برای رزرو تور ، مشاوره یا استعلام قیمت تورها با ما تماس بگیرید
ساعت کاری : 9 الی 18
شنبه تا جمعه حتی روزهای تعطیل
برای رزرو تور ، مشاوره یا استعلام قیمت تورها با ما تماس بگیرید
ساعت کاری : 9 الی 18
شنبه تا جمعه حتی روزهای تعطیل
تورهای استانبول
تور استانبول

تور استانبول (CHER HOTEL)

تور استانبول (CHER HOTEL) – رزرو تور ارزان استانبول همراه با گشت های مهیج برای شما – پشتیبانی 24 ساعته | لذت سفر، به سبک دنیاگردی آریا – آفر ویژه…
قیمت از
19,070,000 تومان
اطلاعات تور
تور استانبول

تور استانبول (Atro Hotel)

تور استانبول (Atro Hotel) – رزرو تور ارزان استانبول همراه با گشت های مهیج برای شما – پشتیبانی 24 ساعته | لذت سفر، به سبک دنیاگردی آریا – آفر ویژه…
قیمت از
14,600,000 تومان
اطلاعات تور
تور استانبول

شروع قیمت تورهای استانبول

شروع قیمت تورهای استانبول – رزرو تور ارزان استانبول همراه با گشت های مهیج برای شما – پشتیبانی 24 ساعته | لذت سفر، به سبک دنیاگردی آریا – آفر ویژه…
قیمت از
12,800,000 تومان
اطلاعات تور

تور استانبول ؛ سفری به شیرینی یک خیال

خیلی از ما آدم ‌ها رویای گشتن دور دنیا را در سر می ‌پرورانیم و با خود فکر می ‌کنیم که دلمان می خواهد تا فرصت داریم دنیا و زیبایی هایش را ببینیم، پس چه چیزی بهتر از تور استانبول سفری به شیرینی یک خیال!

تور استانبول

شما هم شاید فهرستی از آرزوهایتان را جایی ثبت کرده‌اید. ما در دنیا گردی آریا، امروز همراه کسانی هستیم که در اول لیست آرزو هایشان سفر با تور استانبول می درخشد.

سفر روح آدمی جان تازه‌ای می ‌بخشد. ما در اینجا می ‌خواهیم با معجزه کلمات، به پایتخت فرهنگ اروپا، پهنه‌ای وسیع و پُر هیاهو که در 2 قاره خانه دارد، به آرامش بی وصف دریای مرمره و مسجدهای یادگار از دوره عثمانی سفر کنیم.

در سفر با تور استانبول تجربه‌ای شگفت ‌انگیز را برای خود رقم بزنید. استانبول شهری با تاریخ 2500 ساله است، که در جهان باستان با نام قسطنطنیه شناخته می شود. این شهر به سبب جاذبه های تاریخی، مدرن البته مساجد زیبای عثمانی، مرکز فرهنگی، تاریخی و اقتصادی ترکیه محسوب می‌ شود. جالب آن که استانبول از لحاظ جغرافیایی به گونه‌ای ا‌ست که بخشی از آن در قاره آسیا و بخش دیگرش در قاره اروپا قرار دارد.

این 2 بخش توسط پل معروف بُسفُر (Bosphorus) به یکدیگر متصل می ‌شوند و از همین روی، آن را پلی میان 2 قاره نیز می ‌نامند. استانبول پُر جمعیت ترین شهر ترکیه است، که جمعیتی برابر با 15.03 میلیون نفر در این پهنه وسیع و پُر هیاهو زندگی می کنند. دین اغلب مردم ترکیه و استانبول اسلام است در نتیجه این موارد در کنار هم، استانبول را به مقصد دلپذیری برای مسافران ایرانی بدل می کند. شهری با تلفیقی از المان‌ های مذهبی، سنتی و توأم با ظاهری به روز و شیک!

پل معروف بُسفُر

استانبول به دلیل جاذبه های متنوع و خدمات قابل توجه گردشگری اش، در قرن 21 با استقبال گردشگران خارجی مواجه شد. به طوری که در سال 2015 میلادی در مجموع 12.5 میلیون گردشگر خارجی به استانبول پا گذاشتند. این وضعیت به نوبه خود باعث شد تا استانبول پایتخت فرهنگی اروپا نام بگیرد و در طی چندین سال متوالی، در میان محبوب ترین و پُر بازدیدترین شهرهای گردشگری جهان قرار بگیرد.

استانبول جایگاه وسیعی در دل تاریخ گذشته جهان دارد. این شهر، سومین شهر توریستی در دنیا است. با تور استانبول به بزرگترین مرکز اقتصادی و فرهنگی کشور ترکیه سفر کنید. شهری با جاذبه ‌های تاریخی فراوان که هر کدام قصه‌ای پُر بار از گذشته‌ ها را به تصویر در می‌ آورند. مقصدی جذاب که در هر 4 فصل گردشگران، تور استانبول را به سمت خود می‌ کشاند. در ادامه با ما همراه باشید تا قسمت کوچکی از جاذبه ‌های گردشگری استانبول را به شما معرفی می کنیم.

دیدنی های معروف استانبول کدامند؟

مرکز تاریخی شهر استانبول پُر بازدیدترین بخش این شهر است. میراث جهانی یونسکو نیز آن را ثبت کرده است. مجموعه‌ای از بناهای تاریخی و مشهور استانبول را در همین منطقه می بینید که از آن جمله می توان به ایا صوفیه، مسجد آبی، باسیلیکا سیستِرن و … اشاره کرد. از آن جا که در استانبول طیف وسیعی از دیدنی ها پیش روی شما قرار دارد، اما سؤال اینجاست دیدنی های معروف استانبول کدامند؟

1) ایا صوفیه استانبول

ایا صوفیه بی شک یکی از مهم ترین و باشکوه ترین سازه های تاریخی استانبول است. یک پادشاهی رومی، این مسجد را در قرن 6 میلادی ساخت. دلیل این نامگذاری، ابعاد بزرگ ایا صوفیه نسبت به دیگر کلیساهای شهر بود. وقتی از ایا صوفیه حرف می زنیم، باید بدانید تنها با یک ساختمان ساده رو به رو نیستید.

ساختمانی با بیش از 1500 سال قدمت پیش روی شماست که مثل کتابی کهنه شما را میخکوب می کند. این ساختمان در دوره امپراتوری روم شرقی کلیسا و در زمان حکومت عثمانی ها مسجد بود. در سال 1453 میلادی، زمانی که محمد فاتح، سلطان مسلمان و عثمانی، استانبول را فتح کرد ایا صوفیه به مسجد بدل شد.

ایا صوفیه استانبول

در سال 1935 میلادی نخستین رئیس‌ جمهور ترکیه و پدر جمهوری ترکیه مصطفی آتاترک، این بنا را به موزه تبدیل نمود. فرش‌ ها به دستور او برداشته شدند. گچ روی موزائیک ‌ها با زحمت بسیار زیاد توسط متخصصین کنده شد و برای اولین بار در چندین قرن، کف مرمر ساختمان با جلوه خاص خود نمایان گردید. فرایند مرمت موزائیک‌ ها در سال 1931 میلادی در پروژه ای به مدیریت توماس ویتمور شروع شد. این موزه در 1 فوریه 1935 میلادی باز شد.

ایا صوفیه یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در سال 2019 میلادی بوده، 3 میلیون و 700 هزار بازدید کننده داشته ‌است. در حال حاضر ایا صوفیه به عنوان موزه استفاده می شود. هنگامی که به سراغ ایا صوفیه می روید، بیش از همه گنبد منحصر به فردش توجه شما را جلب می کند و سپس 4 مناره در اطراف، نگاهتان را به سوی خود می خواند. وارد ساختمان که بشوید اُبهت بنا شما را وادار به ایستادن می کند.

ارتفاع قابل توجه، مجموعه های موزائیکی، آثار خوشنویسی بزرگ و طلایی که گاهی به خط فارسی است را چند دقیقه‌ای نگاه کنید. سپس احتمالاً متوجه منبر و محراب می شوید که آثار به جا مانده از دوره عثمانی هستند. همان طور که درون این مجموعه گردش می کنید، خواهید فهمید که ایا صوفیه جایگاه مهمی در میان ساختمان های تاریخی دنیا دارد که در زیبایی، معماری، وسعت، اندازه و کاربری چشمگیر است.

4 نکته که هنگام بازدید از ایا صوفیه باید بدانید :

 • بازدید از مسجد ایا صوفیه رایگان است.
 • هنگام برگزاری نماز، سکوت را رعایت کنید.
 • ایا صوفیه همه روزه و 24 ساعته میزبان گردشگران تور استانبول است.
 • هنگام برگزاری نماز جمعه، دسترسی به برخی از بخش ‌های مسجد برای بازدید کنندگان تور استانبول ممکن نیست.

2) کاخ توپکاپی

کاخ توپکاپی، بزرگ ترین و نخستین کاخ استانبول است. سلطان محمد فاتح در قرن 15 میلادی دستور ساخت این کاخ را داد. این کاخ مرکز اداری این امپراتوری عثمانی بود. چشم‌ اندازی بسیار عالی به تنگه بُسفُر (Bosphorus) دارد.

کاخ توپکاپی

کاخ توپکاپی استانبول در منطقه‌ معروفی به نام سلطان احمد، با انبوهی از بناهای کهن و معماری ‌های منحصر به ‌فرد جا خوش کرده است. برای رسیدن به این محله کافی است با کمک وسایل نقلیه عمومی هم چون مترو، تراموا یا اتوبوس خود را به یکی از 2 ایستگاه پارک گلخانه یا سلطان احمد برسانید.

از این ایستگاه ‌ها تنها با چند دقیقه پیاده‌ روی به کاخ توپکاپی خواهید رسید. 2 نوع بلیط ترکیبی برای بازدید از این مجموعه ارائه می ‌شود. نکته قابل توجه این که عکاسی در این مجموعه ممنوع است، پس موبایل ها را خاموش کنید و از سفر در دل تاریخ لذت ببرید.

💰 هزینه بلیط های کاخ توپکاپی

هزینه بلیط ترکیبی کاخ توپکاپی، حرم ‌سرا و هاگیا ایرنه (در سال 2023 میلادی) 650 لیر و هزینه بلیط ترکیبی کاخ توپکاپی و هاگیا ایرنه یا آیا ایرنه (در سال 2023 میلادی) 500 لیر است.

برای بازدید از کل مجموعه به بیش از 5 ساعت زمان احتیاج خواهید داشت. کاخ توپکاپی در همه روزهای هفته به ‌جزء سه ‌شنبه، آماده پذیرایی از گردشگران است.

⏰ ساعات بازدید از این کاخ بین ساعت 9 صبح تا 6 عصر است.

⚠️ نکاتی که در بازدید از کاخ موزه توپکاپی باید بدانید :

1- در صبح‌ های تعطیلات مذهبی، برای بازدید عمومی بسته است.

2- در موزه توپکاپی، استفاده از کالسکه‌ های موجود در کاخ برای کودکان ممنوع است.

3- از پوشیدن لباس ‌های تابستانی یا دامن ‌های کوتاه در این کاخ موزه خودداری کنید.

4- در این کاخ پوشیدن لباس ‌های پوشیده به‌ خصوص در زمان بازدید از بخش آثار مذهبی و مقدس الزامی است.

⚠️ اشیاء جالبی که در موزه توپکاپی می توانید ببینید!

در کاخ موزه توپکاپی بخش ‌های مختلف دیگری نیز وجود دارد، که در آن ‌ها اشیای گران ‌بها و نفیسی نگهداری می ‌شود.

از جمله این مکان ‌ها می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

1- موزه خزانه

در این موزه تاج‌ های سلاطین عثمانی، غنائم جنگی، پوشاک، شمشیرهای مرصع و جواهرات قیمتی نگهداری می ‌شود.

2- تالار یادگاری مقدس

در این تالار اشیاء گران ‌بهای مربوط به پیامبر اسلام نگهداری می ‌شود. از جمله این اشیاء می ‌توان به چند تار ریش، تیرکمان، اثر انگشت حضرت محمد، رد پای پیامبر اسلام که با طلا پر شده، مهره عقیق پیامبر اسلام، قبا و کفش‌ هایشان، 2 دندان شکسته‌ و نامه‌ای که متعلق به ایشان بوده است اشاره کرد.

تالار یادگاری مقدس

از دیگر اشیاء نگهداری شده در این بخش می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • عصا حضرت موسی
 • شمشیر حضرت علی
 • شمشیر یاران پیامبر
 • لباس حضرت فاطمه
 • شمشیر حضرت داود
 • رد پای حضرت یوسف
 • عمامه حضرت یوسف
 • چند پرده‌، قفل و کلید کعبه
 • لباس امام حسین بعد از عاشوراء
 • زره و استخوان دست حضرت یحیی

3) جزایر پرنس استانبول نا شناخته و زیبا

دریای مرمره 9 جزیره کوچک دارد. که در بین این جزایرنام 4 جزیره مهم بیشتر به چشم می ‌خورد. جزایری که زمانی تبعیدگاه عثمانی ‌ها بودند، امروز به مکانی لوکس برای تفریح و استراحت در تور استانبول تبدیل شده‌اند که توجه گردشگران زیادی را به خود جذب کرده‌اند. اگر می ‌خواهید به دور از هیاهوی شهر و شلوغی ‌ها در سفر با تور استانبول، استراحت کنید و زمانی را به آرامش ذهنتان اختصاص دهید پیشنهاد ما به شما جزایر پرنس است.

جزایر پرنس استانبول

این جزایر چشم ‌نواز در نزدیکی شهر استانبول و قسمت آسیایی ترکیه خانه دارند. با تور استانبول در این جزیره بدون ماشین، با کالسکه و درشکه به گشت‌ و گذار بپردازید. جزایر پرنس فرودگاه ندارند. برای رسیدن به این جزایر، باید در دریای مرمره قایق ‌سواری کنید. که هم فال است و هم تماشا.

موزه تاریخی و کلیسا جزایر پرنس

از دیدنی ‌های این جزایر می ‌توان به موزه بیوک آدا اشاره کرد، که همانند هر موزه‌ای ابعاد مختلف زندگی در جزیره را به نمایش می ‌گذارد. تماشای خیابان ‌هایی با معماری قرن 19، پیاده روی در مسیر درختان سرسبز انبوه از کاج جنگل ‌های پاینه و نیز تجربه دوچرخه سواری، درشکه سواری در نهایت استراحت، آب تنی و حمام آفتاب در سواحل زیبای این جزایر می تواند حسابی خستگی ماه ‌ها کار و سختی را از تن شما خارج کُند.

در جزیره پرنس جاذبه‌ های تاریخی متنوعی نیز وجود دارد، که از میان آنان می ‌توان به کلیسای آیایورگی (Aya Yorgi Church) که در بلند ترین تپه جزیره قرار دارد اشاره کرد که قدمت آن به قرن 6 بر می گردد.

هنگامی که به این کلیسا برسید نمای قاب ‌های زیبایی از تلفیق ساحل دریا با معماری خاص شهر، چشم شما را به خود خیره خواهد کرد و وقتی که از تپه پایین می‌ آیید در سمت دیگر جزیره می ‌توانید یتیم خانه قدیمی یونایی که نمایی چوبی دارد با زیر بنای حدوداً 20000 متر مربع را مشاهده کنید.

از دیگر جاذبه‌ های تاریخی این جزیره می ‌توان به کلیسای ارتدوکس یونانی مریم مقدس، کلیسای آگیوس نیکولاس والس گریک، صومعه سنت جورج کودوناس، مسجد حمیدیه و نیز بقایای هتلی با شکوه مربوط به قرن 19 میلادی اشاره کرد.

موزه جزیره نیز که نامش موزه آدالار است، از اولین موزه‌ های شهری معاصر در استانبول ترکیه به شمار می ‌رود. در آنجا می ‌توانید شاهد حدود 6 هزار عکس، هزاران مستند و صدها فیلم تاریخی باشید.

4) مسجد آبی سلطان احمد، یک مسجد به رنگ آسمان

این بنا بهشت عکاس هاست. مسجد آبی یکی از خوش عکس ترین بناهای ترکیه است. این مسجد، به سبب کاشی های آبی و جذاب درون ساختمان به عنوان مسجد آبی شهرت یافته است. مقاومت در برابر تماشای یاقوت کبودی که در نمای مسجدی باشکوه پیش چشمان شما ظاهر شده، ممکن نیست. مسجد آبی که به مسجد سلطان احمد نیز شهرت دارد از زیباترین مساجد ترکیه است.

مسجد آبی سلطان احمد

در دل منطقه تاریخی فاتح استانبول، این بنا با معماری خاص خود و نمای آبی رنگی که از 20 هزار کاشی نیلگون تشکیل شده، دلربایی می کند. نمای بیرونی، مناره های مرتفع، گنبد خوش نقش و نگار مسجد آبی چنان شکوهمند و زیباست که هر گردشگری را مدهوش و مجذوب خود کرده در نتیجه به سوی خود می ‌کشد. بازدید از این مسجد نه تنها ملاقات با زیبایی هاست، بلکه شما را با هنر ناب و فرهنگ غنی مردم این شهر دیدنی آشنا خواهد ساخت.

5) قلعه یدیکوله استانبول

اگر شما طرفدار بازدید از قلعه های مرموز کم نظیر هستید، به ما اعتماد کنید و این مطلب را تا انتها بخوانید چون می ‌خواهیم از ترسناک ‌ترین قلعه در استانبول دیدن کنیم. قلعه‌ای که راوی افسانه‌ های بسیاری از قرن ‌ها پیش است. این قلعه چون کتاب خاطراتی، نمایشی از گذشته پیچیده و ترسناکش را مقابل چشم‌ های گردشگران تور استانبول به تصویر می ‌کشد. مکانی که در دوره‌ های تاریخی مختلف نقش‌ های متفاوتی را ایفاء کرده است.

قلعه یدی کوله استانبول

زندان یا اتاق شکنجه، چاه خونی، سیاه‌ چاله‌ های نفرین شده، برج گنج یا خزانه‌ای که امروز تبدیل به موزه‌ای شده است که حرف‌ های زیادی برای گفتن دارد و در تابستان ‌ها میزبان برگزاری کنسرت‌ های استانبول در فضای باز است. قلعه یدیکوله یا 7 برج، نقطه و پیوندی مشترک در تاریخ عثمانی و بیزانس دارد.

این قلعه باشکوه اما ترسناک، مشرف به دریای زیبای مرمره است و منظره‌ای فوق ‌العاده را مهمان چشم‌ های گردشگران استانبول می کند. شما همراهان عزیز تور استانبول می ‌توانید به‌ راحتی از میدان تکسیم و با اتوبوس به قلعه 7 برج برسید. با مترو و از طریق مترو (خط مرمره) هم می ‌توانید از یدیکوله دیدن کنید.

6) کاخ دولما باغچه، پُر از جزئیات و زیبا

عمارت دولما باغچه کاخی به سبک نئوباروک است. این قلعه در اواسط قرن 19 میلادی توسط معمار ارشد دربار عثمانی، در نزدیکی بُسفِر (Bosphorus) ساخته شد. پس از آن توانست جای کاخ توپکاپی را تا حد زیادی پُر کند. اغلب توریست ‌هایی که به این شهر سفر می ‌کنند. برای گرفتن عکس یادگاری و تماشای این کاخ زیبا از نزدیک حتماً به منطقه بِشیکتاش سری می ‌زنند.

کاخ دولما باغچه

کاخ دولما باغچه، بزرگترین کاخ کشور ترکیه نیز می ‌باشد که از دوره سلطنت خاندان عثمانی به جای مانده است. این کاخ زیبا در کرانه شرقی تنگه بُسفِر (Bosphorus) واقع شده ‌است. کاخ مجلل دولما باغچه، محل زندگی 6 پادشاه عثمانی بوده و آتاتورک بنیانگذار جمهوری ترکیه نیز در یکی از اتاق‌ های این کاخ دقایق آخر زندگی خود را گذرانده است.

7) آکواریوم تورکوازو، سفر به دنیای زیر آب

پارک آبی های استانبول و آکواریوم تورکوازو از جمله بزر‌گترین آکواریوم ‌های ترکیه بعد از فلوریا است. بیش از 40 نمایشگاه مختلف را دارار می باشد. این مجموعه بی نظیر بزرگ ترین تونل آکواریوم در اروپا با گسترده ترین مجموعه کوسه ها در قلب خود جای داده است.

آکواریوم تورکوازو

این پارک یک برنامه روزانه از سفرهای زیر آب دارد، که در مسیری به طول 80 متر برگزار می‌ کند. این برنامه در یک شبیه سازی واقعی از دنیای دریایی است! آکواریوم تورکوازو در بخش اروپایی شهر استانبول و در مرکز خرید فروم، واقع شده است. این آکواریوم چندین گونه جانوری دارد.

می ‌توانید با مترو از میدان تقسیم به آکواریوم تورکوازو برسید. هزینه ورودی برای بزرگسالان 129 لیر و رزرو اینترنتی 103 لیر است. کودکان 99 لیر و 79 لیر به صورت آنلاین پرداخت می ‌کنند. کودکان زیر 4 سال رایگان هستند. می ‌توانید رزرو هتل استانبول را در نزدیکی این پارک انجام دهید و چندین بار از آن دیدن کنید. این آکواریوم در بایرامپاشا (Bayrampaşa) واقع شده، مرکز خرید فُروم (Forum Istanbul).

⏰ ساعات کاری : همه روزه از 9 صبح تا 19

8) کشتی سواری در بُسفِر (Bosphorus) استانبول

تنگه بُسفِر (Bosphorus) یکی از محبوب ترین مکان ها برای انجام تفریحات آبی در استانبول است. می توانید سوار بر انواع قایق ها شده و در مسیر آبی از استانبول دیدن کنید. خوب است بدانید که طول این تنگه حدوداً 30 کیلومتر است و چندین اسکله در نقاط مختلف شهر استانبول دارد.

9) بازار بزرگ استانبول

قطعاً یکی از اولین انتخاب ها برای گشت و گذار در بازارهای سنتی شهر استانبول، همین بازار بزرگ است. بازاری که یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین بازارهای سر پوشیده دنیا است. سالانه حدود 250 هزار گردشگر را به خود فرا می خواند.

10) شهربازی ویالند یا دیزنی لند ترکیه

اگر زمان، هزینه و سایر عوامل باعث شده است تا به حال نتوانستید کودکان خود را به دیزنی لند ببرید. این فرصت را از دست ندهید. ویالند، نام یکی از بزرگ ترین و بهترین شهربازی های استانبول است. این مجموعه، در فضایی وسیع و 200 هزار متر مربعی قرار دارد. با عبور از درهایش، به دنیایی از هیجان پا می گذارید. این شهربازی مجموعه‌ای از بازی های هیجان انگیز و مختلف است که سرگرمی و خوش گذرانی را برای کوچک همچنین بزرگ خانواده مهیا می کند.

شهربازی ویالند

💰 هزینه دیزنی لند استانبول

هزینه ورودی به شهربازی را می ‌توانید به صورت اینترنتی پرداخت کنید، تا در زمان ورود به این شهربازی در صف‌ های طولانی خرید بلیط دیزنی لند استانبول معطل نشوید. هزینه ورود به این شهربازی بر اساس سن بازدیدکنندگان متغیر است. باید به این نکته اشاره کنیم که تهیه بلیط شهربازی ویالند به صورت اینترنتی معمولاً تخفیف هم دارد و شما با هزینه‌ای مقرون به صرفه تر می ‌توانید بلیط تهیه کنید.

– کودکان (3 تا 14 سال) با 169 لیر ترکیه.

– بزرگسالان (14 تا 59 سال) با پرداخت 179 لیر ترکیه.

– خردسالان (0 تا 3 سال) هم به صورت رایگان می توانند بلیط ویالند را تهیه کنند.

11) بزرگترین مرکز خرید اروپا در استانبول

ما به شما پیشنهاد می کنیم به عنوان یک گردشگر حرفه‌ای در مسیر سفر خود از هیچ شهری دست خالی بیرون نروید، تا وقتی سال ها بعد از سفر هایتان به گوشه و کنار خانه نگاه می کنید با دیدن هر وسیله‌‎ای به یاد خاطرات شیرین خود در شهری بیاُفتید. پس برای این کار در ادامه بزرگترین مرکز خرید اروپا در استانبول را به شما معرفی خواهیم کرد.

🛒 مرکز خرید فُروم استانبول (Forum Istanbul) بهترین مرکز خریدهای استانبول است.

فُروم را می توانید در منطقه بایرام پاشا، محله کوجاتپه (Kocatepe)، خیابان پاشا پیدا کنید. دسترسی این مرکز خرید به مترو بسیار آسان است. اگر برند پوش و علاقه مند به خریدهای لوکس هستید، فُروم را از دست ندهید. چون می توانید ده ها برند معروف را را به راحتی در آنجا پیدا کنید از جمله : برند زارا (Zara) در طبقه همکف و اول، لیوایز (Levi Strauss & Co) طبقه اول، منگو (Mango) طبقه اول و … مطمئن باشید از انتخاب خود پشیمان نخواهید شد. چون فُروم استانبول با وسعتی برابر با 495,000 متر مربع نه تنها بزرگترین مرکز خرید کشور ترکیه، بلکه بزرگترین در قاره اروپاست.

ارزان ترین راه های حمل و نقل در استانبول چیست؟

حمل و نقل عمومی در استانبول گسترش زیادی پیدا کرده است. از اتوبوس، مترو تا تراموا و قایق های مسافربری متنوع می باشد. اما سؤال اینجاست، ارزان ترین راه های حمل و نقل در استانبول چیست؟

در ادامه راهنمای استفاده از این وسایل حمل و نقل عمومی و دسترسی به آن ها را برای شما ارائه می دهیم.

در طول سفر به شما توصیه می کنیم از وسایل حمل و نقل عمومی به خصوص تراموا استفاده کنید. زیرا هم در هزینه و هم زمان شما صرفه جویی می کند. ساعات اوج ترافیک در استانبول بین 8 الی 9:30 صبح و 17 الی 20 می باشد. تقریباً تردد با خودرو غیر ممکن می شود.

تراموا بهترین راه برای گشت و گذار در مرکز تاریخی استانبول است. شبکه تراموا دارای 3 خط (2 خط عادی و 1 مسیر توریستی) است. این خطوط شامل T2 ،T1 و T3 می باشد. خط T1 (Bagcilar – Kabataş) مفیدترین خط تراموا است که از کنار بازار بزرگ، مسجد آبی، ایا صوفیه، بازار ادویه و بسیاری از نقاط دیدنی دیگر می ‌گذرد. خط T3 (Kadıköy – Moda) به عنوان تراموای توریستی نوستالژیک شناخته می شود. که با دیدنی های تاریخی اش معروف است.

🚕 تاکسی دُلموش (Dolmush Taxi) در استانبول

یک تاکسی عمومی است که در یک مسیر ثابت، کوتاه و دایره‌ای حرکت می ‌کند که یک راه آسان و کاربردی برای حمل و نقل در شهر است. بسیاری از مردم محلی از دولموش استفاده می کنند، چون کرایه ثابتی دارد و به صورت نقدی این پرداخت انجام می شود.

⚠️ 5 نکته ایمنی برای استفاده از تاکسی در استانبول :

1- در صورت امکان، تاکسی خود را از هتل یا رستوران خود رزرو کنید.

2- مطمئن شوید که تاکسی متر آن ها فعال است و اگر فعال نیست از تاکسی پیاده شوید.

3- بسیاری از رانندگان تاکسی انگلیسی صحبت نمی کنند، پس مقصد خود را روی نقشه مشخص کنید.

4- مطمئن شوید که راننده باقی مانده پول شما به طور کامل پرداخت کرده است. اگر راننده شما هیچ پولی ندارد، منتظر بمانید تا مقداری پول دریافت کند. بسیاری از رانندگان می گویند که پول خُرد ندارند.

5- فقط از تاکسی های رسمی استفاده کنید، این تاکسی ها به رنگ زرد بوده که تاکسی متر دارند. استانبول کارت به صرفه تر برای اقامت طولانی.

برای استفاده از تمامی وسایل حمل و نقل عمومی استانبول (قایق، مترو، اتوبوس، تراموا، فونیکولار یا قطار کابلی) به کارت مغناطیسی استانبول کارت (مثل کارت های بانکی) نیاز خواهید داشت. می توانید این کارت را از کیوسک های کوچک نزدیک تمام ایستگاه های مترو، اسکله ها و ایستگاه های اتوبوس خریداری کنید.

استانبول کارت

هزینه استانبول کارت 13 لیر است که قابل شارژ مجدد می باشد. پس اگر برای سفرهای طولانی یا مسافرت های تجاری هم می خواهید به استانبول بروید، از این امکان غافل نشوید. استفاده از این کارت تأثیر زیادی در کاهش هزینه شما دارد.

نکته قابل توجه این که هزینه استفاده از مترو هم با استانبول کارت برای شما کم تر خواهد بود. اگر از استانبول کارت استفاده کنید، این هزینه برابر 3.5 لیر بوده و اگر از بلیط های یک سفره استفاده کنید هزینه آن از 11 لیر شروع می شود.

در آخر این که سفرهای دنیاگردی آریا، راهنمای شما در انتخاب مناسب ‌ترین تور استانبول به سراسر دنیاست. هزینه کم تر برای حمل و نقل یکی از مصداق های سفر بهتر با تور ترکیه است. پس برای یک سفر امن و راحت و کم هزینه به ما اعتماد کنید، تلفن خود را بردارید و با ما تماس بگیرید.

سفرهای دنیاگردی آریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست