تورهای امارات

برای مشاهده تورهای امارات روی تور مورد نظر خود کلیک کنید

تورهای دبی

لیست تورها

تورهای ابوظبی

لیست تورها

تورهای شارجه

لیست تورها

امارات ؛ پُر زرق و برق ترین کشور توریستی

سرزمین عربستان مهد تپه های طلایی و با پهنه های وسیعی كه هیچ ساختمانی وسعت آن را محدود نمی سازد. با آسمانی كه تا چشم كار می كند عمیق است و پُر ستاره. کویرهای زر پوش با رمل های شنی سایه داری که هم آغوشی عمیقی با خورشید دارند و اگر چشم هایتان را ببندید، می توانید از بین بادهای گرم بیابانی از دل شهرهایشان عطر گرم همچنین قوی قهوه و مشک عربی را احساس کنید. امارات کشوری است که با داشتن ثروت سرشار و بی نظیر حاصل از دریای نفتی که در اختیار دارد، به یک مقصد ایده آل گردشگری برای طرفداران سفرهای پُر زرق و برق در نتیجه لاکچری پُر هزینه تبدیل شده است.

تورهای امارات
تاریخچه امارات

زمانی امارات متحده عربی به دلیل اقتصاد مبتنی بر ماهیگیری شناخته می شد. اما امروزه بسیار بیشتر از بیابان های وسیع و قلعه های باستانی است. امارات متحده عربی که در فرهنگ اماراتی عربی خود غوطه ور است، در قرون جدید یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در جهان است. که با زیر ساخت های روز افزون خود، در سال های اخیر مدرنیته را لمس کرده است. کشوری که ترکیبی از بازارهای سنتی، جزایر نخل ‌شکل مصنوعی، مراکز خرید بزرگ، پُر زرق و برق، هتل‌ های مجلل، معماری بزرگ و پارک ‌های موضوعی است. این کشور پکیج کاملی را برای استراحت، تجدید قوا و ماجراجویی به شما ارائه می‌ دهد.

امارات متحده عربی کشوری جذاب است که در خاورمیانه، در خلیج فارس در انتهای جنوب شرقی شبه جزیره عربستان قرار دارد. کشوری رنگارنگ از نظر فرهنگی، با تنوع قومیتی و این حقایق در مورد امارات همه چیز را نشان می دهد. این کشور ناحیه بزرگ متشکل از 7 شهر به نام ‌های ابوظبی، دبی، شارجه، راس‌ الخیمه، عَجَمان، اُم القَوین و فُجِیِره است. هر یک از 7 شهر پُر از شگفتی است. فهرست بی پایان رکوردهای جهانی که در اختیار این کشور است، آن را هیجان انگیزتر و جذاب تر می کند. شک دارید که این تعطیلات را کجا بروید؟ بیآیید به  7 شهر از این میان سفر کنیم چه می دانید شاید با دنیاگردی آریا، بهترین تور امارات خود را پیدا کردید.

تور دبی
بهترین فصل سفر به امارات کدام فصل است؟

بیآیید با هم چمدان ببندیم، اما قبل از هر چیز باید بدانید بهترین زمان سفر به امارات دسامبر تا فوریه یعنی دقیقاً از 10 آذر تا 19 اسفند است. امارات به خاطر قرار گرفتن در بافت گرم و خشک زمین، کشور بسیار گرمی است. پس اگر می خواهید به این کشور سفر کنید به لباس های نخی، خنک و ضد آفتاب های قوی احتیاج پیدا خواهید کرد. چون در هر فصلی غیر از زمستان آفتاب با سخاوت تمام می تابد. برای داشتن یک تعطیلات ساحلی عالی، بهترین ماه برای سفر ماه‌ های مارس و نوامبر است. ماه نوامبر به خاطر گرمای بیشتر دریا، برای سفر ارجحیت دارد. در تابستان از آنجایی که هوا بسیار گرم است. امکان آسیب های پوستی و گرما زدگی وجود دارد، حتی برای آفتاب گرفتن و تفریحات ساحلی نیز بهتر است که به امارات سفر نکنید.

پرنده ملی امارات، شاهین است و ورزش شاهین بخش بزرگی از فرهنگ اماراتی است. شیخ حمدان بن محمد آل مکتوم، ولیعهد دبی نیز در آن شرکت می کند.

مروری بر شهرهای امارات که می توانید به آن ها سفر کنید!

1) شارجه امارات

شهر شارجه با کسب عنوان “پایتخت فرهنگی جهان عرب” توسط یونسکو در سال 1998 بیشتر به دلیل حفظ فرهنگ، سنت و میراث خود شناخته شد. موزه هنر آن شهرت جهانی دارد، در حالی که ساختمان‌ های جذاب در منطقه هریتیج (Heritage Village) غرق در تاریخ امارات است.

این شهر گزینه های سرگرمی و تفریحی فراوانی از جمله موزه های به خوب، مساجد زیبا، لوکس و پارک های متعدد را ارائه می دهد. موزه تاریخ ملی و پارک صحرا یکی از مکان‌ هایی است که در آن نوازش حیوانات برای بچه ‌ها مهم است. موزه علوم مملوء از حقایق و نمایشگاه‌ های سرگرم ‌کننده است.

شارجه امارات

شارجه همچنین بهشت ​​طرفداران خرید است که قالی‌ های معروف عربی، قالی‌ ها، طلا، نقره و جواهرات سنگ‌ های قیمتی خود را در بازارهایش از جمله سوق الارشا در جاده کورنیچ و بلو سوق یکی از بازارهای اصلی شهر با حدود 600 مغازه پُر جنب و جوش به فروش می ‌رساند. اگر چه این شهر ریشه در سنت های اسلامی دارد، اما تعادل خوبی بین ریشه های سنتی خود و جنبه های مدرن قرن 21 حفظ کرده است. اگر در ابوظبی هستید، یک سفر یک روزه به Liwa Oasis داشته باشید، یا برای یک سافاری در صحرا بروید. گزینه دیگر این است که فقط آفتاب بگیرید و در یکی از کافه های ساحل سعدیات استراحت کنید.

2) ابوظبی امارات

ابوظبی یکی از ثروتمندترین شهرهای جهان است. نمونه کاملی از یک شهر نفتی مدرن خلیج فارس، که تنها در چند دهه از یک دهکده ماهیگیری به یک شهر بزرگ تبدیل شد. ابوظبی با گذشته غنی خود که به 3000 سال قبل از میلاد بر می گردد، برخلاف دبی، فرهنگ متمایز عربی خود را در میان زرق و برق خود حفظ کرده است. این شهر کویری خانه برخی از زیباترین و روستایی ‌ترین شهرهای قدیمی است، که گذشته غنی خود را به نمایش می‌ گذارند. از مسجد جامع شیک زاید بروید، سریع ‌ترین ترن هوایی جهان را سوار شوید. شاهد حضور عرب ‌های سلطنتی گذشته در کاخ امارات باشید و موارد دیگر.

ابوظبی امارات

3) اُم القَوین امارات

کم جمعیت ترین و دومین شهر کوچک امارات متحده عربی است. برخلاف همسایگانش، انفجار ناگهانی مدرنیزاسیون اینجا مانند امارت جنوبی آن تأثیری نداشته است. این آن را به یک روستای عجیب و قدیمی تبدیل می‌ کند که ماهیگیری همچنان شغل اصلی مردم محلی است.

اُم القَوین امارات

اُم القَوین با کمبود هتل های مجلل، مراکز خرید فوق العاده و دیگر عظمت مانند شهری است که در زمان یخ زده است. هنوز هم یاد آور یک دهکده ماهیگیری است. این نشان دهنده آن چیزی است که امارات متحده عربی قبل از به دست آوردن ثروت نفتی خود بود و از بقایای فرهنگ ماهیگیری که زمانی شکوفا شده بود، غرق در اهمیت صادرات غذاهای دریایی برای اقتصاد این کشور است.

4) عَجَمان امارات

عَجَمان کوچکترین شهر امارت است. به خاطر زیبایی منظره و سواحل زیبایش شناخته می شود. این کشور یک اقتصاد رو به رشد با گزینه های متعدد دیدنی مانند موزه ها، سواحل، قلعه و مجتمع های خرید است.

عَجَمان امارات

عَجَمان در امتداد سواحل غربی امارات متحده عربی و خط ساحلی آن تا 16 کیلومتر در خلیج عربی است. جدا از اینکه این مرکز تجاری به سرعت در حال رشد است، فرهنگ خرید و سایر فعالیت‌ هایی که گردشگران زیادی را به خود جذب می‌ کنند نیز افزایش یافته است. به عنوان یک مقصد گردشگری، تعطیلات آفتابی و یک تجربه تاریخی غنی را به بازدید کنندگان خود ارائه می دهد. عَجَمان با داشتن برخی از بهترین سواحل شنی در امارات متحده عربی، مکانی برای استراحت و تنبلی زیر نور خورشید است.

5) فُجِیرِه امارات

شهر فُجِیِره آرام و بی‌ صدا، یک شهر ساحلی زیبا است که از زندگی شهری پُر شتاب دور است. شهری شلوغ با آسمان ‌خراش ‌های تجاری، کوه‌ ها و سواحل زیبا، این شهر به عنوان یک خلوتگاه آرام برای مردم محلی و مسافران شناخته می ‌شود.

فُجِیرِه امارات

این شهر که عمدتاً یک مرکز تجاری امارات متحده عربی است، با زیبایی خام طبیعی خود جذابیت دارد. به دلیل کوه های عظیم هاجَر از بقیه امارات جدا می شود. مناظر دلربا و سبک زندگی ساده‌ای را ارائه می دهد. این شهر با حفظ میراث فرهنگی غنی خود، ترکیبی جذاب از خط ساحلی شنی به طول 70 کیلومتر و کوه های بلند است

سواحل آفتابی امارات از چندین فعالیت دریایی از جمله قایقرانی، موج سواری در آب، قایق سواری، ماهیگیری در اعماق دریا و شنا تقریباً در طول سال پشتیبانی می کند. فُجِیِره میزبان مسابقات قهرمانی قایق های موتوری سالانه است.

6) رأس الخیمه امارات

رأس الخیمه که یکی از دیدنی ‌ترین شهرها در امارات متحده عربی است. 27 مایل خط ساحلی را پوشش می ‌دهد، که با تالاب ‌های زیبا و سواحل شنی آرام تزئین شده است. آن را مقصدی عالی برای تعطیلات می ‌کند. به کمپینگ، دوچرخه ‌سواری و حتی طولانی ‌ترین زیپ‌ لاین جهان در بلند ترین قله امارات، جبل الجیش بروید. ویرانه ‌های باستانی عربی را در قلعه الضایه کاوش کنید و در وادی شوکا آب تنی کنید!

رأس الخیمه امارات

7) دبی، توریستی ترین شهر امارات

دبی با معماری مجلل، خطوط اُفق باور نکردنی و مراکز خرید غول ‌پیکر به یکی از شناخته ‌شده ‌ترین مقاصد در سراسر جهان تبدیل شده است. این شهری است که مظهر مدرنیته و تجمل است. واحه‌ای مجلل در میان چشم انداز بیابانی. در میان پیشرفته ترین مقاصد خاورمیانه، دبی خانه برج خلیفه، بلند ترین ساختمان ساخته شده توسط بشر در جهان است. در حالی که ابوظبی پایتخت امارات است، دبی محبوب ترین و پُر جمعیت ترین شهر است.

تور دبی

دبی یک انتخاب عالی برای یک استراحت کوتاه با بهترین خرید در دبی، غذاخوری های خوب و رویدادهای ورزشی است. اولین چیزی که توجه شما را در دبی به خود جلب می کند، خط افق نمادینی است که بر فراز آسمان خراش های مرتفع حاکم است. معماری در دبی چیزی جزء الهام بخش نیست، در حالی که تعهد آن به پیش بردن مرزهای سرگرمی و اوقات فراغت قابل توجه است. دبی مال، یک مجموعه عظیم خرید و سرگرمی، یک نمونه کوچک از اِسراف این شهر است.

نخل جمیرا، مجمع الجزایر مصنوعی به شکل درخت نخل، دارای هتل های مجلل، مراکز خرید سطح بالا و رستوران های ستاره دار میشلین است. بیابان اطراف دبی تجربه‌ای متضاد اما به همان اندازه فریبنده را ارائه می دهد. سافاری صحرا جایی است که می ‌توانید در تپه ‌های شنی هیجان ‌انگیز شرکت کنید. غروب شگفت ‌انگیز خورشید را ببینید و در یک مهمانی سنتی به سبک بادیه ‌نشین بگذرانید.

تنوع فرهنگی شهر از لحظه‌ای که قدم در محله های پُر جنب و جوش آن می گذارید مشهود است. مناطق اصلی دبی عبارتند از : دبی قدیم، مرکز شهر دبی، مارینا دبی و جمیرا. دبی قدیم قلب تاریخی شهر است. شامل نهر دبی، دِیره، بر دبی و منطقه الفهیدی است. دیره (خانه سوق ها) در ضلع شمالی نهر دبی است، در حالی که بر دبی در ضلع جنوبی قرار دارد. ابراس (قایق های چوبی سنتی) برای عبور از نهر در دسترس هستند. بازارها با ادویه جات، منسوجات و صنایع دستی بی‌ شماری شما را در سفری حسی غرق می ‌کنند که غرق در میراث غنی خاورمیانه است. مرکز شهر دبی نمادین ترین منطقه است که دبی مال، برج خلیفه، و فواره دبی را در خود جای می دهد. در حالی که مارینا دبی و JBR دبی بهترین مناطق برای قدم زدن در کنار آب و تفریحات شبانه هیجان انگیز هستند.

به طور کلی، دبی شهری است که به طور یکپارچه مدرنیته و سنت را در هم می آمیزد. نگاهی فراموش نشدنی به دنیای تجمل، نوآوری و تنوع فرهنگی ارائه می دهد. این شهری است که اثری ماندگار از خود بر جای می‌ گذارد. آرزوی بازگشت و کشف بیشتر عظمت آن را در شما ایجاد می‌ کند.

تورهای دبی
🍗 خوشمزه ترین غذاهای امارات که باید بچشید!

همه ما دوست داریم در سفر به کشورهای توریستی به شهرهای مختلف دنیا علاوه بر دیدن، شنیدن یک سفر خوشمزه و چشیدنی داشته باشیم. با دنیا گردی آریا همراه شوید تا لیستی از فراموش نشدنی ترین غذاهای لذیذ اماراتی را با هم مرور کنیم، چون حتی اگر بناها و تفریحات را بعد از سال ها از یاد ببرید طعم ها هیچ وقت از خاطرتان نمی رود.

شاورمای عربی (Shawarma)

یک لقمه پیتا عربی که با مرغ آبدار و خوشمزه یا در ورژن اصیل تر آن با گوشت بره تهیه می شود. در سراسر همه شهرهای امارات می توانید آن را پیدا کنید. این ترکیب جادویی طعم فوق العاده‌ای دارد. این غذا به آرامی بر روی یک سیخ عمودی چرخان به مدت بیش از 12 ساعت گریل می شود، که همین باعث می شود طعم و عطر آن تقویت شود. گوشت موجود در شاوراما معمولاً در سیر، پیاز، زیره سبز، پاپریکا، گیاهان خوراکی، دارچین، گشنیز و روغن زیتون طعم دار می شود. در هنگام سرو غذا، همراه با سالاد و ماست خامه‌ای ارائه می شود که طعمی باور نکردنی دارد. علاوه بر امارات و عربستان، آوازه طعمش تا ترکیه هم رسید.

مارگوگات (Margoogat)

این خورشت گوشتی بر پایه گوجه فرنگی معمولاً با مرغ یا گوشت بره تهیه می شود. اما می توان آن را با سیب زمینی، لوبیا سبز یا سیب زمینی نیز درست کرد. ماده‌ای که غذا را طعم دار می کند، ادویه‌ای شبیه به ماسالا به نام بِزار است که شامل زرد چوبه، زیره، هل و دارچین و موارد دیگر می باشد.

مارگوگات را می توانید در رستوران های مختلفی از غذا خوری های محلی تا هتل های درجه یک پیدا کنید. به طور خاص، نسخه‌ای از این غذا که باید حتماً امتحان کنید. مارگوگات مرغ بر پایه کاری است که در آسیله در هتل رادیسون بلو (Radisson Blu) در دبی سرو می شود.

غذاهای دبی
الحَریس

(Al Harees) یک فرنی غلیظ است. این غذای سنتی عربی، از نشاسته گندم و گوشت چرخ کرده تهیه می شود. طعم آن کمی شیرین است.

لذت سفر خود را با طعم خوشمزه الحَریس که یک غذای محبوب و سنتی عربی در دبی است، دو چندان کنید. تهیه این غذای خاص دبی ساعت ها زمان می برد چون باید به غلظت فرنی مانند برسد. مواد اولیه این غذا عبارتند از تکه های آبدار گوشت چرخ کرده، نشاسته گندم، کره، گیاهان سبزی های معطر و ادویه ها. سادگی مواد اولیه باعث می شود الحَریس به یک غذای مُغذی و در عین حال فوق العاده تبدیل شود که هیچ ادویه‌ای بر آن غالب نیست. تا به امروز، نسخه الحَریس دبی بهترین گزینه ممکن است. زیرا با غلظت مناسب، با شیوه‌ای زیبا با سُس کشمش و خرمای شیرین سرو می شود.

بریانی (Biryani)

یک پلوی مخلوط پُر ادویه عربی بریانی شبیه به مجبوس است. اما با این تفاوت که در بریانی مواد جدا از هم آماده می شوند. این غذا یکی از معروف ترین غذاهای دبی است که طعم لذیذ و خوشمزه‌ای دارد. از ادویه های هندی و گوشت خوش طعم به دست می آید. معمولاً گوشت مرغ اما گوشت بره، ماهی یا حتی تخم مرغ را می توان جایگزین آن کرد. این غذا سرچشمه ایرانی دارد و سپس به هند رسید. از آن به بعد در خانه های اماراتی و رستوران ها جای خود را باز کرده است.

کِنافه (Knafeh) ؛ دسر شیرین اماراتی

این دسر قدیمی خاورمیانه‌ای، رشته های شیرین آغشته به شهد است که در دل خود پنیر خوش طعمی را جای می دهد. برای این که رنگ و طعمی اماراتی به آن ببخشند، کِنافه همراه با گلاب و پسته تزئین می شود. سفر به دبی بدون امتحان کردن این لذت تُرد و طلایی که تنها یک لقمه از آن شما را به دنیایی دیگر می برد، کامل نمی شود. مکان های مختلفی برای امتحان کردن این دسر وجود دارند. بنابر این اگر طرفدار دسرهای شیرین هستید، خود را برای این طعم بهشتی آماده کنید.

محبوس (Machboos) ؛ یک غذای لذیذ اصیل اماراتی

محبوس ترکیبی عالی از ادویه ها، گوشت و برنج است که یکی از اصیل ترین غذاهای دبی محسوب می شود. در سراسر خلیج فارس به شیوه های مختلفی سرو می شود. این غذای مخصوص دبی، به آرامی بر روی زغال یا در یک فر طبخ می شود. ادویه بهارات ماده مهم این غذاست، که ترکیب انواع سبزی های معطر است. یک طعم خاص و بهشتی به غذا می بخشد. محبوس وقتی با مقداری سالاد و ماست تند سرو شود، یک وعده غذایی لذیذ و قوی است که ذائقه شما را به چالش می کشد.

غذاهای دبی
اوزی (قوزی) ؛ بره Ouzi

غذای اماراتی مهم ماه رمضان یک غذای معطر و خوش طعم که ارزش اشتراک گذاشتن را دارد. اوزی بره یکی از بهترین غذاهای دبی و یکی از شناخته شده ترین غذاهای خلیج فارس است که معمولاً در فستیوال های بزرگ سرو می شود. گوشت بره با ادویه ها و گیاهان معطر، پوشیده با برگ های خرما مزه دار شده و به آرامی به مدت 20 ساعت پخته می شود. هر لقمه از این طعم بهشتی شما را به یک خلسه می برد. دلیلی وجود دارد که می گویند، هیچ چیز بهتر از اوزی بره آهسته پخته شده با گوشت بره نامکین کراهی و رایتا نعناع خامه‌ای وجود ندارد.

گاهی اوقات همراه با سالاد و ماست یا با مخلوطی از آجیل بو داده تزئین می شود، که این غذا را پُر زرق و برق تر می کند.

بابا غَنوج اماراتی (Baba Ghanoush)

بر اساس دست نوشته های عربی قدمت بابا غَنوج به قرن 13 باز می گردد. این غذا از بادمجان همراه با نان و سبزیجات عالی تهیه می شود. غذایی مشابه با نام متبل که یک غذای لبنانی است. نسخه تند تر از بابا غَنوج به شمار می آید. این غذا یکی از مواردی است که حتماً در سفر به دبی باید آن را امتحان کنید. برای ایجاد طعم دودی مشخص که بابا غَنوج را به یکی از بهترین غذاهای دبی تبدیل می کند، بادمجان را تا زمانی که شروع به از بین رفتن کند، کبابی می کنند.

مَنوشه (Manousheh) ؛ بهترین غذای خیابانی دبی

که به پیتزای دبی معروف است، یک صبحانه محبوب در دبی و سایر کشورها به حساب می آید. این غذا یک نان مسطح با پنیر عَکاوی، روغن زیتون و گیاهان معطر است. این پیتزا به خوبی با گوشت بره چرخ کرده یا مربای شیرین هماهنگ می شود. از نظر غذای خیابانی دبی، نیز باید آن را امتحان کنید.

لُقیمات (Luqaimat)

لُقیمات یا نوعی کوفته شیرین عربی که دسر بسیار معروفی است، که اماراتی ها در ماه رمضان یا دیگر اوقات از آن لذت می برند. درست کردن این دسر بسیار آسان است. این دسر از حداقل مواد اولیه استفاده می کند، اما طعمی کاملاً عالی دارد. در بیرون تُرد و در داخل نرم است. در فستیوال ها و جشن های خاص مانند جشن های عروسی، عید و رمضان بسیار محبوب. این کوفته های خوشمزه با مخلوطی از آرد سفید، کره و شکر درست می شوند سپس به شکل توپ هایی در می آیند. در روغن به صورت کامل سرخ می شوند. این شیرینی ها به اندازه توپ های کوچک طلایی همراه با شربت خرما یا عسل با دانه های کنجد سرو می شوند. هر لقمه از این غذای لذیذ شما را افسون می کند.

غذاهای دبی
حُمُص (Hummus)

یک دیپ لطیف و خوش طعم خاورمیانه است که از پوره نخود مخلوط با ارده، آب لیمو و سیر تهیه می شود. چاشنی استاندارد در خاورمیانه شامل روغن زیتون، چند نخود کامل، جعفری و پاپریکا است.

مَدروبا (Madhruba)

بسیاری از شما فرنی گیاهی را امتحان کرده‌اید. اما آیا تا بحال فرنی مرغ را نیز امتحان کرده اید؟ اگر نه، باید مَدروبا را امتحان کنید. مادروبه که به عنوان یک غذای خوشمزه در دبی شناخته می شود، ذائقه شما را به شیوه‌ای متفاوت نوازش می کند. به همین دلیل است که در منوی بسیاری از رستوران ها جای ندارد. مواد اولیه شامل سبزیجات، ادویه و مرغ است.

مُحلابیه (Mahlabia) ؛ پودینگ شیر اماراتی

مُحلابیه یا مُحلبی کمی با سایر غذاهای این فهرست تفاوت دارد. این یک دسر خامه‌ای عربی است. گلاب و پسته بزرگ ترین مواد اولیه این دسر عربی هستند، اما طعم طراوت بخش آن شما را غرق در خود می کند. در رستوران ها و در ماه رمضان بین کودکان محبوب است. یک دسر سبک و در عین حال بهشتی است که از گل رُز، شیر، آرد برنج و آب شکوفه های پرتقال تهیه می شود.

اگر به دنبال یک طعم خارق العاده از غذاهای هندی در دبی هستید، امتحان کردن مُحلبی روز شما را می سازد. این دسر خوشمزه معمولاً سرد سرو می شود و یکی از گزینه های مورد علاقه گردشگران در دبی است. فقط به یاد داشته باشید که آن را گرم نخورید، زیرا طعم ها از بین می روند. علاوه بر آنچه گفتیم شما می توانید سالونا (Saloona)، جیشید (Jasheed)، فتوش (Fattoush)، لاهماجون (Lahm Bi Ajin)، گوشت شتر در همه انواع، چباب (Chebab) را هم در امارات امتحان کنید.

قهوه عربی در امارات

قهوه در فرهنگ اعراب جایگاه ویژه‌ای دارد. اعراب کاشف و معرفی کننده این نوشیدنی مشهور به جهان بوده‌اند. درست کردن قهوه عربی با استفاده از قهوه جوش ویژه‌ای انجام می شود، که دَله نام دارد.

آداب قهوه نوشی در میان اعراب نیز بسیار مفصل و دقیق است. با مناسک و مراسم خاصی انجام می شود. البته این مناسک برای زمانی است که قهوه نوشی بخشی از یک رفتار جمعی و اجتماعی باشد. پذیرایی از مهمان، انواع مراسم از قبیل خواستگاری، عروسی و … همچنین قرارها و دیدارهای کاری از جمله مواردی هستند که قهوه نوشی حضور پُر رنگی در آن ها دارد. قهوه عربی یک نوشیدنی پُر عطر، بو و ادویه دار است. که معمولاً با فلفل، زنجبیل و … طعم دار می شود.

13 حقیقت جالب که بهتر است قبل از سفر به امارات بدانید …

1- هیچ رودخانه‌ای در امارات وجود ندارد و این از دیگر حقایق جالب امارات است.

2- از دیگر حقایق جالب امارات این است که 70 درصد کل فارغ ‌التحصیلان دانشگاه‌ ها و دو سوم کارمندان، شغل ‌های دولتی امارات را زنان تشکیل می ‌دهند.

3- پرنده ملی امارات شاهین است و ورزش شاهین بخش بزرگی از فرهنگ اماراتی است. شیخ حمدان بن محمد آل مکتوم، ولیعهد دبی نیز در آن شرکت می کند.

4- شهر مصدر، اولین شهر بدون دود جهان در کشور امارات قرار دارد. این شهر، شهری بدون زباله و بدون خودرو است که انرژی خورشیدی منبع اصلی تأمین انرژی مورد نیاز آن است.

5- امارات متحده عربی روز ملی را در 2 دسامبر هر سال جشن می گیرد. تعطیلات رسمی روزی است که امارات در سال 1971 در اتحادیه به هم پیوستند و امارات متحده عربی را تشکیل دادند.

6- در فرودگاه دبی هنگام کنترل گذرنامه، از اتباع ایرانی و چند کشور دیگر اسکن چشم به عمل می آید. اگر از لنز تماسی استفاده می کنید، قبل از محل کنترل گذرنامه آن را از چشم خود خارج کنید.

7- بردن سیگار و برخی داروهای پزشکی بدون نسخه پزشک ممنوع است و در صورت مشاهده مأموران فرودگاه داروها را ضبط می کنند. پس اگر داروی خاصی مصرف می کنید، نسخه پزشک را فراموش نکنید.

8- طولانی ‌ترین زیپ ‌لاین جهان را می ‌توان در رأس ‌الخیمه یافت. جایی که زیپ لاین (Jebel Jais Zipline) به طول 2.83 کیلومتر، افراد مشتاق را از میان کوه ‌های هاجر با سرعتی تا 160 کیلومتر در ساعت می ‌برد.

9- در دبی هیچ مالیات بر ارزش افزوده‌ای نمی دهید. ولی با این حال در هتل ها و رستوران ها 10% مالیات شهرداری همچنین 10% حق سرویس منظور می کنند، که معمولاً این مالیات در قیمت ها از قبل محاسبه می شود.

10- برای بسیاری از گردشگران و توریست ها، امکان کرایه ماشین و رانندگی در این شهر وجود دارد. نرخ جرم و جنایت در امارات، بسیار پایین اما نرخ تصادفات بسیار بالاست. بنابراین هنگام رانندگی و نیز عبور از خیابان بسیار مراقب ترافیک باشید.

11- عکس برداری از کاخ ها، دادگاه و ساختمان های نظامی ممنوع می باشد. انجام این کار، فرد مجرم مبلغی بین 50 هزار تا 3 میلیون درهم جریمه می شود. حتی ممکن است منجر به اخراج فرد شود. بنابر این گرفتن عکس، فیلم و ارسال آن به شبکه های اجتماعی کاملاً ممنوع است.

12- افرادی که سفر می کنند، معمولاً تمایل زیادی به خوردن و آشامیدن در طول روز دارند. در این کشور خوردن و آشامیدن در مکان های عمومی از جمله ایستگاه مترو، اتوبوس حتی در پیاده رو و گذرگاه کاملاً ممنوع می باشد. اگر کسی این قانون را زیر پا بگذارد، جریمه‌ای معادل 100 درهم باید پرداخت کند.

13- افرادی که دارای اتومبیل هستند و از آن استفاده می کنند ممکن است در هنگام رانندگی به دلایل مختلفی از جمله طوفان های شن و ماسه که در امارات صورت می گیرد موجب کثیف شدن اتومبیل، نشستن گرد و غبار در اتومبیل می گردد. این امر باعث تغییر شکل ظاهر شهر می شود، به همین دلیل تردد با اتومبیل کثیف در این کشور کاملاً ممنوع غیر مجاز است. اگر فردی با اتومبیل کثیف در شهر تردد کند، می بایست 3 هزار درهم جریمه پرداخت کنند.

سخن آخر ؛ خرید تور دبی!

همان طور که گفتیم دبی یکی از محبوب ترین شهرهای گردشگری امارات است، که جزء مقاصد لوکس گردشگری محسوب می شود. اما ما این نوید را به شما می دهیم که مشاورین متخصص دنیاگردی آریا، می توانند با ارائه پکیج های اقتصادی و تورهای ترکیبی ارزان دبی پای شما را به این شهر افسانه‌ای باز کنند. پس معطل نکنید و با ما تماس بگیرید.

خرید تور دبی

سؤالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست