تورهای ترکیه

برای مشاهده تورهای ترکیه، روی تور مورد نظر خود کلیک کنید

تورهای استانبول

مشاهده تورها

تورهای بدروم

مشاهده تورها

تورهای آنتالیا

مشاهده تورها

تورهای کوش آداسی

مشاهده تورها

تورهای مارماریس

مشاهده تورها

ترکیه ؛ کشور آشنا مثل یک رفیق قدیمی

ترکیه برای ایرانی ها یک تلفیق شیرین است. از گرمای شرقی آسیا پا به پای پیشرفت های اروپایی که باعث کشش ما به سمت این کشور جذاب می شود، که همه دوستش دارند. همیشه در ذهن هایمان جزء اولین گزینه هاست.
کشور موسیقی های گرم و گیرا که شاید حتی در روز مره هایمان زمزمه کنیم و همین هم قدم شدن های کوتاه باعث می شود، دلمان بخواهد سفر بی ‌نظیری را در آغوش بگیریم. سفری برای فرار از روز مرگی ها و فراغتی کوتاه بیرون از مرزها درست همان چیزی است که به آن نیاز داریم، پس فرصت را از دست ندهید چمدان های خیالتان را ببندید. در ادامه این مطلب که از تور ترکیه بیشتر گفته‌ایم با ما هم قدم شوید.

تورهای ترکیه

باد بوی خوش درختان، خنکی و رطوبت برخاسته از دامن دریای سیاه و مدیترانه را به سمت شهرهای همیشه بیدار نورانی بنا شده در دامنه کوه می کشاند. این هوای بی نظیر در سواحل دوست داشتنی سراسر ترکیه چشم انتظار شما نشسته ‌است.

فقط کافیست که پنجره اتاق هتلتان  که چشم به این شهر روشن دوخته است را بگشایید و با یک نفس عمیق، عطر خوش دریا را در سینه خود پُر کنید. بیایید قدم زدن با دنیا گردی آریا در خیابان ‌های ترکیه را از دانستن درباره آب و هوایی که این کشور را در آغوش کشیده آغاز کنیم.

ترکیه عروسی با لباس چند رنگ

می توان گفت ترکیه در وضعیت آب و هوا تنوع دلپذیری را شامل می شود، که شاید نه مانند ایران اما با تغییر موقعیت جغرافیایی و سفر به مناطق مختلف این کشور انتخاب های متفاوتی به واسطه تفاوت چشم‌گیر ارتفاع بین دامنه ‌ها، دشت ‌ها و سواحل به کسی که در این سرزمین مهمان می شود می دهد.

تور ارزان ترکیه

این رنگارنگی طوری است که در مناطق ساحلی عموماً هوای معتدل تری را احساس خواهید کرد. ماه ‌ها جولای، آگوست و سپتامبر هستند. مجموع تابستان‌ ها در آب و هوای ترکیه، عموماً گرم آفتابی هستند و سوای بخش سواحل شرقی، بعید است در سایر مناطق این کشور یک تابستان نرمال و گرم را تجربه کنید. هر چند دما در سواحل دریای سیاه (شمال) نسبت به سواحل دریای مدیترانه (جنوب و جنوب غرب)، به مراتب سردتر است.

اما آب و هوای داخلی ترکیه به سمت یک آب‌ و هوای قاره‌ای تمایل پیدا کرده است. تلفیقی از زمستان ‌های سرد و تابستان های گرم خشک را از خود نشان می دهد. برای ادامه این بررسی در موقعیت های جغرافیایی دقیق تر خواهیم شد و به تفکیک به بررسی شهرهای مهم، پُر سیر و سفر این کشور خواهیم پرداخت.

مناطق ساحلی : در مناطق مجاور دریا زمستان های سرد، تابستان های نسبتاً گرم و خشکی در انتظار شماست.

مناطق مرکزی : اگر به آب و هوای قاره‌ای همچنین 4 فصل اقبال نشان می دهید، قلب ترکیه شما را راضی و خوشحال خواهد کرد.

کوهستان های شرق ترکیه جدال میان 4 ماه پر برف و تابستان های بسیار گرم را شاهد خواهید بود. اما در کوهستان های غربی خورشید گرم تر و بارش کم تر است.

تور ترکیه

استانبول

آب و هوای استانبول مانند سایر شهرهای کشور از آب و هوای ترکیه در تابستان هم چندان از حالت تعادل خارج نمی ‌شود. میانگین دما تقریباً 24.5 درجه سانتی‌ گراد بوده در ماه‌ های جولای و آگوست، کم ترین میزان بارش را شاهد هستیم. مخصوصاً آگوست که خشک ‌ترین ماه سال است! به طور کل عموماً استانبول در تابستان اغلب گرم و آفتابی در نقطه مقابل اما پاییز این شهر زیبا خیلی معتدل ‌تر بوده و در کنار باران، هوای دلپذیری هم دارد.

تورهای استانبول

باید گفت که در زمستان ‌ها خورشید به سختی قابل مشاهده است، زیرا معمولاً هوای استانبول در این فصل بسیار مه‌ آلود است. میانگین دما در ماه ژانویه (حدود دی ماه) 6.5 درجه سانتی‌ گراد است. اما گاهاً بادهای سردی از جهات مختلف از جمله از غرب و شمال، به این شهر وارد می ‌شوند. نتیجه وزش این بادها کاهش چشم‌گیر دما در روزهای بارانی است. البته برف هم چندان دور از انتظار نیست! در استانبول تقریباً به طور میانگین 15 روز از سال، بین ماه ‌های دسامبر و ژانویه شهر سفید پوش است.

آنتالیا

اگر باران های بهاری را دوست دارید، در بهار به آنتالیا بروید. در این شهر سالانه چیزی حدود 1000 میلی ‌متر باران به طور میانگین می ‌بارد. در اوایل بهار شاید هر روز شاهد بارش باران باشید. گاهی ملایم، گاهی تند و ناگهانی. در حالی که در حد فاصل بین ژوئن تا سپتامبر، بعید است که بارش را در این شهر تجربه کنید.

تورهای آنتالیا

در آنتالیا معمولاً خورشید به طور مداوم در حال تابش است. حتی در زمستان‌ ها! البته در مواقع بارش باران و نا پایدار وضعیت جوی، ممکن است آسمان به قدر کافی برای دیدن خورشید صاف نباشد. به طور کلی می توان گفت آب و هوای آنتالیا به جزء تابستان، در بهار و پاییز بارانیست.

مار ماریس

آب‌ و هوای مارماریس در فصل بهار معتدل است. اگر شب ‌های خنک را می ‌پسندید و هوای گرم را دوست ندارید، اوایل بهار بهترین زمان برای سفر به مارماریس است.

در تابستان ‌های مارماریس، باد و بارانی تجربه نخواهید کرد. بلکه هوا گرم و دلپذیر است حتی شب های گرمی را هم خواهید داشت. همین موضوع سیل گردشگران را به سمت این منطقه روانه می ‌کند. قیمت هتل ‌ها در این فصل بالا می‌ رود و ساحل دریا شلوغ‌ تر از همیشه است.

یک پاییز برگ‌ ریز در این شهر فرا می ‌رسد. با بادهای خنکی که صورتتان را در عطر دریا نوازش می کند. اما باد خنکی که می‌ وزد، این گرما را قابل ‌تحمل ‌تر می ‌کند. نشستن در ساحل شنی در عصرهای خنک پاییزی و تماشای غروب خورشید روی دریا، شگفت ‌انگیز است.

گاهی هوای مارماریس بارانی می ‌شود. همین موضوع باعث می شود که مارماریس در پاییز گردشگران کمی داشته باشد. دوستداران پاییز رنگارنگ، آب و هوای خنک و معتدل پاییز را بهترین زمان سفر به مارماریس می ‌دانند. چرا که مارماریس در این فصل تقریباً خلوت است. ساحل و تمام امکانات مارماریس در اختیار گردشگران حاضر در آن است. مارماریس زیبا در زمستان سرد خود، میزبان کریسمس زیبای مسیحیان است. شهر شور و حس خاصی را همراه خود دارد. فرصت یک هم نشینی فرهنگی با مسیحیان این شهر را فراهم می کند.

بهار و پاییز ؛ عروس فصل های سفر به بودروم

بهترین زمان سفر به بودروم فصل بهار و پاییز یعنی 5 مارس تا 3 ژوئن (14 اسفند تا 13 خرداد) و 1 اُکتبر تا 9 دسامبر (9 مهر تا 18 آذر) است. فصل بهار دومین زمان شلوغ گردشگری بدروم است. همین موضوع این فصل را زمانی ایده آل برای گشت و گذار با حضور کم گردشگران دیگر می کند.

دمای میانگین و میزان رطوبت در فصل  پاییز وزش باد، آب و هوایی فوق‌ العاده پاییزی را برای گشت و گذار فراهم می‌ کند. حدوداً در هر ماه به ‌صورت میانگین 1 تا 5 روز بارش مؤثر برف یا باران وجود دارد. با توجه به آب و هوا، پاییز فصل خلوت گرشگری بدروم است، بنابراین قیمت هتل ‌ها و بلیط‌ های هواپیما کاهش می‌ یابد. اگر قصد دارید از زیبایی چشم نواز پاییز در یک سفر اقتصادی لذت ببرید، پیشنهاد دنیا گردی آریا به شما سفر به بودروم در پاییز است.

کوشاداسی ؛ یک شهر وسوسه کننده تابستانی

فصل دوست داشتنی بهار در کوش آداسی از ماه‌ های مارس تا مِی است، که هم زمان اوایل اسفند تا اوایل ماه خرداد را شامل می ‌شود. طبق آمارهای موجود از میانگین وضعیت دمای هوا در سال ‌های گذشته، این موقع از سال آب و هوای معتدل و فوق العاده‌ای دارد. در فصل بهار دمای هوا برای مسافرت کاملاً ایده آل است. اما توجه داشته باشید که در ابتدای بهار، کوش آداسی روزهای بارانی نیز کم نخواهد داشت.

تابستان بهترین فصل گردشگری و سفر به کوش آداسی است. ماه ‌های ژوئن تا آگوست هم زمان با اوایل خرداد تا اوایل شهریور، فصل تابستان این شهر را تشکیل می ‌دهند. کوش آداسی حتی در تمام طول تابستان 10 روز بارانی را نیز تجربه نخواهید کرد. این شهر زیر دستان خورشید آرام می گیرد.

پاییز و زمستان هم 2 فصل زیبا، اسرار آمیز و اقتصادی برای کوشاداسی محسوب می شود. اما اگر از متخصصان سفرهای دنیاگردی آریا بپرسید، پیشنهاد ما از دست ندادن تابستان های شیرین و جذاب این شهر است.

ویزای گردشگری ترکیه ارزان و سریع

سفر به ترکیه از ایران علاوه بر هیجان انگیز بودن، با یک ویزای گردشگری ترکیه ارزان و سریع آغازی شیرین و بی دغدغه را برای سفر شما رقم می زند. تمام تفریحات جذاب و تماشایی این کشور با کمترین هزینه در اختیارتان خواهد بود. برای دریافت ویزای ترکیه نیازی نیست که به سفارت مراجعه کنید و برای بازدید از دیدنی‌ های این کشور محدودیتی ندارید. شما می توانید با پاسپورت خود که حداقل 6 ماه اعتبار دارد، 90 روز در شهرهای این کشور اقامت کنید و از زیبایی ها لذت ببرید. البته با ویزای توریستی ترکیه شما اجازه تحصیل یا کار و تجارت را ندارید.

در تور زمینی ترکیه بعد از عبور از مرز و در تور ترکیه هوایی در فرودگاه، اقدامات مربوط به روادید شما صورت می‌ گیرد. سایت سفرهای دنیاگردی آریا با ارائه اطلاعات تور ترکیه از شهر های مختلف و مهم ایران همراه شماست. شهرهایی مثل تهران به ترکیه، از شیراز به ترکیه، تور ترکیه از اصفهان و تور هوایی ترکیه از هر مقصدی در ایران امکان سفری اقتصادی جذاب و با کیفیت ترکیه را برای شما عزیزان فراهم کرده است. برای آسودگی خیال با شما همراه می شود.

بهترین شهرهای توریستی ترکیه که نباید از دست بدهید!

این دومین قدم ما در سفر به این سرزمین آشناست. آناتولی سرزمینی وسیع است. که شهرهای توریستی ترکیه را در آغوش گرم خود جای می دهد. این شهرها که تاریخی طولانی را پشت سر گذاشته‌اند، اکنون با پا گذاشتن میان مدرنیته و سنت از هر گردشگری دلربایی می‌ کند. سفر به ترکیه از طرفی فرصتی برای تماشای بناهای دیدنی باستانی استثنایی است، هم تجربه گرمای سواحل نقره‌ای چشم نواز و خرید در مراکزی لوکس را برای شما عزیزان فراهم می‌ کند. باعث می شود که با یک تیر 2 نشان بزنید که علاوه بر لذت سفر، در دل تاریخ با بهره مندی از امکانات رفاهی و خریدهای لوکس لذتی بی نظیر را تجربه کنید.

در قدم اول تصور کنید باید یکی از شهرهای زیبا این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب کنید. این که شهری را برای سفر از میان لیست بلند بالای شهرهای جذاب ترکیه‌ انتخاب کنید، کار سختی‌ است. سنجیدن همه موارد از جمله انتخاب یک سفر اقتصادی ترکیه مهم است. اما شما هر بار می‌ توانید بنا به شرایط و فصول سال به یکی از شهرهای ترکیه سفر کنید یا با همراهی کارشناسان ما، با سنجیدن شرایط و امکانات تور ترکیبی ترکیه را برای سفر بخواهید. برای شفاف تر شدن ذهنتان در ادامه برای شما 3 شهر پُر طرفدار ترکیه را معرفی کرده‌ایم ،که برای کسب اطلاعات اختصاصی برای هر تور ترکیه که در آخر انتخاب کردید می توانید از مشاوران دنیاگردی آریا کمک بگیرید.

✈️ از تهران به استانبول ؛ محبوب ترین شهر ترکیه

چشمان خود را ببندید و تصور کنید از تهران به استانبول قدم گذاشتید. استانبول شما را به شهری شگفت انگیز می‌ رساند. سرزمینی که اروپا و آسیا در آن به ملاقات یکدیگر می ‌روند. در روزگار اوج قدرت امپراتوری روم شرقی، این شهر قلب تپنده امپراتوری مسیحی بود و با تسلط عثمانی ‌ها به یکی از مهم‌ ترین شهرهای جهان اسلام تبدیل شد. استانبول بزرگترین و محبوب ترین شهر کشور ترکیه است و می توان گفت به راستی در اسرار فرهنگ شرقی غوطه ور است.

در میدان استقلال به همراه تماشای بازارهای غرق در رنگ این شهر، یک نان سیمیت داغ و تازه نوش جان کنید و لذتی بی پایان ببرید. شما در تور استانبول می ‌توانید به دیدن تنگه رویایی بُسفُر (Bosphorus) بروید یا مساجد تاریخی این شهر را تماشا کنید. استانبول شهری گردشگری است. با حال و هوای پُر شورش شهره جهانیان گردیده است.

نان سیمیت داغ

جاذبه های آنتالیا ؛ سرزمین سواحل نقره‌ای

جاذبه های آنتالیا بهترین گزینه برای کسانی است که به آرامش ساحل، راز و رمز تاریخ عشق می‌ ورزند. این شهر نامی درخشان و محبوب را در میان گردشگران جهان برای خود کسب کرده است. از این جواهر کوچک نقره پوش به عنوان یکی از برترین شهرهای ساحلی خاورمیانه یاد می ‌شود. تور آنتالیا سفر به سرزمینی است که روزگاری محل استراحت و تفریح رومیان باستان بوده است، حالا چشم انتظار شماست.

حالا خودتان نیز می توانید در این سفر چند صباحی همچون پادشاهان و ملکه‌ های رومی روزها را به سر ببرید. هتل های یوآل آنتالیا که در کنار خط ساحلی بنا شده‌اند، اماکن تفریحی بی ‌نظیری را برای شما فراهم می‌ کنند. همه چیز را به تور آنتالیا سفرهای دنیاگردی آریا بسپارید. برای چیزی نگران باشید. به صدای تیک تاک ساعت گوش کنید و با سفری اقتصادی اسکناس‌ های محدود خرج شده را بشمارید. لذت و آرامش را تجربه کنید.

وان ؛ شهری جذاب و سفر اقتصادی ترکیه

تور ترکیه شهر وان به دلیل کم خرج بودن، نزدیکی به مرز ایران و جاهای دیدنی این شهر یکی از بهترین گزینه ‌های سفر به حساب می‌ آید سفر اقتصادی ترکیه محسوب می شود. به خصوص برای کسانی که قصد دارند با تور زمینی ترکیه همراه شوند. باید این شهر را به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ ها مد نظر قرار داد. وان برای عاشقان خرید، گشت و گذار در هر زمان سال گفتنی ‌های بسیاری دارد. وان، جولانگاه پادشاهان باستانی بوده است. کسانی که تخت فرمانروایی خود را در سایه استوار کوه آرارات استوار ساختند. دریاچه وان نگین آبی است، که به عنوان سمبُل گردشگری این شهر شناخته می‌ شود و یکی از بهترین محل‌ های خوش گذرانی گردشگران ایرانی است.

تورهای وان

وان یک شهر مرزی است که تا مرز رازی ایران در شهر خوی، حدود 100 کیلومتر فاصله دارد. این یعنی سفری ارزان نزدیک و در دسترس تر از سایر مقاصد. با توجه به محبوبیت تور زمینی ترکیه شهر وان، مسئولان این شهر نیز امکانات خوبی برای خرید و اقامت در این شهر کوچک و زیبا فراهم کرده‌اند. دیدن این شهر مرزی هم فال و هم تماشا است. پیشنهاد مشاوران آریا برای کسانی است که از مسیرهای طولانی خسته‌اند.

جاذبه های گردشگری ترکیه که نباید از دست داد!

بیایید نقشه‌ای به دست بگیریم و با هم برای ساختن لحظات رویایی در دل جاذبه‌ های گردشگری ترکیه راه بیوفتیم. شما دوست دارید چه چیزی را زیست کنید؟ قدم زدن و خرید در مراکز لوکس؟ تماشای ماسه ‌های درخشان سواحل و در نهایت اقامت در یک هتل لاکچری؟ پس جای درستی قرار گرفته‌اید. این کشور می‌ تواند قلم خاطرات شیرین شما را به دست بگیرد. رنگی فریبنده به هر لحظه ببخشد. هر فصل کشور ترکیه به دلیل آب و هوای فوق‌ العاده‌، زیبایی خاص خودش را دارد. به همین دلیل در 4 فصل گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. تور ترکیه به دلیل آثار باستانی فوق ‌العاده‌ای که از این کشور به یادگار مانده، به یکی از پُر بازدیدترین کشورهای توریستی دنیا تبدیل شده، که مناطق برجسته زیادی را در بر گرفته است.

🕌 مسجد تاریخی ایا صوفیه ؛ یک برگ تاریخ

غیر ممکن است که طرفدار عطر پیچیده در بناهای کهن باشید، اما اسم مسجد تاریخی ایاصوفیه را نشنیده باشید. ایا صوفیه یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری در قلب ترکیه است. این ساختمان با معماری مسحور کننده‌ای که دارد، همه گردشگران را در تور ترکیه به سمت خود جذب می ‌کند. به طوری که انگار نگین انگشتری بافت سنتی کشور باشد.

مسجد تاریخی ایا صوفیه

قسمت رنگی ایا صوفیه در واقع نشانه قدرت و هنر حکومت عثمانی در این کشور بوده است. اگر مسافر این کشور زیبا هستید، پیشنهاد ما این است که بازدید از این ساختمان مجلل را جزء اولویت ‌های گردشگری تور ترکیه خود قرار دهید، تا با دیدن اشیاء و بنای کم نظیر موجود در دل آن میخکوب شوید. مسجد ایا صوفیه مانند یک قصه شیرین در درون کشور زیبای ترکیه می‌ درخشد و مایه افتخار مردم این سرزمین باستانی است.

پاموک کاله (Pamukkale) ؛ یک چشمه آب گرم طبیعی درکوش آداسی ترکیه

آیا تا به حال درباره‌ منطقه‌ای شنیدید، که چشمه ‌های آب گرم در طول هزاران سال یک قلعه سفید در آن به وجود آورده است؟ شاید تا قبل از سفر با تور ترکیه از شیراز یا سایر شهرهای کشورمان، تصور می‌ کردید که این قصه‌ای بیش نیست، اما پاموک کاله (Pamukkale) یا قلعه‌ پنبه‌ای یکی از جاهای دیدنی ترکیه نام دارد. این مکان خارق العاده شگفت طبیعی در استان دنیزلی در جنوب ترکیه قرار دارد. پاموک کاله (Pamukkale) چشمه‌ های آب گرمی است که به صورت پله‌ای شکل گرفته و حوضچه‌ های مختلفی را تشکیل داده‌اند. تُرک ‌ها به این چشمه ‌ها و استخرهای سفید رنگشان، قلعه‌ پنبه‌ای می‌ گویند که قلبی داغ دارد. هیجان ‌انگیزترین قسمت قلعه پنبه‌ای در تورهای کوش آداسی اینجاست که می‌ توانید یک آب تنی و شنای فوق‌ العاده را در این حوضچه ‌ها تجربه کنید.

🕌 مسجد سلیمیه قونیه (Selimiye Mosque) ؛ مسجدی روی بلندی

مساجد ترکیه بی نظیر و خیره کننده است. یکی از مهم ‌ترین جذابیت‌ های سفر به کشور ترکیه، رفتن به شهر قونیه برای دیدن یکی از این مساجد در غرب ترکیه خواهد بود. که به قول مشهور محل در گذشت مولانا نیز می باشد. این شهر مسجد تاریخی سلیمیه را نیز  درون خود مانند یک گنجینه با ارزش جای داده است. مسجد سلیمیه سال ‌ها پیش در دوران عثمانی توسط شخصی به نام معمار سنان ساخته شده که نشانه فرهنگ، شکوه و جلال این کشور است.

مسجد سلیمیه

معماری حیرت ‌انگیز و خارق ‌العاده مسجد سلیمیه، گردشگران زیادی را در تور ترکیه به سمت خود می‌ کشد. اگر علاقه ‌مند به مناطق باستانی ترکیه هستید، مسجد 7 گنبدی سلیمیه را فراموش نکنید. یکی از جذابیت‌ های مسجد سلیمیه، مناره ‌های بلند این مسجد است. در هر کجای شهر هستید، به راحتی می ‌توانید قامت بلند این مسجد را که دست به آسمان برده مشاهده کنید.

آبشارهای دودن آنتالیا ؛ زیبایی در آغوش ترکیه

یکی از دیدنی ‌ترین مناطق گردشگری در کشورهای توریستی و زیبای ترکیه قطعاً آبشارها هستند. آبشار دودن یکی از مناطق گردشگری شهر آنتالیا است، که زیبایی و جذابیتی حیرت‌ انگیز دارد. آبشار دودن، یکی از سر سبزترین دیدنی ‌های آنتالیا به حساب می‌ آید که مانند زنی زیبا در دامن ترکیه گیسو باز کرده است. شما هم حتماً این منطقه را دوست خواهید داشت و وقت زیادی را این منطقه خواهید گذراند. این آبشار در تور آنتالیا از 2 چشمه همیشه جوشان پینار باشی برخوردار خواهد بود، که یکی از جاذبه های خیره کننده طبیعت و نعمت‌ های شگفت‌ انگیز خداوند است. در سفر خود در تور زمینی ترکیه یا هوایی، هرگز بازدید از این آبشار حیرت‌ انگیز را از دست ندهید.

آبشارهای دودن آنتالیا

🏛 کاخ توپکایی استانبول ؛ سفر به دربارهای عثمانی در تور ترکیه

اگر به بازدید از ساختمان‌ های مجلل و لوکس در تور ترکیه علاقه دارید، بازدید از کاخ توپکایی را از دست ندهید. زیرا این کاخ تجربه جدیدی را برای شما رقم می ‌زند. کاخ توپکایی به طرز باور نکردنی مجلل و شکوهمند است، به طوری که نمی ‌توان از آن چشم برداشت. فضای داخلی کاخ از کاشی‌ کاری، یک دکوراسیون بی ‌نظیر پُر از نگین و جواهرات تشکیل می شود که همه را مسحور می‌ کند. اگر از شلوغی خیابان‌ ها خسته شدید، بهترین کار برای ساختن لحظات شیرین در تور استانبول رفتن به باغ‌ های سر سبز و آرام کاخ توپکایی و سفر در زمان است. یکی از بهترین راه‌ ها برای آشنا شدن با فرهنگ غنی و شکوه این کشور در تور ترکیه بازدید از کاخ توپکایی است، که بهتر است آن را جزء اولویت‌ های خود قرار دهید. با کیسه هایی پُر از خاطره به خانه برگردید.

کاخ توپکایی استانبول

آیا شما از طرفداران کیسه های رنگی و هیجان انگیز هستید؟ این سفر، سفر رویایی شما خواهد بود.

قلب عاشقان خرید و کالاهای برند در تمام طول سال برای ترکیه می ‌تپد. این کشور با داشتن مراکز خرید بسیار شیک، لاکچری و بازارهای سنتی شرایطی ویژه برای خرید ارزان تر فراهم کرده است. بسیاری از مسافران ایرانی با شرکت در تور ترکیه، لباس و سایر کالاهایی که حتی در طول سال استفاده می کنند. با خریدی ارزان تر از فروشگاه‌ های برند ترکیه تهیه می‌ کنند. در دی ماه و ایام کریسمس حراج ‌های ویژه‌ای برای مسافران برگزار می ‌شود. این حراج‌ های در فصل تابستان و ایام نوروز نیز برپا هستند، که مسافران زیادی را به این کشور دعوت می کنند.

خرید در ترکیه

🍕 غذاهای ترکیه‌ای آشنا اما تازه!
برای تصمیم گیری برای سفر کردن به هر کشوری، یکی از اولین دغدغه های ما سازگاری ذائقه ما ایرانی ها با غذا های کشور مقصد است. دنیاگردی آریا این مژده را به شما می دهد که در ترکیه این نگرانی را نخواهید داشت.
هر گردشگری در سرزمین‌ های تازه، به سراغ امتحان کردن طعم های جدید غذاهای آن می ‌روند و از این فرصت ناب لذت می ‌برند. از لحظه ورود شما به سرزمین باستانی پادشاهان عثمانی، عطر غذاهای ترکی به سراغتان می‌ آیند .غذاهایی که در سفر ترکیه امتحان خواهید کرد، طیف وسیعی از کباب‌ های ترکیه‌ای، شیرینی‌ ها و نان ‌ها را تشکیل می ‌دهند. در ادامه لیستی از بهترین غذاهای تور ترکیه را برای شما آوردیم.

غذاهای ترکیه‌ای

یک بشقاب خالی بردارید، با ادامه این مطلب همراه شوید.

شیش کباب :

 • گوشت بره یا گاو است، که با سبزیجات معطر تلفیق شده است. به سیخ کشیده می شود تا روی آتش کباب شود. کبابی که در میان کباب های گوشت قرمز بسیار لطیف است و مانند پنبه در دهان شما آب می شود.

اسکندر کباب :

 • طعم آشنای کباب ترکی است. که با نان، کره و سُس گوجه تند تلفیق می شود. همراه با ماست سنتی روی میز شما سرو می شود.

دونر کباب :

 • گوشت های لایه لایه‌ای که در کنار هم پخته می شود. تا طعمی بی نظیر به شما ارائه کنند.

دونر کباب

منه من (Menemen) :

 • املتی ساده و هیجان انگیز که تلفیقی از تخم مرغ، گوجه و فلفل است. که در صورت اضافه شدن سوسیس به ترکیبات آن وعده‌ای سنگین خواهید داشت. می توانید با خیال راحت و بدون نیاز به اینکه خوردن تنقلات اضافه تر بخورید، مدت ها با انرژی در شهر گردش کنید.

لحم عجین یا پیزای ترکی :

 • لحم ‌عجین نامی عربی و به معنای (گوشت و خمیر) است. این خوراک با خمیر گرد و نازک تهیه می ‌شود. بر روی این خمیر مقداری گوشت چرخ کرده و سبزیجات خُرد شده مثل پیاز، گوجه فرنگی، گشنیز، جعفری ریخته و می ‌پزند. پس از تهیه برای طعم دهی بیشتر بر روی آن آب لیموی تازه ریخته، آن را لوله کرده و با ترشی، گوجه فرنگی، فلفل، پیاز، کاهو و بادمجان کبابی مصرف می ‌کنند.

پیتزا پیده :

 • یک خمیر قایقی شکل است، که با گوشت چرخ کرده پوشیده شده است. این غذا بسیار شبیه لحم عجین است.

غذاهای ترکیه

دلمه ترکی :

 • که در زبان ترکی به (یالانجی دولما) هم معروف است، اما نگران نباشید. این غذای دوست داشتنی به شما دروغ نمی گوید. به عنوان یک غذای فصلی هم شناخته می شود. یعنی درست کردن این دلمه معمولاً متعلق به زمانی است که برگ‌ های درخت انگور، سبز یا به اندازه کافی بزرگ می ‌شوند. مواد به کار رفته برای تهیه دلمه برگ مو ترکیه‌ای متنوع است. به همین خاطر به آن دلمه دروغگو می گویند.

مانتی ترکیه :

 • در ترکیه سایز مانتی اهمیت زیادی دارد. اگر کسی مانتی های خیلی کوچک جلوی شما بذارد، یعنی نهایت احترام را بهتون می گذارد. اگر یکبار خودتان درستش کنید منظور را می فهمید. آشپز برای تهیه هر کدام از این لقمه های خمیری کوچک، کلی زحمت کشیده است. پس مانتی کوچکتر یعنی زحمت بیشتر میزبان! اگر کسی این غذای لذیذ را جلویتان گذاشت، باید حسابی قدرش را بدانید چون ساعت ها زحمت کشیده شده است.

مانتی ترکیه

ایمام بایُلدی :

 • یک غذای ترکی است. از ترکیب بادمجان پُر شده با پیاز، سیر و گوجه ‌فرنگی می پزند. در حالی که در ظرف روغن زیتون طبخ می ‌شود. انتخاب مناسبی برای عاشقان بادمجان است.

بورک :

 • گوشت پنیر یا سبزیجات در دل لایه های لطیف خمیر یوفکا که پُر طرفدار است و از آن لذت می برید.

بورک

نخود پلو :

 • اگر از طرفداران پلوها هستید، می توانید این ترکیب را امتحان کنید. شاید فکرش هم برای شما عجیب باشد که کنار خیابان پلو بفروشند. اما نخود پلو از غذاهایی است، که ممکن است در خیابان های استانبول هم با آن برخورد کنید. چه چیزی بهتر از یک پلوی گرم و خوشمزه است. وقتی که حسابی از قدم زدن و خرید در خیابان استقلال خسته می شوید! این بار نوبت نخود پلو است.

بالیک اکمک Balik Ekmek (ساندویچ ماهی کبابی) :

 • در زبان ترکی استانبولی، بالیک به معنی ماهی و اِکمِک به معنی نان است. پس اگر طرفدار غذاهای دریایی هستید این غذا را از دست ندهید. این غذا که نوعی ماهی گریل است، به صورت ساندویچ در نان سرو می ‌شود. عطر لیمو و نعنایی که در کنار این غذا قرار دارد. باعث می شود که از خوردن این غذا، لذت دو چندان ببرید. اگر می‌ خواهید این لذت را تکمیل کنید، حتماً ساندویچ خود را هنگام پیاده‌ روی یا در بین مسیر و در کنار تنگه بُسفُر (Bosphorus) میل کنید.
خدمات تور ترکیه سفرهای دنیاگردی آریا چیست؟

در این سفر شیرین خیالتان از چه چیز هایی راحت است؟ با ما در ادامه همراه باشید.

ترانسفر فرودگاهی

بیمه مسافرتی امن

بلیط رفت و برگشت

گشت شهری رایگان

انتخاب پرواز دلخواه

رزرو هتل، بعد از ارائه لیستی از متنوع ترین هتل ها برای شما

لیدر فارسی زبان که خیالتان را راحت می کند، که چیزی از دیدنی های این کشور از دست نخواهید داد.

خدمات تور ترکیه

⏰ تور لحظه آخری ترکیه ارزان و سریع!

تور ترکیه لحظه آخری در تمامی ایام سال قابل دسترسی است. این تور زمانی به فروش می‌ رسد که به دلیل به حد نصاب نرسیدن تور، قیمت های بلیط هواپیما و اجاره هتل کاهش می‌ یابند. شما در تمام طول سال می ‌توانید از کارشناسان ما سراغ بهترین گزینه ‌های قیمت مناسب تور ترکیه را بگیرید و برای سفرهایتان برنامه ریزی کنید. چمدان خود را ببندید و مطمئن باشید که پشیمان نخواهید شد. ما به صورت روزانه بر روی صفحه اینستاگرام و سایت مجموعه سفرهای دنیاگردی آریا، ارزانترین قیمت تور ترکیه و سایر تورهای اقتصادی هیجان ‌انگیز را خدمت شما همراهان گرامی معرفی می‌ کنیم.

تور لحظه آخری ترکیه

💰 ارزان ترین تور ترکیه، هوشمندانه سفر کنید!

سفرهای دنیاگردی آریا با تکیه بر تجربه و تعهد سالیان فعالیت خود، تورهای با کیفیت به سراسر ایران و جهان را ارائه می‌ دهد. کیفیت و احساس مسئولیت در قبال مشتریان تنها ملاک‌ هایی هستند که برای تیم اهمیت دارند. شما می ‌توانید درخواست ‌های خود را با ما در میان بگذارید، تا جزئیات تور بنا بر درخواست شما برنامه‌ ریزی شود. دنیاگردی آریا با ارائه بهترین نرخ تورهای داخلی و خارجی، همراهی شما در سفری بی دردسر را بر عهده می‌ گیرد. شما می‌ توانید از سایت ما به‌ راحتی بهترین تور ترکیه را تهیه کنید. خرید ارزان یک هنر است، که در سایت ما به آن دسترسی دارید.

ارزان ترین تور ترکیه

سؤالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست