorldStar

WorldStar یک سیستم رتبه بندی هتل نوین است.که هدف آن ارائه یک استاندارد جهانی برای طبقه بندی هتل ها است. این مجموعه به مسافران این امکان را می دهد که هتل های برتر را در سراسر جهان را پیدا  کنند.

چگونه هتل ها ستاره دریافت میکنند02

با وجود تلاش های چندین سازمان در صنعت هتلداری، هیچ استاندارد بین المللی برای رتبه بندی ستاره هتل ها وجود ندارد.

به‌عنوان‌مثال برخی نهادها ، بر اساس میزان مالیاتی که هتل‌ها پرداخت می‌کنند، تعداد ستاره‌های هر هتل را  مشخص می‌کنند. همچنین هر هتل ممکن است از نهادها یا وب‌سایت‌های مختلف تعداد ستاره‌های متفاوتی را دریافت کند.

در ایالات‌متحده، سازمان ملی گردشگری و راهنمای رزرو هتل‌ها، وب‌سایت‌های گردشگری و شرکت‌های رزرو هتل هر کدام معیارهای متفاوتی برای رتبه‌بندی هتل‌ها دارند. با این‌حال بیشتر سازمان‌ها و وب‌سایت‌های گردشگری مبنای رتبه‌بندی خود را توضیح می‌دهند تا گردشگران با آگاهی بیشتری در مورد انتخاب هتل محل اقامتشان تصمیم بگیرند.

باوجود گوناگونی رتبه‌بندی‌ها، به‌طور کلی می‌توان از تعداد ستاره‌های هر هتل کیفیت خدماتی را که ارائه می‌دهند پیش‌بینی کرد. در آمریکا به‌طور معمول هتل‌ها بین یک تا پنج ستاره دریافت می‌کنند که بیشتر هتل‌های قرار گرفته در یک گروه خدماتی شبیه به هم ارائه می‌دهند.

چگونه هتل ها ستاره دریافت میکنند03 نیاز به رتبه بندی ستاره اساساً برای تعیین سطح انتظار مسافران و همچنین برای اهداف قانونی دیگر مانند یارانه های دولتی است. در سطح جهانی، استانداردها و پارامترهای اعطای اعتبار از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. مثلا در هند، HRACC (کمیته اعتباربخشی هتل ها و رستوران ها) که در زیر مجموعه وزارت گردشگری قرار دارد، هتل ها را بر اساس پارامترهای خاصی رتبه بندی می کند. این رویه رسمی است، با این حال، با دریافت مجوزهای ستاره ای که به صورت داوطلبانه انجام می شود، هتلداران اغلب رتبه بندی ستاره خود را اعلام می کنند

گواهینامه های بین المللی کلید سبز برای پیشرفت هتل ها

در حالی که سیستم‌های رتبه‌بندی ستاره هتل‌ها از لحاظ تاریخی بر حوزه‌هایی مانند کیفیت خدمات، پیشنهادات لوکس و امکانات هتل متمرکز بوده‌اند، به طور فزاینده‌ای رایج می‌شود که املاک بر اساس سایر عوامل، مانند میزان پایداری فعالیت‌های آن‌ها و میزان بهبود محیط‌زیست، رتبه‌بندی شوند.

گواهینامه GREEN KEY GLOBAL

آگاهی بزرگترین مثال Green Key International است، یک نهاد زیست محیطی محترم که به هتل ها و سایر اقامتگاه های مهمان در صورت رعایت معیارهای تعیین شده در جهت کسب و کار پایدار و سازگار با محیط زیست ، برچسب Green Key را اعطا می کند. این معیارها بر موضوعاتی مانند زباله، انرژی پاک، مدیریت آب، پایداری و آگاهی کلی محیطی تمرکز دارند.

به طور کلی، این معیار برای سفر افراد دوستدار محیط زیست اهمیت بیشتری پیدا می کند، به ویژه زمانی که مسافران از برخی پیامدهای منفی سفر و شیوه های گردشگری آگاه تر می شوند. با در نظر گرفتن این موضوع، هتل های Green Key می توانند با به تصویر کشیدن کسب و کار خود به عنوان یک انتخاب اخلاقی تر، خود را از سایر هتل ها جدا کنند.

سیستم رتبه بندی هتل های آمریکایی در مقابل سیستم رتبه بندی ستاره هتل های اروپایی

با تفاوت هایی که بین سیستم های رتبه بندی وب سایت های مسافرتی وجود دارد، در رتبه بندی هتل ها نیز بین کشورها تفاوت هایی وجود دارد. سیستم‌های رتبه‌بندی ستاره هتل‌های آمریکا، هتل‌ها را از ۵ ستاره رتبه‌بندی می‌کنند، در حالی که سیستم‌های رتبه‌بندی هتل‌های اروپایی، هتل‌ها را از ۴ ستاره رتبه‌بندی می‌کنند و یک هتل ۴ ستاره لوکس‌ترین آنهاست. هتل های آمریکایی نیز توسط شرکت ها و وب سایت های خصوصی مورد قضاوت قرار می گیرند، در حالی که هتل های اروپایی توسط سازمان های دولتی و سازمان های مستقل ارزیابی می شوند.

گواهینامه سبز 02

عوامل کلیدی رتبه‌بندی ستاره‌های هتل در چگونه هتل ها ستاره دریافت میکنند

کیفیت اتاق های مهمان

کیفیت اتاق‌ها و اقامتگاه‌ها یکی از مهم‌ترین عوامل در تعیین درجه ستاره هتل است. عناصر کلیدی که ارزیابی کنندگان به آن نگاه می کنند عبارتند از: اندازه و چیدمان اتاق، کیفیت اثاثیه مانند تخت، میز و سایر مبلمان، دکور و فضای اتاق، امکانات ارائه شده مانند لوازم آرایشی، وسایل قهوه و چای، روپوش، دمپایی. ، و بیشتر.

هتل‌های با ستاره‌های بالاتر، اتاق‌هایی بزرگ و جادار با اثاثیه درجه یک ساخته شده از مواد درجه یک دارند. دکور شیک، خوش سلیقه است و فضایی لوکس را ایجاد می کند.

امکانات رفاهی

امکانات رفاهی با لوازم بهداشتی مارک دار با کیفیت بالا، نوشیدنی ها، و سایر لوازم بسیار زیاد است. توجه به جزئیات وجود دارد که تجربه مهمان را افزایش می دهد.

کیفیت حمام و سرویس بهداشتی هتل

کیفیت و ویژگی های حمام هتل نیز در رتبه بندی ستاره ها موثر است. حمام‌ها در هتل‌های 5 ستاره بسیار جادار هستند، با روکش‌های سطح بالا مانند سنگ مرمر، نورپردازی زیبا و امکانات رفاهی سخاوتمندانه.

چگونه هتل ها ستاره دریافت میکنند04 وسایلی مانند دوش و وان حمام با گزینه هایی مانند جت دوش و وان بزرگ هستند. کف گرم، روشویی دو نفره، و  توالت مجزا نیز از ویژگی‌های لوکسی هستند که در حمام‌های درجه یک هتل یافت می‌شوند. روپوش‌ها و دمپایی‌های شیک، لوازم آرایشی لوکس، آینه‌های بزرگ‌نما، و امکانات رفاهی بیشتر، تجربه حمامی مجلل را ایجاد می‌کنند.

فضاهای عمومی

مکان‌های عمومی هتل مانند لابی، رستوران‌ها، بارها، استخرها، مراکز تناسب اندام و سایر فضاهای مشترک از نظر کیفیت‌هایی مانند دکوراسیون و طراحی داخلی، وسعت منطقه، مبلمان، نور و فضای کلی ارزیابی می‌شوند.

برای رتبه بندی ستاره های بالاتر، مناطق عمومی باید با توجه به جزئیات طراحی و مواد با کیفیت بالا مانند کف سنگ مرمر، لوستر، آثار هنری و موارد دیگر، احساس مجلل و جذاب کنند. این فضاها نیز باید کاملاً تمیز و به خوبی نگهداری شوند.

لابی هتل 5 ستاره بزرگ و زیبا خواهد بود. استخرها و محوطه‌های بیرونی به خوبی با محوطه‌های استراحت لوکس طراحی شده‌اند. مناطق عمومی با بالاترین استانداردهای کیفیت مطابقت دارند.

چگونه هتل ها ستاره دریافت میکنندامکانات رفاهی هتل ها

برای دریافت ستاره بیشتر هتل ها باید امکاناتی همچون فضای تجاری، باشگاه ورزشی، اسپا،بخش  مراقبت از کودکان و غیره را ارائه می‌دهند.

ارائه خدمات

در مبحث چگونه هتل ها ستاره دریافت می کنند یکی از مسائل مهم  برخورد کارکنان و ارائه خدمات بهتر است.

رستوران،کیفیت و تنوع غذایی

یکی دیگر از عوامل که بر روی تعداد ستاره های هتل تاثیرگزار است کیفیت و تنوع غذا و ارائه غذا های بین المللی است . طیف وسیعی از غذاها و فضای ناهار خوری متناسب با ذائقه های مختلف در تایین این موضوع بسیار مهم است.

محل قرار گیری هتل

موقعیت مکانی هتل و محیط اطراف آن نیز در رتبه بندی ستاره آن نقش دارد. هتل‌های لوکس و سطح بالا معمولاً در مکان‌های برتری قرار دارند که برای مسافران تفریحی و تجاری مطلوب، معتبر و راحت هستند.

این شامل مراکز شهر، نزدیک به جاذبه‌ها و مکان‌های دیدنی، ساحل، یا در مقاصد مجلل دورافتاده مانند جزایر و کوه‌ها می‌شود. نزدیکی به حمل و نقل، مراکز خرید، سرگرمی و تجاری ایده آل است. هتل های دارای رتبه بالاتر از موقعیت مکانی خود به عنوان قرعه کشی استفاده می کنند.

آنچه ستاره های هتل به شما نمی گوید

چگونه هتل ها ستاره دریافت میکنند05

در حالی که رتبه بندی ستاره های هتل ابزار مفیدی برای مسافران برای ارزیابی کیفیت کلی و امکانات یک هتل است، جنبه های خاصی وجود دارد که آنها به طور کامل پوشش نمی دهند. مانند:

ویژگی های خاص اتاق ها در هتل

رتبه بندی ستاره ها یک نشانه کلی از کیفیت اتاق را نشان می دهد، اما ویژگی های دقیق اتاق را مشخص نمی کند. یک هتل 5 ستاره ممکن است طیفی از انواع اتاق ها، اندازه ها، نماها و چیدمان های مختلف داشته باشد. رده‌بندی ستاره جزئیات اتاق خاص مانند منظره، بالکن، وان در مقابل دوش، یا متراژ دقیق را به شما نمی‌گوید. هنوز مهم است که به جزئیات اتاق نگاه کنید. یک هتل با رتبه پایین‌تر می‌تواند اتاق‌های بهتر از حد انتظار داشته باشد.

ثبات کیفیت هتل

رتبه بندی ستاره نشان دهنده کیفیت متوسط ​​کلی است، اما ثبات یکنواخت را تضمین نمی کند. در حالی که استانداردها برای ستارگان اعمال می شود، هنوز هم می تواند مقداری تنوع وجود داشته باشد. یک اتاق یا تجربه خدمات در یک هتل ممکن است با دیگری متفاوت باشد، حتی در همان سطح ستاره. رتبه‌بندی‌ها همیشه نمی‌توانند این ناسازگاری‌ها را در نظر بگیرند، بنابراین مهمان‌ها باید همچنان به بررسی‌های اخیر توجه کنند. پیشنهاد ما برای کنترل این مسئله رزرو هتل هایی است که تازه تر تاسیس شده و مدرن هستند.

هزینه های اضافی هتل ها

رده‌بندی ستاره نشان‌دهنده هزینه‌ها، هزینه‌های اضافی یا هزینه‌های اضافی در هتل نیست. اکنون بسیاری از هتل‌ها هزینه‌های استراحتگاه، هزینه‌های تسهیلات یا هزینه‌های مقصد را دریافت می‌کنند که در نرخ تبلیغاتی لحاظ نشده است. هزینه های پارکینگ، هزینه اینترنت و سایر افزونه ها نیز رایج هستند. این هزینه های اضافی می تواند به سرعت افزایش یابد. رتبه بندی ستاره به تنهایی هزینه های بالقوه را نشان نمی دهد.

نظرات مستقیم افراد نسبت به هتل

تعداد ستاره ها همیشه  تجربیات ذهنی افراد را نشان نمیدهند .حد انتظار  یک فرد از یک هتل ممکن است کاملاً با دیگری متفاوت باشد.

برندگان جایزه را بررسی کنید

بسیاری از سازمان ها و وب سایت های مسافرتی معتبر، هتل های برجسته را با جوایز می شناسند. این جوایز می توانند اطمینان بیشتری در مورد کیفیت و خدمات هتل فراهم کنند. به دنبال هتل‌هایی باشید که جوایزی مانند جایزه انتخاب مسافران تریپ ادوایزر یا جایزه ستاره راهنمای سفر فوربس دریافت کرده‌اند.

چگونه هتل ها ستاره دریافت میکنند06 این جوایز معمولاً بر اساس معیارهای دقیق و بررسی های مهمانان واقعی اعطا می شوند که آنها را به شاخصی قابل اعتماد برای برتری یک هتل تبدیل می کند.

سایر سیستم های رتبه بندی هتل ها

در حالی که سیستم های رسمی رتبه بندی هتل ها نقش مهمی در تعیین رتبه بندی ستاره هتل دارند، سیستم های رتبه بندی دیگری نیز وجود دارد که مسافران می توانند هنگام انتخاب هتل در نظر بگیرند. این سیستم های رتبه بندی جایگزین، بینش هایی را در مورد کیفیت و شهرت یک هتل از دیدگاه های مختلف ارائه می دهند.

به یاد داشته باشید، در حالی که رتبه بندی ستاره ها می تواند یک دستورالعمل مفید باشد، آنها نباید تنها عامل تصمیم گیری در مورد محل اقامت باشند. با در نظر گرفتن بررسی‌های اخیر، مقایسه انواع اتاق‌ها، ارزیابی نیازهای موقعیت مکانی و بررسی برندگان جوایز، می‌توانید انتخاب آگاهانه‌تری داشته باشید و اقامت لذت‌بخشی را در هتل انتخابی خود تضمین کنید.

 

هتل 1 ستاره

هتل 1 ستاره هتلی است که فقط ملزومات یک شب اقامت مانند تخت و حمام را فراهم می کند. شما می توانید امکانات محدود و خدمات حداقلی را از کارکنان انتظار داشته باشید. اگرچه برخی ممکن است هتل‌های 1 ستاره را کثیف و کثیف بدانند، رتبه‌بندی تک ستاره فقط نشان‌دهنده اقامتگاه‌های اولیه آنها است و نشان‌دهنده تمیزی یا ایمنی نیست. هتل‌های تک ستاره مکانی را برای استراحت شبانه ارائه می‌دهند، اما همین هم همین است. تلویزیون یا تلفن ممکن است در اتاق ها باشد یا نباشد.

هتل های تک ستاره معمولاً خصوصی هستند و بخشی از زنجیره ای از مشاغل نیستند. اکثر هتل‌های 1 ستاره نزدیک به رستوران‌ها و مکان‌های فست‌فود قرار دارند، اما گزینه‌های غذایی در محل، فراتر از یک دستگاه خودکار در دسترس نیستند. ساعات کار میز پذیرش نیز محدود خواهد بود و خدمات خانه داری عموماً فقط بین مهمانان انجام می شود. این هتل ها نیازهای اولیه را تامین کند

امکانات استاندارد هتل 1 ستاره

محدود (تخت و حمام)

ماشین فروش لابی یا راهرو

مزایای هتل 1 ستاره

مقرون به صرفه

اتاق و تخت راحت

 

هتل 2 ستاره

یک هتل 2 ستاره ملزومات اولیه یک تخت و حمام را در هر اتاق ارائه می دهد و ممکن است امکانات محدودی مانند تلویزیون، تلفن و کمد را ارائه دهد. برخی از نمونه‌های هتل‌های 2 ستاره عبارتند از Sleep Inn & Suites، Econo Lodge Inn & Suites، و Comfort Inn. همچنین ممکن است خدمات پذیرش 24 ساعته به همراه نظافت روزانه و گزینه غذاخوری سلف سرویس مانند صبحانه قاره ای در هتل وجود داشته باشد.

هتل های دو ستاره اغلب بخشی از یک مجموعه  بزرگتر هستند و می توانند در شهرهای مختلف واقع شوند. این هتل‌ها برای مسافرانی که از آنجا عبور می‌کنند بنا می شود و معمولا نزدیک  خروجی‌های بزرگراه اصلی قرار دارند. آنها حتی ممکن است به عنوان بخشی از برنامه های وفاداری برای کسانی که اغلب سفر می کنند، امتیاز پاداش ارائه دهند.

امکانات هتل 2 ستاره

تلویزیون و تلفن داخل اتاق

قفسه یا کمد لباس

غذاخوری و تنقلات به صورت سلف سرویس

نظافت روزانه

میز پذیرش 24 ساعته

صورتحساب وای فای

تفاوت بین یک هتل 1 ستاره و یک هتل 2 ستاره در این است که هتل های 2 ستاره بخشی از یک زنجیره برند هتل هستند بنابراین بیشتر شناخته شده هستند و معمولا نظرات مشتریان بیشتری دارند. آن‌ها معمولاً در مکان‌های متعددی در دسترس هستند، بنابراین مشتریان می‌دانند که هر بار که در هتلی با آن نام اقامت می‌کنند چه انتظاری داشته باشند و می‌توانند همان هتل را در نقاط مختلف کشور یا در سراسر جهان پیدا کنند. از سوی دیگر، هتل های یک ستاره عموماً فقط یک مکان دارند و به صورت انفرادی مالکیت دارند.

هتل 3 ستاره

یک هتل 3 ستاره تعادلی بین قیمت مناسب و امکانات ارائه می دهد. آنها به طور کلی گزینه متوسط ​​​​هتل های زنجیره ای مجلل هستند که بر سبک و راحتی تمرکز می کنند. به مسافرخانه هامپتون، هایات پلیس و حیاطارد توسط ماریوت لنکستر فکر کنید. هتل‌های سه ستاره ممکن است فوق‌العاده لوکس نباشند، اما یک مهمان می‌تواند انتظار داشته باشد که نیازهای اولیه خود را به همراه لوازم جانبی پاداش برای اقامت لذت‌بخش‌تر برآورده کند.

اتاق‌ها اغلب جادار هستند و دارای یک کاناپه یا صندلی راحت، میز، کمد، تلفن، ساعت زنگ دار، و تلویزیون صفحه تخت است که دارای بسته‌های کابلی گسترده است. این هتل ها همچنین می توانند امکاناتی مانند وای فای رایگان، سالن بدنسازی، استخر و امکانات غذاخوری برای صبحانه ارائه دهند.

معمولاً هتل‌های 3 ستاره را می‌بینید که در نزدیکی رستوران‌ها و جاذبه‌های محلی، از جمله پارک‌های تفریحی، تئاترها و استادیوم‌ها قرار دارند. آنها برای مسافران تجاری طراحی شده اند، بنابراین از نظر استراتژیک در نزدیکی شهرهای بزرگ قرار دارند. آنها همچنین میز پذیرش 24 ساعته، اتاق های کنفرانس و سرویس اتاق را برای پاسخگویی به نیازهای تجاری ارائه می دهند.

امکانات هتل 3 ستاره

اتاق های بزرگ

دوش با وان

لوازم بهداشتی هتل در اتاق

کاناپه یا صندلی راحت

میز مطالعه

کمد و کمد

تلفن و ساعت زنگ دار

تلویزیون صفحه تخت با کابل

استخر

مرکز تناسب اندام

خدمات شغلی

مزایای هتل 3 ستاره

خدمات با کیفیت برای قیمت متوسط

اتاق های شیک و راحت

دسترسی آسان به جاذبه های گردشگری

گزینه های ورزشی، مانند استخر و باشگاه

هتل 2 ستاره در مقابل 3 ستاره

تفاوت هتل 2 ستاره و هتل 3 ستاره در امکانات رفاهی ارائه شده است. در حالی که یک هتل 2 ستاره روی اصول اولیه یک شب اقامت تمرکز دارد، هتل های 3 ستاره عمدتاً بر سفرهای کاری و اقامت چند شبه تمرکز دارند. برای اسکان این مسافران، آنها امکانات مختلفی را در محل ارائه می دهند، مانند مراکز تجاری، استخر، و مرکز تناسب اندام.

هتل 4 ستاره

هتل 4 ستاره یک هتل مجلل است که امکانات رفاهی، فعالیت‌ها و امکانات اضافی را برای ایجاد یک تجربه کامل برای اقامت چند شبه فراهم می‌کند. این امکانات اغلب بزرگ هستند و در مناطق توریستی مانند نزدیکی سواحل یا شهرهای بزرگ قرار دارند. لابی ها به طرز قابل توجهی زیبا هستند و ساختمان ها به طور کامل با میز پذیرش، پیشخدمت، دربان، خانه داری و کارمندان آشپزخانه مجهز شده اند.

 

هتل‌های چهار ستاره همچنین ممکن است استخرهای سرپوشیده و روباز، اسپا، زمین تنیس و بسکتبال، کلاس‌های تمرینی تحت رهبری مربیان، شب‌های فیلم و موسیقی زنده داشته باشند. هتل های هیلتون گرند ویکیشن، هتل ها و استراحتگاه های Omni، و وستین بای ماریوت نمونه های شناخته شده ای از هتل های 4 ستاره هستند.

اتاق‌های هتل‌های 4 ستاره جادار و راحت هستند، با تشک‌های نرم بزرگ و تخت‌خواب‌های مجلل هتل. همراه با میز و اثاثیه درجه یک، ممکن است شامل گاوصندوق، حمام، و دمپایی نیز باشد. اکثر اتاق‌ها دارای تلویزیون‌های صفحه‌تخت بزرگ با DVD اجاره‌ای در لابی هستند. یک هتل 4 ستاره همچنین ممکن است دارای دروازه باشد و دارای چندین ساختمان در محوطه خود باشد، با گاری گلف از ساختمانی به ساختمان دیگر.

امکانات هتل 4 ستاره

اتاق های بزرگ

تخت های بزرگ با ملافه های درجه یک

دوش و وان گرداب جداگانه

گاوصندوق اتاق

فعالیت های در محل (شب های فیلم، کلاس های ورزشی و موسیقی زنده)

رستوران و سرویس اتاق در محل

استخرهای سرپوشیده و روباز

مرکز تناسب اندام، زمین بسکتبال و زمین تنیس

جکوزی ها

آبگرم

خدمات کارکنان (دربان، پارکینگ و ناقوس)

مزایای هتل 4 ستاره

یک تجربه کامل و مجلل

کارکنان برای تامین نیازها

مکانی برای استراحت و آرامش

گزینه‌های سرگرمی و غذا درست در چشم‌انداز، نیاز به ترک محل را به حداقل می‌رساند

هتل 3 ستاره در مقابل 4 ستاره

تفاوت بین هتل 3 ستاره و هتل 4 ستاره در دسترس بودن فعالیت ها و سطح مراقبت کارکنان است. در حالی که هتل های 3 ستاره برخی از انتخاب های تناسب اندام مانند استخر و سالن بدنسازی را ارائه می دهند، یک هتل 4 ستاره گزینه هایی مانند استخرهای متعدد، اسپا و کلاس های تناسب اندام را ارائه می دهد.

هتل های 4 ستاره به جای تمرکز روی مسافرت تجاری، هدف  خود را به سمت مسافرت تفریحی برده است هتل های سه ستاره در برای راحتی و هتل های چهار ستاره برای آرامش رزرو می شوند.

امکانات هتل 5 ستاره چیست

اتاق خواب هتل 5 ستاره

هتل 5 ستاره هتلی است که تجربه ای مجلل و اقامتگاه های عالی را فراهم می کند. هتل های پنج ستاره به دلیل سطح خدماتی که ارائه می دهند به عنوان یکی از پر زرق و برق ترین مکان های مهمان نوازی در جهان شناخته می شوند. برخی از خدماتی که میهمانان ممکن است در یک هتل 5 ستاره بیابند عبارتند از: پیشخدمت شخصی، دربان، دربان اختصاصی، سرویس اتاق شبانه روزی، پارکینگ با خدمت، اسپا با ماساژورهای آموزش دیده، سالن های ورزشی با مربیان شخصی، سرگرمی زنده، و حتی مراقبت از کودکان. .

چگونه هتل ها ستاره دریافت میکنند07 مهمانان می توانند از مجموعه ای از استخرهای گرم و جکوزی، سونا و اتاق بخار، سالن های رقص، زمین های گلف و اتاق های بازی برای سرگرمی خود انتخاب کنند. این مکان‌ها همچنین ممکن است دارای رستوران‌های لذیذ و بارهای مختلف با سرآشپزهای درجه یک باشند. هتل‌های پنج ستاره توجه خود را به جزئیات نشان می‌دهند و تجربه را برای هر مهمان فراهم می‌کنند، خواه با منوهای شخصی‌شده یا با درخواست‌های اتاق خاص.

هتل های پنج ستاره معمولا از نظر معماری زیبا هستند و در امکانات پیشرفته ای قرار دارند. ساختمان و اتاق‌های هتل معمولاً موضوعی دارند و عمدتاً به سبک معماری خاصی متکی هستند، با لابی‌ها و اتاق‌های فوق‌العاده که توسط طراحان داخلی ساخته شده‌اند. هر اتاق بزرگ است و به طور بالقوه دارای یک اتاق نشیمن، پاسیو، آشپزخانه و مینی بار جداگانه است. مهمانان ممکن است وان جکوزی شخصی، حوله های حمام و لوازم آرایشی با کبفبت در اتاق خود نیز داشته باشند. با هتل پنج ستاره مهمانان در طول اقامت خود لذت می برند  و به نیازها و خواسته های آنها رسیدگی می شود.

امکانات هتل 5 ستاره

اتاق های زیبا با اتاق نشیمن، آشپزخانه و پاسیو

وان جکوزی داخل اتاق

کتانی و حمام های طرح دار

زمین های گلف

اسپا با سالن های ناخن و مو، گزینه های ماساژ، و صورت

استخر، جکوزی، اتاق بخار و سونا

مرکز تناسب اندام و مربیان برتر

خدمات پریمیوم کارکنان (دربان، پیشخدمت، دربان شخصی، خدمتکار، مراقبت از کودک)

رستوران ها و بارهای لذیذ در محل

گزینه های مختلف سرگرمی

تفاوت هتل 4 ستاره با  5 ستاره

تفاوت بین هتل 4 ستاره و هتل 5 ستاره در سطح اهمیت و احترام و صمیمت شخصی کارکنان است که مهمانان در طول اقامت خود دریافت می کنند. در حالی که هر دو غذاخوری و فعالیت در محل ارائه می‌دهند، هتل‌های 5 ستاره از تجربیات خود بالاتر و فراتر از آن استفاده می‌کنند تا امکانات خود را به چیزی برای لاف زدن تبدیل کنند. در یک هتل 5 ستاره، میهمانان نیازها و خواسته‌های خود را توسط کارکنان وظیفه‌شناس برآورده می‌کنند که به سفارشی کردن اقامت بر اساس خواسته‌های مشتری کمک می‌کند. هتل های پنج ستاره برای افراد ثروتمند و مشهور طراحی می شوند  در حالی که هتل های چهار ستاره مسافران را هدف قرار می دهند.

نکاتی برای نگاه کردن به آن سوی ستاره ها

در حالی که رتبه بندی ستاره های هتل می تواند یک ایده کلی از کیفیت و امکانات یک هتل ارائه دهد، مهم است که به فراتر از ستاره ها نگاه کنید تا مطمئن شوید که اقامت واقعا لذت بخشی را خواهید داشت. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند تصمیم آگاهانه تری بگیرید:

یکی از بهترین راه‌ها برای دریافت حس واقعی هتل، خواندن نظرات اخیر سایر مسافران است. در حالی که رتبه بندی ستاره ها ممکن است استانداردهای خاصی را نشان دهد، اما همیشه وضعیت فعلی هتل را منعکس نمی کند.

با خواندن نظرات در وب‌سایت‌های مورد اعتماد مانند TripAdvisor یا Booking.com، می‌توانید درک بهتری از تمیزی، خدمات و تجربه کلی مهمانان هتل داشته باشید. به نظرات مثبت و منفی توجه کنید تا دیدگاهی متعادل داشته باشید.

مقایسه انواع اتاق

یکی دیگر از عواملی که باید در نظر گرفتن تنوع و کیفیت انواع اتاق های موجود در هتل است. فقط به این دلیل که یک هتل دارای رتبه بالاتر از ستاره است، به این معنی نیست که همه اتاق‌های آن‌ها دارای یک کالیبر هستند. دقیق تر به انواع اتاق های ارائه شده بیندازید و ویژگی ها، امکانات و اندازه های آنها را با هم مقایسه کنید.

 

برخی از اتاق‌های ابتدایی ممکن است که الزامی به رتبه‌بندی ستاره‌ها نداشته باشند، در حالی که ممکن است سوئیت‌های مجلل یا اتاق‌های ارتقا یافته هتل را با تعداد بیشتری ارائه‌دهنده ارائه دهند. از تماس مستقیم با هتل برای پرس و جو در جزئیات اتاق خاص نترسید.

موقعیت مکانی هتل را در نظر بگیرید

موقعیت مکانی یکی دیگر از نکات مهمی است که باید در انتخاب هتل در نظر بگیرید. در حالی که رتبه بندی ستاره ها بر امکانات و خدمات هتل متمرکز است، ممکن است نزدیکی هتل به جاذبه ها، حمل و نقل یا سایر امکانات مهم را در نظر نگیرد.

در مورد کارهایی که می خواهید در طول اقامت خود انجام دهید فکر کنید و هتلی را انتخاب کنید که برای نیازهای شما مناسب باشد. برای مثال، اگر قصد بازدید از یک جاذبه گردشگری خاص را دارید، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که یک یا دو ستاره را فدای هتلی کنید که به مقصد مورد نظر شما نزدیک‌تر است.

چگونه هتل ها ستاره دریافت میکنند08در آخر این سوال مطرح میشودکه چرا هتل های ایرانی از معیار ستاره هتل ها در سطح جهانی فاصله دارد.

در واقعیت باید گفت که تعدادی از بهترین و فاخرترین هتل های جهان در داخل کشور خودمان هستند. فضاهای اقامتی بی نظیری که در مشهد، اصفهان، تهران و دیگر شهرها وجود دارد. امادر داخل کشور هتل 5 ستاره به معنای واقعی  وجود ندارد.

به کار بردن متریال هایی مانند طلا در قسمت های مختلف دکوراسیون داخلی  حجم لوکس بودن فضاهای داخلی هتل های 5 ستاره را بسیار بالا می برد.

اما در هتل های پنج ستاره داخل کشوربسیاری از معیار ستاره هتل های 5 ستاره رعایت نمی شود.

انتخاب هوشمندانه هتل با سفر های دنیاگردی آریا

سخن آخر: شما با خواندن این مقاله توانستید اطلاعات نسبتا جامعی درباره معیار های دریافت ستاره در هتل ها و همچنین بهترین روش انتخاب هتل دریافت کنید پس پیش از خرید تور برای راحت تر شدن انتخاب میتوانید گزینه های پیشنهادی مشاوران دنیاگردی آریا را برای انتخاب بهترین هتل بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید