تورهای ارمنستان

برای مشاهده تورهای ارمنستان روی تور مورد نظر خود کلیک کنید

تورهای ایروان

مشاهده تورها

ارمنستان ؛ سرزمین سنگ ها

ارمنستان به معنای (سرزمین سنگ) است که نام بسیار مناسبی برای این کشور ماوراء قفقاز است. در میان رشته کوه های سر به فلک کشیده، صومعه های سنگی و پایتخت آن که از سنگ های آتشفشانی صورتی رنگ ساخته شده است عملاً به عنوان 1 موزه در فضای باز بنا شد. ارمنستان کشوری بی سر و صدا است. هر گردشگری که مایل است برای بالا رفتن از کوه های این کشور به آن سفر کند و در صومعه هایش گردش کند، باید به اندازه کافی در ایروان بماند تا داستان هایی را بشنود که هنوز در بلوارها و بناهای سنگی آن طنین انداز می شوند. تور ارمنستان هدیه گران‌ قدر زمین – آسمان به عاشقان و شیفتگان طبیعت است.

تور ارمنستان

این کشور در تمام طول تاریخ همیشه یکی از بهترین مناطق شهر نشینی انسان‌ ها بوده است. امپراتوری‌ های باستانی برای تصاحب آن برای یکدیگر شاخه و شانه می‌ کشیدند. گذر از سختی‌ ها و ناملایمات تاریخ، کشور ارامنه را به جواهری خوش تراش و چشم گیر تبدیل کرده است. شما در تور ارمنستان انتظار تمام اتفاقات خوب را داشته باشید. از همین حالا خواب روز و شب‌ های هیجان انگیز و خوش را ببینید. چمدان خود را ببندید و بیآیید این سرزمین را کشف کنید. گوهر کوچکی در قلب قفقاز که شما را به وجد می آید. ارمنستان مملوء از داستان های انعطاف پذیری و استقامت است. با صومعه هایی که قدمت آن ها به بیش از 1 هزار سال پیش می رسد. با مناظر زیبا، حس معنویت و شجاعت باستانی.

آژانس گردشگری سفرهای دنیاگردی آریا با ارائه تور ارمنستان ارزان، آرزوی بهترین‌ ها را برای شما در این سفر دارد. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید و از جزئیات سفر خود باخبر شوید.

پیش از سفر، با جغرافیای ارمنستان آشنا شوید!

تور ارمنستان شما را به کشوری که در شمال مرزهای ایران قرار دارد می‌ رساند. کشوری در قفقاز جنوبی. به سرزمینی که در میان دریای خزر و دریای سیاه محدود شده است، قفقاز جنوبی می‌ گویند. در میان این سرزمین کوهستانی و بارانی کشور سرسبز و زیبای ارمنستان قرار دارد. ارمنستان به دلیل آب و هوای کوهستانی خود از طبیعتی بی‌ نظیر بهره می‌ برد. این سرزمین به هیچ دریایی راه ندارد و کشوری که کاملاً در خشکی قرار دارد، به حساب می‌ آید.

در ایروان یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان خود را کشف کنید و در اچمیادزین، اولین کلیسای جامع مسیحی جهان دعا کنید. در روستای غار تاریخی خندزورسک، مسحور رنگ آبی عمیق دریاچه سوان و سفر در زمان باشید. به قلعه آمبرد قرن هفتمی بروید که داستان های دلاوری خود را بیان می کند و اسرار اجداد ما را در معبد بت پرستان گارنی کشف کنید. لباس مخصوص بپوشید. با تله‌ کابین‌ های (Tatev) پرواز کنید و رد پای خود را در کنار قدیمی‌ ترین کفش دنیا در غارهای (Areni) بگذارید. در امتداد جاده ابریشم قدیمی در کاروانسرای (Orbelian) استراحت کنید و داستان‌ های ماجراجویی خود را در بالای ارتفاعات کوه بسازید.

جغرافیای ارمنستان

ارمنستان، کشوری در جنوب ماوراء قفقاز است. یکی از قدیمی ترین تمدن های جهان و کشوری محصور در خشکی است که بین 2 دریای دریای سیاه و دریای خزر قرار دارد. این کشور از شمال با گرجستان، از جنوب با ایران، از شرق با آذربایجان و از غرب با ترکیه همسایه است. ارمنستان کوچکترین کشور در بین تمام جمهوری های شوروی سابق است. ارمنستان کنونی که ما امروز می شناسیم، تنها کسری از ارمنستان باستانی است. جغرافیای ارمنستان به گونه‌ای است که کشور عمدتاً کوهستانی است. این سرزمین کوه های ناهموار و آتشفشان های خاموش است. ایروان پایتخت ارمنستان است.

طبیعت ارمنستان به سرزمین صخره ها معروف است. این به این دلیل است که ارمنستان کشوری بسیار کوهستانی است که تقریباً به طور کامل توسط رشته کوه های قفقاز کوچک پوشیده شده است. بلندترین نقطه ارمنستان کوه آراگاتس است که در ارتفاع 4090 متری قرار دارد. از این کوه‌ ها، رودخانه‌ ها به سرعت به پایین سرازیر می‌ شوند و حداقل 3% دره‌ های رودخانه‌ های اراکس و دبیت را تشکیل می‌ دهند. دریاچه سوان، محبوب ترین و بزرگترین دریاچه ارمنستان است. این دریاچه کوهستانی در ارتفاع 2000 متری از سطح دریا قرار دارد.

ارمنستان ؛ کشوری با یک تاریخچه کهن

تاریخ ارمنستان به هزاران سال پیش  بر می گردد. این یکی از قدیمی ترین تمدن های جهان است. ارمنستان اولین کشور در جهان بود که در سال 301 مسیحیت را به عنوان 1 دین پذیرفت. ارمنستان امروزی تنها نیمی از ارمنستان باستان است. از عصر برنز تا 1000 سال قبل از میلاد چندین ایالت در منطقه ارمنستان بزرگ شکوفا شدند. آن ها شامل امپراتوری هیتی، میتانی و هایاسا آزی بودند. مردم ارمنستان از 1000 قبل از میلاد تا 600 قبل از میلاد تحت پادشاهی اوراتو بودند. پس از آن ارمنستان دائماً زیر دست نیروهای خارجی بود، که ارمنی ها را جهان وطنی همچنین محافظ فرهنگ و سنت های خود می ساخت.

چندین نیروی خارجی در طول تاریخ ارمنستان به ارمنستان حمله کردند و بر آن حکومت کردند. این کشور توسط یونانی‌ ها، رومی‌ ها، ایرانی‌ ها، بیزانسی‌ ها، مغول‌ ها، عرب‌ ها، ترک‌ های عثمانی، روس‌ ها فتح و اداره شد. گفته می شود که در دوران ترک عثمانی، ارمنیان بیشترین آسیب را متحمل می شوند. تاریخچه نسل کشی ارامنه نیز در اوایل قرن بیستم وجود دارد که توسط دولت ترکیه عثمانی بر آن ها تحمیل شده است. پس از آن، بسیاری از ارمنستان شرقی در سال 1918، زمانی که اولین جمهوری ارمنستان تأسیس شد، استقلال خود را به دست آورد. سرانجام ارمنستان در سال 1991 پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به جمهوری ارمنستان تبدیل شد.

تور ارمنستان
آب و هوای ارمنستان را بیشتر بشناسید!

ارمنستان کشوری کوهستانی با آب و هوایی معتدل و خشک است. این کشور هم از نظر مکانی هم از نظر آب و هوا به ایران شباهت دارد. ولی با توجه به قرار گیری در عرض جغرافیایی بالاتر، سردتر و برفی‌ تر از ایران است. در بهار ارمنستان بارش باران بسیار افزایش می‌ یابد و مناظر طبیعی در اوج شکوه خود هستند. تابستان‌ های آفتابی ارمنستان فرصتی بی‌ نظیر برای گردش و استفاده از جاذبه‌ های گردشگری این کشور فراهم می‌ کنند. پاییز ارمنستان غرق در رنگ‌ های شاد و فرح بخش می‌ شود. در هر خیابان و کوچه‌ای مجال لذت از تماشای معماری زیبای این شهر فراهم می‌ شود. ارمنستان کشوری با ارتفاعات کوهستانی بسیار زیاد است. از همین رو تور ارمنستان زمستانی فرصتی بی‌ نظیر برای اسکی فراهم می‌ کند.

آب و هوای ارمنستان، کوهستانی قاره‌ای است. این بدان معناست که ارمنستان در تابستان ها گرم و در زمستان ها سرد تا برفی است. اما ارمنستان به طور کلی به عنوان کشور آفتابی نامیده می شود. آب و هوا در ارمنستان تا حد زیادی تحت تأثیر این واقعیت است، که اکثریت این کشور در ارتفاع حداقل 2000 متری قرار دارد. 4 فصل در ارمنستان مشاهده می شود. تابستان زمانی که دمای هوا تا 25 درجه سانتی گراد می رسد معمولاً خوشایند است. با این حال دما در دره آرارات می تواند تا 40 درجه سانتی گراد برسد. به همین ترتیب زمستان‌ ها سرد است و دما در ایروان تا 5- درجه سانتی‌ گراد کاهش می‌ یابد. دره آرارات می تواند تا 30- درجه سانتی گراد سردتر باشد.

آب و هوای ارمنستان به طور کلی در طول 1 سال خوب است. کشور دارای 4 فصل تابستان، زمستان، بهار و پاییز است. بسته به ارتفاع، بارش در ارمنستان در مناطق مختلف متفاوت است. میانگین بارندگی در ارمنستان 200-800 میلی متر است. بهترین زمان برای سفر به ارمنستان پاییز و اواسط بهار است. بهار برای مدت کوتاهی است، در حالی که پاییز طولانی است. در طول پاییز، این کشور به دلیل آب و هوای معتدل و آفتابی شناخته می شود.

⏰ بهترین زمان سفر به ارمنستان، که آژانس های مسافری به شما نمی گویند!

در مورد بهترین زمان برای سفر به ایروان و شرکت در تور ارمنستان، هدف شما از سفر و تفریحاتی که برای آن‌ ها نقشه می‌ کشید اهمیت بیشتری دارد. هیچ‌ وقت نباید تور خود را با عجله انتخاب کنید. مشورت با کارشناسان کار آزموده بسیار سودمند خواهد بود. کسی که می‌ خواهد تور ارمنستان را برای تفریحات زمستانی انتخاب کند با کسی که به دنبال فرصتی برای کمپینگ می‌ گردد، بهترین بازه زمانی متفاوتی دارند. به طور کلی اواخر بهار تا اوایل پاییز، بهترین زمان برای سفر به ارمنستان و لذت بردن از جاذبه‌ های گردشگری پایتخت جهانی ارامنه است.

بهترین زمان سفر به ارمنستان

آژانس گردشگری سفرهای دنیاگردی آریا با ارائه پکیج تور ارمنستان، تور ارمنستان تابستان بهترین موقعیت سفر به یکی از کلاسیک‌ ترین کشورهای جهان را فراهم کرده است. جایی که نغمه زندگی لحظه‌ای نواختن باز نمی‌ ایستد.

ارمنستان تابستان های گرم با زمستان های بسیار خشک و سرد دارد. بهترین زمان برای سفر به این کشور در ماه های مِی و ژوئن است، که گرمای تابستان کاهش می یابد. اگر عاشق نسیم سردی هستید، سپتامبر و اُکتبر بهترین زمان برای سفر است که رنگ‌ های پاییزی در می‌ آیند. زمانی است که ارمنستان در دامن  زیبایی‌ هایش غرق است.

9 شهر مهم و توریستی ارمنستان

هر شهر در ارمنستان شما را به دنیای متفاوتی می برد. هویت فرهنگی و معماری ارمنستان را تا زمانی که اینجا هستید کاوش کنید، از زندگی شبانه پُر جنب و جوش ایروان گرفته تا فضای پُر نشاط گیومری و حالات آرامش بخش استپانوان. در اینجا لیستی از شهرهایی است که باید از آن ها دیدن کنید!

1- گوریس (Goris)

2- مغری (Meghri)

3- دیلیجان (Dilijan)

4- ایروان (Yerevan)

5- جرموک (Jermuk)

6- گیومری (Gyumri)

7- استپانوان (Stepanavan)

8- اچمیادزین (Etchmiadzin)

9- تساغکادزور (Tsaghkadzor)

ایروان ؛ پایتخت بی نظیر ارمنستان

کشور پایتخت ایروان بیش از 2800 سال قدمت دارد، حتی از رم هم قدیمی تر است! این مکان ترکیبی خیره کننده از باستان و مدرن است، با طیف گسترده‌ای از جاذبه های گردشگری، خیابان های دنج برای قدم زدن، تعداد زیادی رستوران و کافه. از مجموعه باشکوه (Cascade) گرفته تا خیابان های رنگارنگ یکی از قدیمی ترین محله ها، کوند، تور ایروان شما را شگفت زده خواهد کرد و خاطره آن برای مدت طولانی با شما خواهد ماند.

تور ایروان
فرهنگ غنی و سنت در ارمنستان

ارمنستان دارای تاریخ غنی در نتیجه فرهنگ بسیار غنی است. فرهنگ ارمنستان بسیار تحت تأثیر این واقعیت است که چندین حاکم بر این سرزمین در طول تکامل آن کنترل داشتند. این چیزی است که می توانید در فرهنگ ارمنی مشاهده کنید که بر اساس جغرافیا، ادبیات، معماری، رقص و موسیقی مردم است. قدمت زبان ارمنستان به بیش از 5000 سال پیش باز می گردد. با این حال، نفوذ تجارت و فتوحات زبان را در 1 دوره زمانی تغییر داد. مسیحیت دینی است که برای اولین بار در ارمنستان در این سیاره پذیرفته شد.

موسیقی، رقص و ادبیات بخشی جدایی ناپذیر از کشور بوده است. گفته می شود که ادبیات در ارمنستان در حدود سال 401 پس از میلاد زمانی که الفبای ارمنی ایجاد شد، آغاز شد. اگر می خواهید طعم هنر غنی ارمنستان را بچشید، باید از گالری هنر ملی در ایروان دیدن کنید که در آن بیش از 15000 اثر مربوط به قرون وسطی را می توان مشاهده کرد که نشان دهنده داستان های غنی ارمنستان آن زمان است. اگرچه ارمنی زبان رسمی و تجاری است، اما اکثریت مردم در ارمنستان به زبان روسی صحبت می کنند.

سنت های ارمنستان نیز جالب است. ارمنی ها عموماً مردمی آرام هستند و با گرمی از بازدید کنندگان پذیرایی می کنند. خانواده و دوستی هر 2 جایگاه بسیار مهمی در سنت ارمنی دارند. آثار هنری و صنایع دستی مردم ارمنی نیز ارزش کاوش دارند. برای قالی بافی و توری سازی بسیار محبوب هستند. از نظر تاریخی زنان همیشه در قالی بافی کشور پیشتاز بودند، اما در برخی موارد کل خانواده در این کار مشارکت داشتند.

فرهنگ غذایی و آشپزی در ارمنستان چگونه است؟

قدمت غذاهای ارمنی به اندازه تاریخ این کشور است. آشپزی تحت تأثیر سرزمین جغرافیایی که ارامنه در آن زندگی می کردند و تأثیرات بیرونی بود. غذاهای اینجا همیشه به طعم های مختلف معروف بوده‌اند. عطر و بوی کاملاً متمایز. آشپزی این کشور ارتباط نزدیکی با غذاهای شرقی و مدیترانه‌ای دارد. انواع ادویه جات، سبزیجات، ماهی و میوه ها عناصر بسیار مهمی هستند. از آن ها برای طبخ غذاهای بی نظیر در اینجا استفاده می شود.

زردآلو میوه ملی ارمنستان است. زردآلو از زمان رومیان با نام (Prunus Armeniaca) شناخته می شد که در لغت به معنای (آلو ارمنی) است. نان لواش بخش بسیار مهمی از غذای ارمنستان است. نان سنتی بیانگر فرهنگ این سرزمین است. لواش در فهرست میراث فرهنگی نا ملموس بشریت نماینده یونسکو قرار گرفته است. غذای ارمنستان از 1 سوپ منحصر به فرد به نام خاش تشکیل شده است. این غذا در ابتدا خاشوی نام داشت که توسط بسیاری از نویسندگان ارمنی قرون وسطی ذکر شده بود. انار ارتباط نمادینی با باروری در ارمنستان دارد. بنابراین می توان چندین غذا، نوشیدنی سنتی و مدرن را به عنوان بخشی از غذاهای ارمنی در عصر حاضر تجربه کرد.

غذاهای ارمنستان

غذاهای ارمنستان غذاهای لذیذی است که در آن طعم های خوشمزه زیادی وجود دارد، که سرشار از غذاهای آن است. در هر نقطه از کشور، همیشه غذاهای خاصی وجود دارد که اغلب در خانه ها بر گرفته از دستور العمل های قدیمی مادر بزرگ هایشان طبخ می شود. برخی از محبوب ترین غذاهای ارمنستان باستورما، خوروات، کشلاما، لواش، کباب ماهی، کباب ماهی کراو، دلمه و … هستند.

در ادامه لیستی از لذیذترین غذاهای ارمنی را برای شما عزیزان آماده کرده‌ایم :

 • اسپاس (Spahs)
 • چورگ (Choereg)
 • هاریسا (Harissa)
 • قاپاما (Ghapama)
 • تیسژیک (Tisvzhik)
 • شامپوز (Shampours)
 • چورچخلا (Churchkela)
 • خاش یا کله پاچه (Khash)
 • چولومبور آپور (Chulumbur Apur)
غذاهای ارمنستان
⚠️ حقایق جالب درباره ارمنستان که نمی دانید :

1- دارای 3 میراث جهانی یونسکو است.

2- شطرنج 1 درس اجباری در مدارس است.

3- چرچیل برای کنیاک ارمنستان مشکل داشت.

4- تخمین زده می شود که 530 گونه پرنده دارد.

5- اولین کلیسای جهان در ارمنستان ساخته شد.

6- وقتی در ارمنستان می گویید (Merci) یعنی ممنون!

7- زبان ارمنی ادامه زبان آرامی است، که عیسی به آن صحبت می کرد.

8- اعتقاد بر این است که کشتی نوح در این کشور جاسازی شده است.

9- نان آن در سال 2014 در فهرست میراث فرهنگی ناملموس یونسکو ثبت شده است.

10- جمعیت ارمنستان تقریباً 3 میلیون نفر است، در حالی که حدود 10-11 میلیون نفر هستند.

11- ارمنستان اولین کشوری است که در سال 301 مسیحیت را به عنوان 1 دین ملی به رسمیت شناخت.

12- پایگاه نظامی روسیه در دومین شهر بزرگ ارمنستان گیومری وجود دارد، که دفاع ضد موشکی را انجام می دهد.

13- ترکیه از 100 سال پیش نسل کشی ارامنه را به رسمیت نمی شناسد، همین امر روابط ایروان و آنکارا را پیچیده می کند.

14- ارمنستان 4 همسایه دارد که 2 نفر از آن ها دشمن ارمنستان هستند، ترکیه و آذربایجان. هر 2 کشور ارمنستان را در محاصره اقتصادی نگه می دارند.

15- ارمنستان اولین کشوری است که به دلیل نسل کشی توسط ترکیه در سال 1915 (کشتار حدود 1.5 دقیقه ارامنه) آسیب دید. ارامنه هر سال در 24 آوریل نسل کشی خود را جشن می گیرند.

16- تمام کشور کوه آرارات را که نماد ملی ارمنستان نیز هست می پرستند. کوه آرارات ارمنستان را از 1 زلزله فوق العاده قوی محافظت کرد! آن ها معتقدند که قله کوه آرارات، جایی است که کشتی نوح پیدا شده است.

17- ارمنستان یکی از تنها کشورهای تک قومی در جهان است. 97% از مردم ارمنستان ارمنی هستند و درصد کمی باقی مانده را اقلیت های قومی مختلف مانند ایزدی ها، روس ها، اوکراینی ها، کردها و غیره تشکیل می دهند.

18- ایروان 1 متروی عمیق به سبک شوروی در زیر خود دارد. در بسیاری از ایستگاه های مترو، بازارهای بزرگ زیر زمینی خرید وجود دارد. از اینجا می توانید نایک و لویی ویتون 10 دلاری بخرید. کارت اصالت گنجانده نشده است.

19- ارمنستان خانه طولانی ترین تله کابین 2 مسیره بدون توقف در جهان است. این تله کابین در مجموع 5752 متر یا 18871 فوت می رود. در 16 اکتبر 2010 افتتاح شد و در کتاب رکوردهای طولانی خود ثبت شد. هنوز شکست نخورده است.

گردشگری در ارمنستان

ارمنستان امن ترین کشور جهان برای خانواده ها و مسافران انفرادی به حساب می آید. سطح جرم و جنایت بسیار پایین است که این کشور را به 1 مقصد گردشگری مشهور تبدیل می کند. این به بازدید کنندگان اجازه می دهد تا بدون هیچ گونه ترسی از امنیت خود از اوقات خود لذت ببرند. این کشور آزاد است که در آن خیابان‌ ها مملوء از زوج‌ ها، خانواده‌ ها و گردشگران زیادی از سراسر جهان است. ارمنستان تعدادی مکان تاریخی و فرهنگی را برای بازدید کنندگان ارائه می دهد. گردشگری ارمنستان با گذشت سال ها در حال رشد است. بسیاری از شهرهای کوچک دنج مانند جرموک، تساخادزور و دیلیجان نیز زیر ساخت های خود را بهبود می بخشند.

انواع مختلف گردشگری در ارمنستان :

1) گردشگری تاریخی در ارمنستان

ارمنستان در تاریخ خود دارای پیچ و خم های زیادی بوده است، که توسط بسیاری از حاکمان مورد هجوم قرار گرفته است. کشور توسط قبیله کوچ نشین غارت و ویران شد. مردم ارمنستان باید از خود محافظت می کردند که منجر به ساخت قلعه های زیادی شد، تا از آن به عنوان مکانیزم دفاعی استفاده کنند. آمبرد قلعه‌ای است که در آن زمان مورد استفاده قرار می گرفت سپس توسط ترکان مورد هجوم قرار گرفت و آن را به 1 پایگاه نظامی تبدیل کردند. مانند این قلعه، بناهای تاریخی زیادی در ارمنستان وجود دارد.

گردشگری تاریخی در ارمنستان

2) گردشگری فرهنگی در ارمنستان

فرهنگ ارمنستان متنوع، قدیمی و شگفت انگیز است. این کشور دارای فرهنگ های بسیاری از بناهای تاریخی، بناهای معماری و غیره است. بیشتر آن ها در میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌اند. گردشگری فرهنگی ارمنستان به بازدید کنندگان یاد می دهد تا بسیاری از آداب و سنن این کشور را بیآموزند. برخی از نقاط فرهنگی آن عبارتند از : صومعه تاتف، اچمیادزین، دریاچه سوان، جرموک، گردنه سلیم، کاراهونج و بسیاری دیگر.

گردشگری فرهنگی در ارمنستان

3) گردشگری طبیعت و حیات وحش در ارمنستان

ارمنستان از نظر عرض جغرافیایی ایتالیا، اسپانیا و یونان در ارتفاع زیادی قرار دارد. این کشور توسط رشته کوه های قفقاز کوچک احاطه شده است، که آن را غنی از طبیعت و حیات وحش می کند. این کشور به بازدید کنندگان پیشنهاد می کند که جنگل های سر سبز، کوه ها، دریاچه ها و پارک های ملی خود را که به وفور یافت می شود، ببینند. جاذبه های بسیاری برای دیدن، کشف طبیعت و حیات وحش ارمنستان مانند دریاچه پارس، پارک ملی دیلیجان، دندروپارک، دریاچه سوان، کوه آراگاتس، باغ گیاه شناسی ایروان، باغ وحش ایروان و بسیاری دیگر وجود دارد.

گردشگری طبیعت و حیات وحش در ارمنستان

4) ورزش و گردشگری ماجراجویی در ارمنستان

به دلیل کوهستانی بودن این کشور برای بسیاری از فعالیت های ماجراجویی مناسب است. در ارمنستان تقریباً همه چیز از کوه ها، جنگل ها، دریاچه ها، رودخانه ها و دره ها را می توانید پیدا کنید که برای ماجراجویی مناسب هستند. بسیاری از گردشگران از این کشور دیدن می کنند تا در تجربه های ماجراجویی فراموش نشدنی مانند کوهنوردی، ورزش های اسکی، پارا گلایدر، صخره نوردی، اسنو بُرد، پیاده روی و بسیاری از ماجراهای دیگر غوطه ور شوند.

ورزش و گردشگری ماجراجویی در ارمنستان

5) گردشگری ماه عسل در ارمنستان

ارمنستان غافلگیر کننده پُر از مکان های رمانتیک است و 1 مقصد عالی برای ماه عسل است. دارای تعدادی طبیعت زیبا و دیدنی خیره کننده است که برای زوج ها مناسب است. می توانید در دریاچه سوان به شنا و قایق رانی بروید. لحظات جذابی را در کنار عزیزانتان ثبت کنید. حتی می توانید قایق سواری کنید و زیبایی های دریاچه را ببینید. اگر چیز ماجراجویانه‌ای می خواهید، در طولانی ترین طناب در (Tatev) پرواز کنید.

6) گردشگری تجاری در ارمنستان

ارمنستان نه تنها 1 مکان عالی برای اوقات فراغت است، بلکه برای گردشگری تجاری نیز خوب است. 1 کشور در کنار مناظر طبیعی خود مکان مناسبی برای برگزاری جلسات کاری و همایش ها می باشد. ارمنستان به‌ عنوان 1 مقصد (M.IC.E) همراه با مهمان‌ نوازی و فرهنگ این کشور به سرعت در حال رشد است. مقاصدی در سطح جهانی را برای مسافران فردی و گروهی تجاری ارائه می‌ کند. دارای زنجیره‌ای با هتل‌ های بین‌ المللی مانند رادیسون، ماریوت است.

7) گردشگری سلامت در ارمنستان

ارمنستان پُر از نهرها و رودخانه های زیادی است، که آن را به مقصدی محبوب برای گردشگری سلامت تبدیل می کند. در جنگل های دیلیجان، جرموک، تساغکادزور و … استراحتگاه های درمانی زیادی وجود دارد. مکانی برای بازیابی تمام فواید سلامتی از آب های چشمه کشور است.

گردشگری سلامت در ارمنستان

8) گردشگری شبانه در ارمنستان

زندگی شبانه در ایروان پایتخت کشور، سرگرم کننده و بزرگ است زیرا مملوء از زندگی جوان است. این شهر بارها، کلوپ ها، میخانه ها و مهمانی های عجیب آور زیادی دارد. اکثر این مکان ها معمولاً در ساعات شب پُر هستند و انواع موسیقی با ژانرهای مختلف پخش می شود. مردم اینجا هنگام مهمانی لذت می برند. سرگرم می شوند و با شادی می رقصند. این کشور مفرح پُر از مردم سرگرم کننده است و زندگی شبانه همیشه در اینجا بهتر است.

گردشگری شبانه در ارمنستان

9) گردشگری زمستانی در ارمنستان

زمستان در ارمنستان خاطرات فراموش نشدنی را برای شما به ارمغان می آورد، که برای همیشه در کنار شما خواهند ماند. ارمنستان تجربه حضور در آسیا و اروپا را در زمستان به شما می دهد، زیرا مناظر زمستانی آن فریبنده است. در فصل زمستان، مناظر متفاوتی از ارمنستان را خواهید دید. بیشتر در فصل زمستان مردم به اینجا می آیند و از اسکی، آب های شفا بخش جرموک، بازارهای کریسمس، خرید، پارک زمستانی و بسیاری دیگر لذت می برند.

گردشگری زمستانی در ارمنستان

در ایام سرد سال با توجه به بارش شدید برف و کاهش تقاضا برای سفر، قیمت تور ارمنستان کاهش می‌ یابد. اگر هدف شما برای شرکت در تور ارمنستان خرید یا تفریحات زمستانی است، این بازه زمانی را از دست ندهید. زمستان‌ های ایروان خلوت و صمیمی است. شما به راحتی می‌ توانید از همه جاذبه‌ های گردشگری با پایین‌ ترین قیمت دیدن کنید.

گردشگری زمستانی در ارمنستان
ویزای آسان ارمنستان ؛ ضامن سفری راحت

یکی از مزیت‌ های تور ارمنستان علاوه بر زیبایی‌ های طبیعی و تاریخی، نیاز نداشتن به ویزا است. در گذشته گردشگران ایرانی برای سفر به ارمنستان باید ویزا و پاسپورت دریافت می‌ کردند، اما حالا کار بسیار ساده‌ تر شده است. در سال 1395 کشورهای ایران و ارمنستان برای گسترش صنعت گردشگری همچنین روابط تجاری، سندی را برای سفر بدون ویزا امضاء کردند. حالا شما برای شرکت در تور ارمنستان دیگر لازم نیست کار خاصی را انجام بدهید. شما در زمان ورود به کشور ارمنستان باید پاسپورتی با 6 ماه اعتبار داشته باشید، در این صورت می‌ توانید 90 روز در ارمنستان بمانید.

ویزای ارمنستان

تور ارمنستان زمینی به وسیله اتوبوس و قطار انجام می‌ شود. سفر زمینی با توجه به زمان بر بودن می‌ تواند بسیار حوصله سر بر و خسته کننده باشد، اما جذابیت‌ های خاص خود را دارد. گاهی سفر به فصلی متفاوت و هیجان انگیز در زندگی ما تبدیل می‌ شود که دفتر روزمرگی‌ ها را پاره می‌ کند. این تجربه‌ های جدید و خاطره انگیز در سفر زمینی افزایش می‌ یابند. از ویژگی‌ های مثبت دیگر سفر زمینی، فرصت زیاد برای تماشای تفاوت‌ ها و آشنایی با فرهنگ مردمی کشوری است که قصد سفر به آن را دارید.

همه نکات درباره سفر هوایی، حمل و نقل ارمنستان

تور ارمنستان هوایی برای کسانی که به رفاه و آسایش خود اهمیت می‌ دهند، همیشه در رتبه اول قرار می‌ گیرد. پروازهای تهران – ایروان هر روز هفته از فرودگاه امام خمینی تهران به مقصد فرودگاه بین‌ المللی زوارتنوتس ایروان انجام می‌ شوند. این پرواز چیزی در حدود 5/1 ساعت طول می‌ کشد و توسط شرکت‌ های هواپیمایی ارمنیا ایرویز، هواپیمایی آسمان و هواپیمایی ماهان انجام می‌ شود. تور ارمنستان هوایی یکی از محبوب‌ ترین مقاصد گردشگری خارجی ایرانیان است. تور ارمنستان هوایی از تهران، تور ارمنستان از شیراز و تور ارمنستان از اصفهان پُر فروش‌ ترین تورهای ارمنستان در داخل کشور هستند.

فرودگاه بین‌ المللی زوارتنوتس
بهترین هتل های تور ارمنستان

ارمنستان یکی از مقاصد برتر گردشگری جهانی است و محبوبیت ویژه‌ای در بین توریست‌ ها دارد. این کشور با توسعه زیر ساخت‌ های گردشگری خود قصد دارد که سهم بزرگی از بازار گردشگری جهانی را به خود اختصاص دهد و مسافران بسیاری را از اروپا و دیگر نقاط جهان جذب کند. این مسیر باعث شده است که هتل‌ هایی شیک و راحت برای مسافران تور ارمنستان تأسیس گردد. شما در تور ارمنستان می‌ توانید با توجه به نیازها و شرایط خود بهترین گزینه‌ ها را انتخاب کنید. اگر درباره انتخاب هتل شک داشتید، همکاران ما در سفرهای دنیاگردی آریا آماده پاسخ به تمام سؤالات شما هستند تا با خیال راحت محل اقامت خود را انتخاب کنید.

1 پیشنهاد جذاب برای اقامت در تور ارمنستان اجاره خانه ارامنه است. این فرصتی بی‌ نظیر است. بسیاری از مردم و ساکنان ایروان این کار را با روی باز انجام می‌ دهند. اجاره خانه در ارمنستان علاوه بر کاهش هزینه‌ های شما، فرصتی بی‌ نظیر برای آشنایی با فرهنگ این مردم قدیمی و اصیل است.

🛒 خرید سوغاتی و کالا در تور ارمنستان

خرید و گشت و گذار در بازارها شاید جذاب‌ ترین بخش هر مسافرتی باشد. هر کسی دوست دارد در مراکز خرید شیک قدم بزند، اجناس مختلف را ببنید. آنچه را که برای خودش و عزیزانش دوست دارد، تهیه کند. سوغاتی‌ ها و کالاهایی که ما از سفرهای خود به خانه باز می‌ گردانیم به نوعی نشانه همیشگی خوشی‌ های زندگی و خاطرات شهری زیبا خواهند بود. اقوام و آشنایان نیز گاهی توقع دارند برای آن‌ ها کادو یا سوغاتی تهیه کنید. خبر خوب این است که در تور ارمنستان فرصتی استثنایی برای خرید دارید. از میان مراکز خرید و بازارهای ایروان می‌ توان دالما گاردن، یروان مال، بازار گوم شوکا، مرکز خرید اسکادا، مرکز خرید مترونوم، بازار ورنیساژ ایروان، ریو مال ارمنستان و روسیا مال ارمنستان نام برد.

ارمنستان مکان های خرید بسیار خوبی را برای مسافرانی که می خواهند 1 کالای سنتی یا اقلام مارک دار بخرند، ارائه می دهد. مرکز اصلی خرید در ارمنستان در پایتخت آن، ایروان است. جایی که می توانید اقلامی از هر نوع، بزرگ یا کوچک، اعم از غذا، سوغاتی، فرش، آثار هنری و غیره را خریداری کنید.

سوغاتی ارمنستان

در ادامه لیستی از سوغاتی‌ های ارمنستان را برای شما تهیه کرده‌ایم. این سوغاتی‌ ها، زیبایی‌ های فرهنگی و سنتی ارامنه را به رخ می‌ کشند :

 • خاچکار
 • نان گاتا
 • تخته نرد
 • سفالینه‌ ها
 • فرش ایجوان
 • تخته شطرنج
 • صنایع دستی
 • جواهرات نقره
 • سنگ آبسیدین
 • لباس‌ های ارمنی
 • میوه‌ های خشک
 • دست سازه‌ های چوبی
 • ساز ملی ارمنی‌ ها به نام دودوک
⚠️ نکات طلایی سفر به ارمنستان :

1- واحد پول درام است.

2- ارمنستان کشوری بسیار امن است.

3- نوشیدن آب لوله کشی بی خطر است.

4- اتوبوس و تاکسی مشترک ارزان هستند.

6- علائم راه در ارمنستان به زبان انگلیسی است.

7- ارمنستان غذاهای زیادی دارد، که بر پایه گوشت هستند.

8- یکی از قدیمی ترین کشورهای تولید کننده شراب در جهان است.

9- اقامت به طور متوسط ​​15 دلار برای هر نفر در روز در دسترس است.

10- بسیاری از فواره های شیر در مسیر مناطق کوهستانی یافت می شوند.

✈️ راه های ارتباطی به ارمنستان (پرواز به ایروان)

فرودگاه بین المللی زوارتنوتس فرودگاه اصلی ارمنستان است. پروازهای مستقیم و غیر مستقیم از بسیاری از کشورها وجود دارد. این پرواز از هند با حامل اصلی آن، ایر عربیا، پرواز می کند.

خطوط پروازی ایروان :

 • فلای دبی روزانه از 8 بندر پرواز دارد.
 • ایر عربیا از دهلی از طریق شارجه پرواز دارد.
 • ایر عربیا 4 روز در هفته پروازهای اتصالی به ایروان دارد.
 • فلای دبی از 8 بندر هند از طریق دبی به ایروان پرواز دارد.
بهترین تور ارمنستان با دنیاگردی آریا

ما با پیشنهاد تور ارمنستان قیمت مناسب و تور ارمنستان لحظه آخری شریک لحظات خوش شما خواهیم بود. در این نوشته برخی از جزئیات تور ارمنستان ذکر شد، اما شما می‌ توانید برای اطلاع از قیمت تور ارمنستان با دنیاگردی تماس بگیرید. همکاران ما در دنیاگردی، تور ارمنستان را با بهترین کیفیت و شرایط مناسب با جزئیات مورد نظر شما ارائه می‌ کنند.

بهترین تور ارمنستان

تور ارمنستان لحظه آخری در تمامی ایام سال قابل دسترسی است. این تور زمانی به فروش می‌ رسد که به دلیل به حد نصاب نرسیدن تور قیمت‌ های بلیط هواپیما و اجاره هتل کاهش می‌ یابند. شما در تمام طول سال می‌ توانید از کارشناسان ما سراغ بهترین گزینه‌ های قیمت مناسب پکیج تور ارمنستان را بگیرید. مطمئن باشید که پشیمان نخواهید شد. ما به صورت روزانه بر روی صفحه اینستاگرام سفرهای دنیاگردی، ارزانترین قیمت تور ارمنستان و سایر تورهای هیجان‌ انگیز را خدمت شما همراهان گرامی معرفی می‌ کنیم.

تور ارمنستان ارزان

سؤالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست