گم کردن مدارک در سفر های بین المللی

تصور کنید در حال لذت بردن تعطیلات با خانواده خود در یک کشور خارجی هستید چرا که نه!شما سزاوار تعطیلاتی لذت بخشی هستید. تا زمانی که می فهمید که پاسپورت خود را در خارج از کشور گم کردید.حالا وقت آن است که نگرانی ها شروع شود.از دست دادن پاسپورت می تواند یک موقعیت استرس زا باشد، اما لازم نیست نگران باشید مراحل ذکر شده دراین مطلب از سفر های دنیاگردی آریا را طی کنید و مطمئن باشید در کوتاه ترین زمان مشکل گم کردن مدارک در سفر های بین المللی را حل میکنید.

  • در صورت گم کردن مدارک در سفر های بین المللی سریع اقدام کنید

عاقلانه است به محض اینکه متوجه شدید چند مدرک  مهم را از دست دادید.سریع اقدام کنید و مطمئن شوید که آنها را واقعاً گم کرده اید. وقتی که مطمئن شدید، فهرستی از اسنادی را که گم کرده اید تهیه کنید. سعی کنید جاهایی که به آن رفته اید را دوباره چک کنید و حدس بزنیدکجا می‌توانیدمدارک را گم کرده باشید.

  • گم شدن یا دزدیده شدن گذرنامه خود را دراداره پلیس گزارش دهید

در صورت گم کردن مدارک در سفر های بین المللی اولین کاری که باید انجام دهید این است که برای گزارش سرقت یا مفقود شدن مدارک خود به ایستگاه پلیس محلی مراجعه کنید. با این روش شما ازسوء استفاده از پاسپورت خود جلوگیری می کنید. همچنین گزارش پلیسی دریافت خواهید کرد که در آن شرایط گم شدن یا سرقت را شرح می دهد.

اگر کارت اعتباری خود را اشتباه گم کردید یا بخواهید از بیمه نامه خود ادعایی داشته باشید. همچنین، اگر هرگز توسط مقامات متوقف و بازجویی می‌شوید، می‌توانید مدرکی از تمام مکاتبات و گزارش‌های پلیس در مورد خود را درخواست کنید.

  • مفقود شدن یا سرقت گذرنامه خود را به  سفارت گزارش دهید

همچنین بایدگم کردن مدارک در سفر های بین المللی را به نزدیکترین سفارت یا کنسولگری کشور تابعیت خود گزارش دهید. اتباع برخی کشورها مانند استرالیایی ها و کانادایی ها می توانند این کار را به صورت آنلاین انجام دهند. اگر کپی یا اسکن پاسپورت خود را در اختیار دارید، آنها را در گزارش خود قرار دهید. توجه داشته باشید که ممکن است مجبور شوید مقداری پول برای صدور پاسپورت جدید بپردازید، مگر اینکه البته از این هزینه‌های اضافی صرف نظر شود.

درخواست پاسپورت جدید ممکن است زمان بر باشد.برای اینکه بتوانید به کشور خود سفر کنید، ممکن است به جای پاسپورت معمولی یک پاسپورت اضطراری یا نامه سفر اضطراری به شما تحویل دهند. اسناد اضطراری فقط برای یک دوره محدود و معمولاً برای یک سفر خاص معتبر هستند.

به یاد داشته باشید که سفارت ها در تعطیلات رسمی و (معمولا) آخر هفته ها فعالیت نمی کنند. اگر در عرض چند روز سفر بیشتری دارید، نمی‌خواهید این پروازها را از دست بدهید که ناشی از تاخیر در هشدار به مقامات است شما باید یک فرم درخواست را پر کنید. یک عکس پاسپورت ارائه دهید و هزینه های لازم را بپردازید. داشتن یک کپی از گذرنامه تان یا هر مدرک شناسایی ضروری است تا روند کار راحت تر و سرع تر شود.

لیست اقدامات مهم برای پیشگیری از گم کردن مدارک در سفر های بین المللی

  1.  نسخه‌های اسکن از اسناد مهم سفر مانند پاسپورت، ویزا و کارت‌های اعتباری رادر فایلی در تلفن همراهتان  نگه دارید. در صورت نیاز به دسترسی آسان به آنها، آنها را در حساب ایمیل خود ذخیره کنید. این به زمانی کمک می کند که برای گذرنامه یا سایر اسناد مسافرتی درخواست دهید.
  2. چند شماره اضطراری داشته باشید. در مورد تماس و آدرس سفارت و تماس با نزدیکترین ایستگاه پلیس هم همینطور.
  3. بیمه نامه مسافرتی معتبر بگیرید.

یک بیمه نامه مسافرتی جامع بین المللی می تواند پوشش کافی در برابر شرایط و انحرافات پیش بینی نشده مانند شرایطی که پاسپورت خود را گم کردید.(یا به همین دلیل به سرقت رفته است) ارائه دهد. همچنین می‌تواند هزینه‌ها/خسارات اضافی ناشی از گم شدن چمدان، پروازی که از دست داده اید یا درمان فوری پزشکی در طول سفر را جبران کند.

چنین طرح های بیمه مسافرتی بر اساس میزان خسارت و نیاز شما می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد. یکی از مزایای این کار این است که می‌توانید بیمه مسافرتی بین‌المللی را به صورت آنلاین جستجو و مقایسه کنید .

سفر های دنیاگردی آریا یک بیمه نامه امن

در حالی که گم کردن مدارک در سفر های بین المللی می تواند یک ناراحتی بزرگ باشد،دانستن اینکه چه کاری باید انجام دهید و اقدامات لازم می تواند به شما کمک کند تا در صورت گم کردن مدارک در سفر های بین المللی سریع و ایمن به مسیر خود بازگردید. ما سعی کردیم همه ی نکاتی که باید در این راه به یاد داشته باشید را به شما بگوییم تا اگر در یکی از تور های محبوب مانند تور دبی یا تور ترکیه با ما همراه شدید.نگران این مسئله نباشید.شما با خرید تور های مسافرتی پرطرفدار دنیاگردی آریا مثل تور ترکیه یا تور دبی میتوانید خیالی آسوده دربارهی بیمه مسافرتی و خسارات احتمالی سفر داشته باشید. با پیروی از این نکات و هوشیار ماندن، می توانید اطمینان حاصل کنید که تجربه سفر شما لذت بخش و بدون استرس باقی می ماند به پایان میرسد.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست