تورهای اندونزی

برای مشاهده تورهای اندونزی روی تور مورد نظر خود کلیک کنید

تورهای بالی

مشاهده تورها

اندونزی ؛ زمرد خط استوا

زمرد استوایی لقبی است که گردشگری جهانی به اندونزی می دهد. برخی از آثار و اشعار ادبی اندونزی را با نام‌ های شعری شیوا توصیف می‌ کنند. مانند زمرد خاتولیسیوا (زمرد استوایی) که به جنگل‌ های بارانی سرسبز و سرسبز استوایی اندونزی، به عنوان زمرد همچنین موقعیت جغرافیایی اندونزی در امتداد خط استوا اشاره می‌ کند. مطمئن باشید ره آورد تور اندونزی، تجربه خیال انگیز زندگی در جنگل‌ های سبز استوایی و فرهنگی دست نخورده آسیا است. مردم بومی این جنگل‌ های بارانی سرسبز و سرسبز اندونزی را (زمرد) می نامند. از آنجایی که اندونزی در امتداد خط استوا قرار دارد، بقیه نام به این ترتیب مقرر شد.

تور اندونزی

جمهوری اندونزی (RI) یا با نام آشنای اندونزی، کشوری در جنوب شرقی آسیا است. در خط استوا، بین قاره‌ های آسیا، استرالیا، بین اقیانوس آرام و اقیانوس هند قرار دارد. از آنجایی که بین 2 قاره و 2 اقیانوس قرار دارد، نوسانتارا (مجمع الجزایر در میان) نیز معروف است. اندونزی متشکل از 17508 جزیره، بزرگترین کشور مجمع الجزایر جهان است. اندونزی با جمعیتی بالغ بر 222 میلیون نفر در سال 2006، چهارمین کشور پُر جمعیت جهان و کشوری با بیشترین جمعیت مسلمان در جهان است. اگرچه رسماً یک کشور اسلامی نیست.

یکی از کشورهای آسیای جنوب شرقی که به خوبی روی بوم مادر طبیعت نقاشی شد، اندونزی است. این گوشه شگفت‌ انگیز از جهان پُر از تنوع، فرهنگ، سخاوتمند از مناظر دیدنی و غذاهای بی‌ نظیر است. همه این ها و موارد دیگر، اندونزی را به 1 زمین بازی طبیعی عظیم با جاذبه های باور نکردنی در انتظار کاوش و محبوب ترین نقطه توریستی در منطقه تبدیل می کند. جنگل‌ های عمیق بومئو را گردش کنید، در زیر آن شیرجه بزنید تا بیوسفر دریایی ناشناخته راجا آمپات را ببینید. تا آتشفشان‌ های فعال پیاده‌ روی کنید، در میان مزارع برنج دوچرخه‌ سواری کنید. یا از معبد تاناه لوت (Tanah Lot Temple) در بالی دیدن کنید. طلوع خورشید را در گیلی لاوا ببینید یا در بازار خرید انبوه انجام دهید.

جنگل‌ های عمیق بومئو

در حالی که بسیاری از مردم برای گردش بیشتر در بالی به اندونزی سفر می‌ کنند، که یکی از محبوب‌ ترین مکان‌ های مورد علاقه محبوب در برنامه‌ های سفر تور اندونزی است. مکان‌ های برتر دیگری نیز در اندونزی وجود دارد که به وفور دارای ظرافت مدرن و اخلاق فرهنگی هستند. جاکارتا یکی از آنهاست. جاکارتا برخلاف همسایه محبوبش بالی که حال و هوای متنوع تری دارد، کسانی را که به دنبال منحصر به فرد بودن و سر زندگی در همه چیز هستند جذب می کند.

برای حیوانات مهمانی، جاکارتا شگفت‌ انگیز است زیرا تعداد زیادی سالن‌ های بار شیک و کافه‌ های بومی در اینجا وجود دارد که به تفریحات شبانه شهر کمک می‌ کند. این مکان‌ های شگفت‌ انگیز در جاکارتا وجود دارند که شما را عاشق این شهر می‌ کنند. از خیابان های مجلل گلودوک تا آثار کوتا. از شهر قدیمی جاکارتا تا هزاران جزیره مسحور کننده، گرفتار این نقاط دیدنی مقاومت ناپذیر جاکارتا می شوید که خیلی خوب است که نمی توانید از دست دهید. اگر زمان بیشتری برای گذراندن در شهر دارید، از مسجد استقلال که بزرگترین مسجد جنوب شرقی آسیا است دیدن کنید. عصر به میدان مردکا بروید و شب ها در بندر قدیمی قدم بزنید.

تور اندونزی
طبیعت و حیات وحش اندونزی

اندونزی باشکوه به عنوان بزرگترین کشور مجمع‌ الجزایر جهان، انبوهی از شگفتی‌ های طبیعی شگفت‌ انگیز را در 17000 جزیره خود به نمایش می‌ گذارد. از آتشفشان‌ ها و دریاچه‌ های لویاتان که به‌ طور منحصر به‌ فردی بر فراز دریا آویزان شده‌اند، تا شن‌ های سفید بکر و رودخانه‌ هایی که مانند بند کفش در جنگل‌ های بارانی می‌ پیچند زیبایی آگرستالی آن به ظاهر بی‌ پایان است. در اینجا بهترین شگفتی های طبیعی اندونزی را مشاهده می کنید. برخی از حیوانات بزرگ که به طور سنتی در آسیا یافت می شوند، هر چند به تعداد کم در چند جزیره اندونزی یافت می شوند.

پلنگ ها در پارک ملی (Ujung Kulon) در جاوه یافت می شوند. کرگدن تک شاخ جاوه است. گونه‌ای که تقریباً منقرض شده است. اورانگوتان ها میمون های قرمز مو بلندی هستند که در سوماترا و کالیمانتان یافت می شوند. این میمون ها مورد علاقه مردم محلی و بازدید کنندگان هستند. 6 مورد از پارک های ملی این کشور جزء میراث جهانی یونسکو هستند.

پارک ملی (Ujung Kulon)

اندونزی که با خط استوا به 2 قسمت تقسیم می‌ شود، در مجموع آب‌ و‌ هوای گرم و استوایی دارد. میانگین دما در مناطق ساحلی، 28 درجه سانتی گراد و در نواحی کوهستانی، 26 درجه سانتی گراد است. در مناطق مرتفع‌ تر و کوهستان‌ های بلندتر میانگین دمای هوا، 23 درجه سانتی گراد است. میزان طوبت منطقه بسیار بالا و بین 70 تا 90% است. تغییرات عمده در بارندگی بر اثر بادهای موسمی ایجاد می‌ شود. به‌ طور کلی یک فصل خشک از ژوئن تا سپتامبر و فصل بارانی از دسامبر تا مارس در اندونزی جریان دارد. بخش‌ های شمالی و غربی اندونزی، بیشترین میزان بارندگی را دریافت می‌ کنند.

نمونه هایی از زیبایی های نفس گیر اندونزی :

1) جزایر راجا آمپات (Raja Ampat)

آب‌ های راجا آمپات محل زندگی یکی از متنوع‌ ترین گونه‌ های دریایی در دنیا هستند. تپه‌ های مدور بر فراز اقیانوسی درخشان و شفاف در انبوهی از جنگل‌ های استوایی، جزایر کوچک این آب‌ ها را احاطه کرده و تنوع وسیعی را در زیر این آب‌ ها خلق کردند. در زیر این آب‌ ها کوسه‌ های وحشی، اره ماهی‌ ها، طوطی ماهی‌ ها دنیایی را شکل داده‌اند که بی‌ نظیر و تماشایی است. برای آن‌ ها هم که از غواصی و رفتن به زیر آب می‌ رسند، قایق سواری و تماشای پرندگان در طبیعت زیبای اندونزی می‌ تواند تفریح خوبی باشد.

جزایر راجا آمپات

2) کوه برومو (Bromo)

در کشوری که با آتشفشان عجین است، یکی از بی‌ نظیر ترین مناظر، کوه برومو است که در جزیره جاوه وجود دارد. یک دهانه وسیع به عرض 10 کیلومتر که حاصل یک فوران بزرگ آتشفشانی است، در نوک این کوه به وجود آمد. دشت‌ های وسیعی از خاکستر و ماسه‌ های آتشفشانی به صخره‌ های دیگر این کوه گسترش یافت. نمای ترسناک اما باشکوهی را خلق کرد. یکی از بهترین غروب‌ های دنیا را می‌ توان از پس این قله‌ های آتشفشانی تماشا کرد.

کوه برومو

3) پارک ملی کلیموتو (Kelimutu)

در شرق جزایر فلورز و بر فراز آتشفشان کلیموتو، 3 تا از رنگارنگ‌ ترین دریاچه‌ های آتشفشانی دنیا گسترده شده‌اند. نکته جالب این است که 2 دریاچه از این 3 دریاچه، به طور منظم تغییر رنگ می‌ دهند. پدیده‌ای که حاصل فرسایش مداوم سنگ‌ های آهکی مختلف است. شاید هیچ چیز به اندازه تماشای طلوع خورشید در این پارک چشم نواز نباشد، که پالتی از رنگ‌ های متضاد از قهوه‌ای – نارنجی تا سیاه و قرمز را ترسیم می‌ کند. بنابراین دور از انتظار نیست اگر بگوییم این منطقه زیباترین طبیعت کشور اندونزی است.

پارک ملی کلیموتو

4) دره (Harau)

این دره‌ های شگفت‌ انگیز در حاشیه صخره‌ هایی مرتفع به بلندای 100 متر قرار دارد و روح خود را از آبشارهای پُر آب این منطقه به نام (Lemba Harau) می گیرد. در این منطقه هم می‌ توان از کوهنوردی بر فراز این صخره‌ ها لذت برد و هم از پیاده روی در مسیر شالیزارهای سرسبز برنج.

دره Harau

5) ارتفاعات (Pulau Gunung Api Banda)

این ارتفاعات که شکلی کاملاً مخروطی داشته و شباهت زیادی نیز به کوه فیجی ژاپن دارند، تنها 666 متر ارتفاع دارند. ارتفاعات آبی باندا در جزایر دور باندا قرار دارد و یکی دیدنی‌ ترین آتشفشان‌ های اندونزی به شمار می‌ روند. یکی دیگر از دیدنی‌ ترین طلوع‌ های خورشید اندونزی را می‌ توان از پس این ارتفاعات دید. ضمن اینکه در ساعاتی از روز، گدازه های زیر آبی از ساحل این کوه به بیرون سرازیر می شوند و فرصت بسیار خوبی را برای شنا در سطح آب فراهم می‌ کند.

ارتفاعات (Pulau Gunung Api Banda)
⏰ بهترین زمان برای سفر به اندونزی چه زمانی است؟

بهترین زمان برای سفر به اندونزی در فصل خشک آن از اواسط آوریل تا سپتامبر است. آب و هوا در این کشور گرمسیری را می توان به 2 فصل تقسیم کرد : خشک و مرطوب. اندونزی فصل مرطوب خود را در ماه های باقی مانده از اُکتبر تا اواسط آوریل تجربه می کند. فصل خشک روزهای گرم، آفتابی و خشکی دارد که شرایط مناسبی را برای پیاده روی – گشت و گذار یا سایر فعالیت های مرتبط با آب فراهم می کند. اگر می خواهید آب و هوای عالی فصل خشک را با کمبود جمعیت توریستی ترکیب کنید، ماه های مِی، ژوئن و سپتامبر ماه های ایده آلی برای سفر به اندونزی هستند.

بهترین زمان برای سفر به اندونزی

در مناطقی مانند کالیمانتان و بالی، تفاوت بین فصل خشک و مرطوب چندان زیاد نیست. جزایر مولوکای مرکزی شرایط آب و هوایی متفاوتی را تجربه می کنند و در صورت برنامه ریزی برای سفر در ژانویه، مقصد مناسبی هستند. دما در سرتاسر اندونزی نسبتاً ثابت است و صرف نظر از زمان سال در حدود 28 درجه سانتی گراد است. افزایش گردشگران از اواسط ژوئن تا اواسط سپتامبر مشاهده می شود، در حالی که فصل مرطوب شاهد کاهش شدید فعالیت گردشگران است.

کالیمانتان

بسیاری از مردم معمولی برای مسافرت خود مدت‌ ها جستجو می‌ کنند، تا بهترین مقصد را پیدا کنند و تعطیلات خود را در آن بگذرانند. اگر شما هم از همین دسته از افراد هستید، به شما پیشنهاد می‌ کنیم تا انتها این مقاله را بخوانید تا بدانید چرا باید به اندونزی سفر کنید. یکی از بهترین انواع سفر کردن، طبیعت گردی، گردش و تفریح در طبیعت منطقه است. کشور اندونزی بهترین جایی است که می‌ توانید برای تماشا و گردش در طبیعت آن را انتخاب کنید.

با خرید تور اندونزی می‌ توانید اقامتی لاکچری در دل طبیعت داشته باشید. در آب و هوایی پاکیزه و مرطوب تنفس کنید. از فضاهای شهری فاصله بگیرید و با مردم محلی آشنا شوید. غذاهای خوشمزه بخورید و در سواحل آفتاب بگیرید. اگر قصد دارید به یک سفر رمانتیک بروید، بدون شک اندونزی و جزیره بالی، بهترین انتخاب ممکن برای شماست.

جزایر مولوکای

برای سفر به این کشور بهتر است تورهای اندونزی را تهیه کنید. چرا که با خرید تور اندونزی خیالتان از بابت محل اقامت، خرج سفر، رفت و آمد، گشت شهری راحت می‌ شود. علاوه بر این خرید پکیج تور اندونزی از نظر قیمت نیز بسیار به صرفه‌ تر از سفر مستقل به این کشور است. برای رزرو و خرید تور اندونزی می‌ توانید با مشاوران ما در آژانس مسافرتی سفرهای دنیاگردی تماس بگیرید.

پرچم و نماد جالب کشور اندونزی

پرچم اندونزی 2 رنگ افقی قرمز و سفید است. نوار قرمز نشان دهنده شجاعت و خون مردم اندونزی است، در حالی که نوار سفید نشان دهنده پاکی و روح مردم است. گارودا پانکاسیلا نشان ملی اندونزی است. این پرنده شبیه به عقاب یا شاهین است. نام نماد آن از گارودا وسیله نقلیه پرنده افسانه‌ای ویشنو، یکی از خدایان اصلی هندوئیسم گرفته شد. نماد فعلی در دهه 1950 طراحی و به رسمیت شناخته شد. 5 نشان سپر نشان دهنده پانکاسیلا، 5 اصل ایدئولوژی ملی اندونزی است.

پرچم کشور اندونزی
اقتصاد، منابع مالی و درآمدی اندونزی

کشور اندونزی از نظر مواد معدنی رتبه خوبی در دنیا دارد. این کشور نفت و مواد معدنی بسیار غنی دارد. کشور اندونزی دارای ثروت فراوانی است و بیش از 50% از مردم در این کشور از طریق کشاورزی امرار معاش می‌ کنند. در نظر داشته باشید که در این کشور، برنج محصول اصلی محسوب می‌ شود و بسیار در مسیرهای صادراتی نیز به چشم می خورد. از دیگر بخش‌ های اقتصادی کشور اندونزی مربوط به صنعت این کشور است. صنعت در کشور اندونزی مربوط به فرآورده‌ های معدنی و همینطور محصولات کشاورزی است. این کشور در دهه‌ های مختلف سال 1990 رشد اقتصادی بالایی داشته است.

در این کشور توریسم نیز جایگاه خوبی از نظر اقتصادی دارد. درآمدهای ارزی در کشور اندونزی در بخش گردشگری و سفر به اندونزی نیز دیده می‌ شود. بیشترین میزان صادرات در کشور اندونزی مربوط به کشورهای آمریکا، ژاپن حتی چین است. در سال‌ های جدید میزان صادرات به سنگاپور نیز بسیار زیاد است. این کشور از نظر معدنی کشوری بسیار ثروتمند محسوب می‌ شود چرا که دارای معادن نفت، گازهای طبیعی بسیار گسترده و ارزشمندی است. در کشور اندونزی قلع، نیکل، زغال سنگ و بوکسیت نیز دیده می‌ شود که به طور کلی رتبه خوبی در دنیا را به خود اختصاص داده است.

کشور اندونزی از کشورهای سرسبز است و جنگل در این کشور از مجموعه‌ های سرمایه‌ گذاری وسیع به شمار می‌ آید. بیشتر مردم در کشور اندونزی از نظر فضای سبز نیز درآمد زایی خوبی دارند. به طوری که رشد گردشگری در این کشور، در زمینه فضای سبز نیز بسیار دیده می‌ شود.

برندهای کشور اندونزی نیز از بررسی های دقیق اقتصادی برخوردار بوده و مشخص است که محصولاتی که طبق برندهای این کشور طراحی شده‌اند، هر یک آیتم های دقیق و ضروری را دنبال می‌ کنند. در کشور اندونزی منابع مالی و درآمدی متنوعی وجود دارد. انرژی در کشور اندونزی از دیگر بخش‌ های اقتصادی روتین ارزیابی می شود. رشد قیمت روپیه کشور اندونزی به ارزش نرخ های دولتی تعیین می‌ شود.

⚠️ نکات مهم ویزا گردشگری ؛ برای تور اندونزی

شما برای دریافت ویزای توریستی اندونزی نیاز نیست هیچ‌ گونه نگرانی داشته باشید. همکاران ما در آژانس سفرهای دنیاگردی آریا می‌ توانند تمام اقدامات مربوط به آن را انجام دهند. ویزای تور اندونزی 30 روز اعتبار دارد، اما شما تنها اجازه 14 روز اقامت در این کشور را دارید. این ویزا به 2 صورت عادی و فوری صادر می‌ گردد. ویزای عادی اندونزی ظرف 7 روز کاری و ویزای فوری ظرف 3 روز کاری ولی با هزینه بیشتر برای شما صادر می‌ گردد. در ادامه فهرست مدارک مورد نیاز برای ویزای اندونزی را آورده‌ایم :

مدارک ویزای تور اندونزی
  • واچر هتل
  • 2 قطعه عکس 3*4
  • کپی تمامی صفحات شناسنامه
  • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
  • اصل گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار
  • ارائه تمکن مالی 10 میلیون تومانی
  • فرم تکمیل شده درخواست ویزای اندونزی
ویزا گردشگری اندونزی
فرهنگ و هنر اندونزی ؛ متنوع و شیرین

با تعامل طولانی بین آداب و رسوم بومی اصلی، تأثیرات متعدد خارجی شکل گرفته‌ است. اندونزی در طول مسیرهای تجاری باستانی بین خاور دور، آسیای جنوبی و خاورمیانه قرار دارد. در نتیجه تحت تأثیر بسیاری از مذاهب از جمله اسلام، هندوئیسم، بودیسم، کنفوسیوس و مسیحیت قرار می گیرد. شهرها بیشتر تجاری است و ترکیبی متنوع فرهنگی است که بسیار متفاوت از فرهنگ های بومی اصلی است. نمونه‌ هایی از ادغام اسلام با هندوئیسم عبارتند از : اعتقاد جوان آبانگان، ادغام هندوئیسم، بودایی، روح‌ باوری در بودها، همجوشی هندوئیسم و روح باوری در کاهارنگان. هنر، موسیقی و ورزش سنتی در قالب هنرهای رزمی به نام پنچاک سیلات ترکیب شده‌ است.

فرهنگ و هنر اندونزی

جهان غرب بر فرهنگ اندونزی در علم، فناوری و سرگرمی‌ های مدرن مانند نمایش‌ های تلویزیونی، فیلم، موسیقی، سیستم و موضوعات سیاسی تأثیر داشته‌ است. فرهنگ هند به ویژه در آهنگ‌ ها و فیلم‌ های اندونزی تأثیر گذاشته‌ است. دانگدوت یک نوع آهنگ محبوب ریتمیک هندی است که اغلب با موسیقی عامیانه عربی و مالایی مخلوط می‌ شود. با وجود تأثیر فرهنگ خارجی، برخی از مناطق دورتر اندونزی هنوز فرهنگ بومی و منحصر به فردشان را حفظ کردند. گروه‌ های قومی بومی منتاوی، عصمت، دانی، دایاک، تورجا و بسیاری دیگر هنوز در حال انجام مراسم قومی، آداب و رسوم، پوشیدن لباس‌ های سنتی هستند. اندونزی دارای بیش از 700 قوم و گروه نژادی است. 90% ترکیب جمعیت ملایو و نژادهای بومی، 5% چینی تبار و 5% سایر اقلیت می باشد.

🎷 موسیقی

موسیقی در اندونزی انواع گوناگونی دارد، ولی معروف‌ ترین آن موسیقی گاملان است که موسیقی سنتی دربارهای جاوه و بالی به‌ شمار می‌ آید. امروزه تمام سبک‌ های موسیقی پاپ نیز به زبان ملی (اندونزیایی) یا به زبان محلی خوانده می‌ شود. افزون بر این سبک‌ های عامه‌ پسندی مانند کرونتیونگ، دانگ‌ دوت، کاپورساری و جایپونگان نیز رایج هستند.

زبان اندونزی

زبان رسمی این کشور زبان اندونزیایی و واحد پول آن روپیه است. مردم این کشور متشکل از اقوام گوناگونی است که جاوه ای ها با حدود 40% بزرگترین قوم هستند و پس از آن‌ ها سوندانی ها با 15% قرار دارند. جاوه‌ای‌ ها بر امور سیاسی – اندونزی چیرگی دارند.

پُر جمعیت‌ ترین کشور مسلمان جهان

حدود 86% از مردم اندونزی مسلمان و بقیه مسیحی، هندو یا بودایی هستند. اسلام توسط بازرگانان دریانورد مسلمان به این منطقه رسید. این کشور در 17 اوت 1945 از هلند استقلال یافت و استقلال آن در 27 دسامبر 1949 به رسمیت شناخته شد. اندونزی پُر جمعیت ترین کشور مسلمان جهان است و مسلمانان آن دارای مذهب شافعی می باشند. اندونزی که پُر جمعیت‌ ترین کشور مسلمان جهان است، همواره به داشتن سنت بردباری مذهبی افتخار می‌ کرده و در قانون اساسی این کشور آزادی مذهبی تضمین شده‌ است.

💰 واحد پول اندونزی

روپیه (Rp) واحد پول رسمی اندونزی است و کد ارزی آن (ISO 4217) است که توسط بانک اندونزی صادر و کنترل می شود. نام (روپیه) از کلمه سانسکریت روپیاکام (Rupyakam)، به معنای نقره گرفته شده است. گاهی اوقات، اندونزیایی ها نیز به طور غیر رسمی از کلمه پراک (که در اندونزیایی به معنای نقره است) استفاده می کنند که اشاره به سکه های روپیه دارد. روپیه به 100 سن (Sen) تقسیم می شود. اگرچه تورم بالا باعث شد که تمام سکه ها و اسکناس های سن بی استفاده شوند.

این ارز در سال 1946 توسط ملی گرایان اندونزیایی که برای استقلال می جنگیدند، جایگزین نسخه‌ای از ارز گولدن هندی هلند (Netherlands Indies Gulden) شد که در زمان اشغال این کشور توسط ژاپن در جنگ جهانی دوم معرفی شد. از روپیه در سال های ابتدایی معرفی آن همراه با ارزهای دیگر، از جمله نسخه جدید گولدن که توسط هلندی ها معرفی شد، استفاده می شد. جزایر ریائو (Riau) و نیمه اندونزیایی گینه نو (Irian Barat) در گذشته انواع مختلف روپیه خود را داشتند، اما این ارزها به ترتیب در سال های 1964 و 1971 با روپیه ملی ادغام شدند.

✈️ فرودگاه های مهم اندونزی که باید بدانید

فرودگاه اصلی بین‌ المللی سوکارنو – هتا (CGK) در تانگرنگ، بانتن، نزدیک جاکارتا، انگوراه رای (DPS) در دنپاسار، بالی و جوآندا (SUB) در سورابایا، جاوه شرقی هستند. (Garuda Indonesia) به مقاصد آسیایی، شهرهای استرالیا و مقصدهای خاورمیانه فعالیت می کند. ایر آسیا یکی از خطوط هوایی (Low Cost Carrier) است. به غیر از آن، (Lion Air) و (Sriwijaya Air) وجود دارد که 1 شرکت هواپیمایی سطح متوسط ​​است.

6 شهر توریستی طلایی در اندونزی :

1- بالی

بالی که به خاطر سواحل زیبا، زندگی شبانه پُر جنب و جوش و معابدش محبوب است، طیف وسیعی از فعالیت ها را برای بازدید کنندگان ارائه می دهد. بالی چیزی برای همه دارد، از موج سواری و یوگا گرفته تا غواصی و غواصی. این جزیره با تعداد زیادی استراحتگاه رمانتیک و ویلاهای لوکس، مقصدی عالی برای زوج هاست. این جزیره دارای فرهنگ غنی است. معابد و مراسم سنتی زیادی برای کاوش دارد.

بالی اندونزی
2- اوبود

شهری در بخش مرکزی جزیره بالی، اندونزی، به خاطر فرهنگ غنی، شالیزارهای زیبای برنج و معابد خیره کننده‌اش شناخته شده است. بازدید کنندگان می‌ توانند در رقص‌ های سنتی شرکت کنند. به موسیقی گاملان گوش دهند یا از یکی از موزه‌ ها و گالری‌ های هنری دیدن کنند. بسیاری از استراحتگاه‌ های یوگا و مدیتیشن در اوبود وجود دارد.

اوبود اندونزی
3- نوسا دوا

(Nusa Dua) کانون اقامتگاه های مجلل، استراحتگاه های گلف، غذاخوری های خوب و (R & R) است. موج سواری و غواصی فعالیت های محبوبی برای بازدید کنندگان فعال تر این مقصد ساحلی است. از پله‌ های متعدد به سمت معبد مادر بساکیه بروید و دیدن مناظر را با تقویت عضلات ترکیب کنید. مجموعه‌ای از چشمه‌ های معدنی، گالری‌ ها و بوتیک‌ ها در انتظار کسانی هستند که فعالیت کمتری را ترجیح می‌ دهند. اجراهای محلی بارونگ را می توان در باتوبولان تحسین کرد.

نوسا دوا
4- جزیره کومودو

کومودو، واقع در جزایر سوندا کوچک به خاطر جمعیت اژدهای کومودو، بزرگترین گونه زنده مارمولک مشهور است. بازدید کنندگان می توانند برای دیدن این موجودات ما قبل تاریخ، در زیستگاه طبیعی خود از تورهای راهنما استفاده کنند. این جزیره برای غواصی و غواصی محبوب است، زیرا دارای اکوسیستم دریایی متنوع با صخره های مرجانی رنگارنگ و گونه های ماهی است.

جزیره کومودو
5- جاکارتا

پایتخت اندونزی، شهری است که ترکیبی بی نظیر از تاریخ، فرهنگ و زندگی مدرن را ارائه می دهد. می توانید با بازدید از موزه ها و بناهایی مانند بنای یاد بود ملی و موزه تاریخ جاکارتا، تاریخ و فرهنگ غنی شهر را کشف کنید. این شهر به خاطر غذاهای خیابانی و تفریحات شبانه‌اش معروف است. بنابراین غذاهای محلی را امتحان کنید. بارها و کلوب‌ های زیادی را کشف کنید. علاوه بر این، جاکارتا یک پایگاه عالی برای کشف مناطق اطراف جاوه و سوماترا است.

جاکارتا
6- جزایر لومبوک و گیلی

اگر به دنبال ماجراجویی و مناظر زیبا هستید، بازدید از لومبوک و جزایر گیلی را که به خاطر سواحل زیبا، آب شفاف و فضایی آرام شهرت دارند را از دست ندهید. این جزایر مقاصد بسیار خوبی برای غواصی هستند و نقاط غواصی زیادی برای کاوش وجود دارد. جزایر گیلی با گزینه های اقامتی مقرون به صرفه، مقصدی عالی برای کوله گردها هستند. لومبوک به خاطر فرهنگ سنتی ساساک، سواحل زیبای کوتا و سلونگ بلانک معروف است.

جزایر لومبوک و گیلی
حمل و نقل شهری در اندونزی چگونه است؟

حمل و نقل عمومی در اندونزی حالت های مختلفی دارد، از انگکوت و اتوبوس گرفته تا قطارهای شهری و بین شهری. انواع حمل و نقل نیز ممکن است برای مناطق مختلف به طور قابل توجهی متفاوت باشد. در شهرهای بزرگ کشور، می‌ توانید سواری‌ های انحصاری مانند اتوبوس مترو یا سیستم (MRT) و (LRT) پیدا کنید. در همین حال، در مناطق روستایی اندونزی، وسایل حمل و نقل رایج سنتی تر می شوند. به جای حمل و نقل انبوه با ظرفیت زیاد، با گزینه های کوچک تری برای سفرهای کوتاه مدت روبرو خواهید شد. Ojek (تاکسی موتور سیکلت) و Becak (ریکشاهای 3 چرخه) مواردی هستند. صرف نظر از چنین تفاوت هایی، اندونزی گزینه های حمل و نقل زیادی برای لذت بردن دارد. برخی از آن ها به دلیل خدمات مناسب خود، محبوبیت بیشتری نسبت به دیگران پیدا می کنند.

بهترین هتل های اندونزی

کشور اندونزی هتل‌ های با کیفیت و لوکس بسیاری دارد، که مسافران و گردشگران می‌ توانند در آن‌ ها از اقامت خود لذت ببرند. اکثر این هتل‌ ها در دل طبیعت، در میان جنگل و سواحل احداث شدند. همین امر باعث شده تا گردشگران زیادی برای گذراندن ماه عسل و سفرهای رمانتیک، تور اندونزی و بالی را انتخاب کنند. اما یکی از موضوعاتی که در تصمیم‌ گیری بسیاری از افراد مؤثر است و نقش تعیین کننده دارد، آل (ALL) و یوآل (UALL) بودن هتل است. شاید اقامت در هتل در اکثر سفرها، یک بخش کوچک از سفر باشد، اما در اندونزی اینطور نیست. هتل‌ های اندونزی هم محل اقامت هستند، هم جاذبه گردشگری و هم جاذبه تفریحی.

40 حقیقت عجیب اما واقعی از اندونزی :

1- نام اندونزی (Indonesia) از واژه لاتین (Indus) به معنای هندی (Indian) و واژه یونانی (Nesos) به معنی جزیره (Island) گرفته شده است.

2- یک حقیقت جالب درباره اندونزی این است که این کشور با داشتن بیش از 17،000 جزیره، بزرگترین کشور جزیره‌ای دنیا محسوب می‌ شود. جزایر آن مناظر، فرهنگ‌ ها و شگفتی‌ های طبیعی متنوعی دارند.

3- جزیره بالی در اندونزی یک مقصد گردشگری مشهور در جهان بوده که در طول سال میزبان جشنواره‌ های رنگارنگ مختلفی است. از جشن‌ های نایپی Nyepi (روز سکوت) تا جشن‌ های گالونگان (Galungan) و کونینگان (Kuningan) بالی به خاطر جشنواره‌ های فرهنگی پُر جنب و جوش، سواحل خیره‌ کننده و هنرهای سنتی ‎‌اش مشهور است.

4- اندونزی دومین خانه جنگل‌ های بارانی بزرگ دنیاست. جنگل‌ های انبوه این کشور مانند جنگل‌ های بورنئو و سوماترا، از نظر تنوع زیستی بسیار غنی هستند. گونه‌ های مختلف گیاهی و جانوری از جمله اورانگوتان‌ های در معرض خطر انقراض را در خود جای داده‌اند. مرکز توان بخشی اورانگوتان در کالیمانتان، پناهگاه امنی برای اورانگوتان‌ های یتیم فراهم کرده و از توان بخشی آن ها در حیات وحش حمایت می‌ کند.

5- بزرگترین دریاچه آتشفشانی جهان در جزیره سوماترا اندونزی قرار دارد. دریاچه توبا به دلیل فوران عظیم آتشفشانی هزاران سال پیش شکل گرفت و اکنون یک مقصد گردشگری محبوب است.

6- زبان رسمی مردم اندونزی باهاسایی بوده و اکثریت مردم این کشور به این زبان صحبت می‌ ‎کنند. این زبان بر گرفته از زبان مالایی است.

7- اندونزی خانه بیش از 300 گروه قومی متمایز است. تنوع این کشور در گروه‌ های قومی متعددی منعکس می‌ ‎شود که هر کدام فرهنگ، زبان و سنت‌‎ های منحصر به فردی دارند.

8- قرار گیری این کشور در منطقه‌ای به نام (حلقه آتش) را در میان فهرست 40 حقیقت جالب در مورد اندونزی قرار دهید. علت این نام گذاری، واقع شدن بزرگترین کمربند زلزله جهان در این منطقه بوده که بیش از 400 آتشفشان فعال را در خود جای داد.

9- کوه برومو یکی از مشهور ترین آتشفشان‌ های اندونزی است که در شرق جاوه قرار دارد. این آتشفشان فعال با چشم‌ اندازهای خیره‌ کننده طلوع خورشید و چشم‌ اندازهای ماورایی، گردشگران را به سمت خود جذب می‌ کند.

10- اندونزی کانون تنوع زیستی دریایی است. خطوط ساحلی گسترده و صخره‌ های مرجانی این کشور زیستگاه تعداد زیادی از گونه‌ های دریایی بوده، که آن را به بهشتی برای غواصان و دریانوردان تبدیل می‌ کند.

11- بزرگترین گل جهان، با نام علمی رافلزیا آرنولدی (Rafflesia Arnoldii) که به زنبق بد بو مشهور است، در اندونزی یافت می‌ شود. این گل نادر می‌ تواند تا 1 متر قطر داشته باشد و بوی تندی از خود منتشر کند، که شبیه به گوشت فاسد است.

12- حیوان ملی اندونزی اژدهای کومودو (Komodo Dragon) نام دارد که بزرگترین اژدهای جهان است. این خزندگان جذاب که به خاطر جثه بزرگ و نیش زهر آگین خود شناخته شده‌اند، جانور بومی جزایر کومودو، رینکا، فلورس و گیلی موتانگ هستند.

13- اندونزی میزبان بزرگترین بازار گل در جنوب شرقی آسیا، پاسار بونگا (Pasar Bunga) است. پاسار بونگا واقع در جاکارتا، مجموعه‌ای رنگارنگ از گل‌ ها و گیاهان محلی را ارائه می‌ دهد.

14- یکی دیگر از 40 حقیقت جالب در مورد اندونزی این است که مردم این کشور، کوتاه‌ ترین مردم جهان هستند.

15- آتشفشانی در اندونزی وجود دارد که از آن شعله‌ های آبی رنگ فوران می‌ کند. دریاچه‌‎ بسیار بزرگ اسیدی را در اطراف خود تشکیل می‌ دهد. نام این آتشفشان کاوا ایجن (Kawah Ijen) واقع در جاوا شرقی است.

16- شهروندان اندونزی در انتخاب دین آزاد هستند. از طرفی تعداد مسلمانان جهان در اندونزی بیشتر از هر کشور دیگری است و همین امر باعث شده، تا اندونزی را به کشوری با بیشترین تعداد مسلمان در سطح جهان بشناسند.

17- پارک ملی اوجونگ کولون (Ujung Kulon) زیستگاه طبیعی کرگدن‌ ‎های در معرض خطر است، که متأسفانه تنها حدود 50 مورد از آن ها در کل جهان باقی مانده است.

18- یکی از 40 حقیقت جالب در مورد اندونزی این است که مارکوپولو در سال 1292، اولین اروپایی بود که از اندونزی دیدن کرد.

19- اندونزی زیستگاه یکی از بلندترین مارهایی بوده که تاکنون یافت شده است، این مارها پیتون نام دارند.

20- در بالای آتشفشان کلیموتو (Kelimutu) واقع در اندونزی 3 دریاچه وجود دارد که هر یک از این دریاچه‌ ها متناوباً به خاطر گازهای متصاعد شده از این آتشفشان، به صورت دوره‌ای تغییر رنگ داده و منظره‎‌‌ای مسحور کننده را برای بازدید کنندگان ایجاد می‌ کند.

21- اندونزی زادگاه معبد معروف بوروبودور (Borobudur) است. معبد بوروبودور، واقع در جاوه مرکزی، بزرگترین معبد بودایی در جهان و یکی از مکان‌ های میراث جهانی یونسکو است.

22- یکی از 40 حقیقت جالب در مورد اندونزی این است که این کشور بعد از کشور کانادا، طولانی‌ ترین خط ساحلی را دارد.

23- معبد نمادین پرامبانان (Prambanan) در جاوه مرکزی به خدایان هندو اختصاص دارد. پرامبانان یک شاهکار معماری و یکی از بزرگترین معابد هندو در آسیای جنوب شرقی است.

24- تئاتر عروسکی سنتی اندونزی ویانگ (Wayang Kulit) نام دارد. اجرای ویانگ عروسک‌ هایی با طراحی پیچیده را به نمایش می‌ گذارد. با داستان‌ سرایی و موسیقی گاملان (Gamelan) همراه است. گاملان یک موسیقی گروهی سنتی از اندونزی به شمار می‌ رود که معمولاً با استفاده از سازه‎‌ای کوبه‌ای برنزی اجرا می‌ شود.

25- ساز موسیقی سنتی اندونزی، آنگلونگ (Angklung) از بامبو ساخته شده است. آنگلونگ که با تکان دادن یا ضربه زدن به لوله‌ های بامبو نواخته می‌ شود، ملودی‌ های زیبایی تولید می‌ کند و به عنوان نمادی از فرهنگ اندونزی شناخته می‌ شود.

26- اندونزی یکی از بزرگترین بازارهای رسانه‌ های اجتماعی در جهان است که بیش از 80% جمعیت آن به پلتفرم‌ هایی مانند یوتیوب، فیسبوک، واتس اپ و توییتر دسترسی دارند.

27- غذاهای سنتی اندونزی تنوع زیادی دارند. دارای تنوع گسترده‌ای از طعم‌ ها و مواد تشکیل دهنده هستند. ناسی گورنگ Nasi Goreng (برنج سرخ شده)، رندانگ Rendang (خورش گوشت تند)، ساتای Satay (سیخ گوشت کباب شده) و ناسی پادانگ (Nasi Padang) از غذاهای محبوب این کشور محسوب می‌ شوند.

28- گران ترین قهوه جهان، کوپی لواک (Kopi Luwak) از اندونزی می‌ ‎آید. این نوع قهوه از دانه‌ های قرمز نخل آسیایی به دست می‌ آید، که توسط زباد (نوعی گربه بومی که چهره‌ای شبیه راسو دارد) خورده شده و در نهایت از مدفوع او تولید می‌ ‎شود. قهوه کوپی لواک، قهوه‌‎ای خوش‌ عطر با طعم منحصر به فرد و بسیار پُر طرفدار است.

29- جاکارتا پایتخت کشور اندونزی، یکی از بزرگترین و پُر جمعیت‌‌ ترین شهرهای اسلامی شناخته می‌‌ شود.

30- یکی از 40 حقیقت جالب در مورد اندونزی این است که این کشور بزرگترین صادر کننده پای قورباغه در جهان شناخته می‌ شود. بسیاری از کشورهای اروپایی مانند فرانسه، هلند و بلژیک وارد کنندگان اصلی آن هستند. این کشور در سال 2015 بیش از 4000 تُن پای قورباغه به اتحادیه اروپا صادر کرد.

31- اندونزی بزرگ‎ترین تولید کننده روغن نخل در جهان است. آب و هوای گرمسیری، کشتزارهای وسیع این کشور آن را به بزرگترین تولید کننده روغن نخل تبدیل کرده که در صنایع مختلف در سطح جهان مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

32- جاوا پُر جمعیت ترین جزیره جهان با بیش از 140 میلیون نفر جمعیت است. کشور اندونزی با بیش از 240 میلیون نفر، چهارمین کشور پُر جمعیت جهان به حساب می‌ آید.

33- شکل سنتی هنر رزمی اندونزی پنچاک سیلات (Pencak Silat) نامیده می‌ شود که ترکیبی از تکنیک‌ های دفاع شخصی، هنرهای رزمی و عناصر فرهنگی است به طور گسترده‌ای در سراسر کشور اجرا می‌ شود.

34- یکی از 40 حقیقت جالب در مورد اندونزی معدن گرسبرگ (Grasberg) آن است که در نزدیکی پونچاک جایا (Puncak Jaya) قرار دارد و بزرگترین معدن طلای جهان محسوب می‌ شود.

35- اندونزی به خاطر تولید منسوجات زیبای باتیک معروف است. باتیک 1 پارچه سنتی اندونزیایی، با استفاده از تکنیک‌ های رنگ رزی مقاوم در برابر موم کشیده می‌ شود. به خاطر الگوهای پیچیده، رنگ ‎های پُر جنب و جوش آن شناخته می‌ شود.

36- اندونزی، یکی از بزرگترین جمعیت جوانان را در جهان دارد. میانگین سنی جمعیت در اندونزی تنها 31 سال است.

37- اولین تیمی که به جام جهانی فوتبال در جنوب شرق آسیا راه یافت، اندونزی بود. این تیم به نام هند شرقی هلند نامگذاری شد و در سال 1938 در فرانسه بازی کرد. اما این تیم فقط بازیکنانی با اصالت هلندی داشت.

38- کوه تامبورا (Tambora) آتشفشانی‌ ترین کوه اندونزی است، که بزرگترین فوران آن در سال 1815 رخ داد و در فاصله 1930 کیلومتری جزیره سوماترا به گوش رسید. متأسفانه این اتفاق جان حدود 70000 نفر را گرفت.

39- یک شرکت اندونزیایی ایندومی با ساخت (بزرگترین نودل فوری) رکورد جهانی گینس را به نام خود ثبت کرد، که 665 کیلوگرم وزن داشت و از همان موادی درست شد که در بسته‌ بندی‌ های معمولی استفاده می‌ شد. از این رو برای مصرف انسان مناسب بود.

40- پاسولا (Pasola) 1 جشنواره برداشت محصول در سومبا، اندونزی محسوب می‌ شود. این جشن عجیب شامل پرتاب نیزه‌ های چوبی با نوک‌ های تیز به اعضای تیم رقیب است. پیش از این، نیزه‌ ها از جنس فلز و به اندازه کافی تیز بودند که ممکن بود 1 انسان را بکشند. مردن در این جشن مایه مباهات بود.

سخن آخر ؛ سفر کم هزینه به زمرد خط استوا با سفرهای دنیاگردی آریا

هزینه تور اندونزی به 3 فاکتور قیمت بلیط هواپیما، هتل و ویزا بستگی دارد. بلیط هواپیما اندونزی با توجه به شرکت ارائه کننده، کلاس و مستقیم و غیر مستقیم پرواز متغیر خواهد بود. هتل‌ های اندونزی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و بسته به موقعیت آن‌ ها هزینه متفاوتی در بر دارد. کارشناس سایت سفرهای دنیاگردی آریا همیشه در تلاش هستند که علاوه بر حفظ استاندارهای کیفیت، پایین‌ ترین قیمت را به شما ارائه دهند. برای کسب راهنمایی‌ های بیشتر درباره تور اندونزی با همکاران ما تماس برقرار کنید.

تور لحظه اخر اندونزی

سفرهای دنیاگردی آریا با تکیه بر تجربه و تعهد سالیان فعالیت خود، تورهای با کیفیت به سراسر ایران و جهان را ارائه می‌ دهد. کیفیت و احساس مسئولیت در قبال مشتریان، تنها ملاک‌ هایی هستند که برای تیم دنیاگردی آریا اهمیت دارند. شما می‌ توانید درخواست‌ های خود را با ما در میان بگذارید، تا جزئیات تور بنا بر درخواست شما برنامه‌ ریزی شود. دنیاگردی با ارائه بهترین نرخ تورهای داخلی و خارجی، همراهی شما در سفری بی‌ دردسر را بر عهده می‌ گیرد.

شما می‌ توانید از سایت ما به‌ راحتی تور اندونزی را تهیه کنید. خرید ارزان یک هنر است که در سایت سفرهای دنیاگردی آریا به آن دسترسی دارید. ما با پیشنهاد تور اندونزی قیمت مناسب و تور اندونزی لحظه آخری، شریک لحظات خوش شما خواهیم بود.

سؤالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست