برای رزرو تور ، مشاوره یا استعلام قیمت تورها با ما تماس بگیرید
ساعت کاری : 9 الی 18
شنبه تا جمعه حتی روزهای تعطیل
برای رزرو تور ، مشاوره یا استعلام قیمت تورها با ما تماس بگیرید
ساعت کاری : 9 الی 18
شنبه تا جمعه حتی روزهای تعطیل
تورهای لنکاوی
نتیجه‌ای پیدا نشد.

لنکاوی ؛ جواهر درخشان در قلب مالزی

طبق داستان های عامیانه، نام لنکاوی از 2 کلمه مالزیایی Helang (به معنای عقاب) و Kawi (به معنای قهوه‌ای مایل به قرمز) گرفته شده است، که بنابراین می شود (Langkawi) یا همان لنکاوی.

این کشور که به‌ طور رسمی با لقب لنکاوی، جواهر کداح (به زبان مالایی : Langkawi Permata Kedah) معروف است،. جزیره‌ای معاف از مالیات و مجمع الجزایری از 99 جزیره (به اضافه 5 جزیره کوچک که در هنگام پایین‌ ترین حد جزر آب در تنگه ملاکا قابل مشاهده می‌ باشند) است. در فاصله 30 کیلومتری ساحل شمال غربی مالزی و چند کیلومتری جنوب کو تاروتائو، نزدیک مرز تایلند واقع شده‌ است. از لحاظ سیاسی، همراه با کواه به عنوان بزرگترین شهر خود، تحت زمامداری منطقه کداح است. پانتای سنانگ، محبوب ترین ساحل جزیره و منطقه گردشگری است.

لنکاوی

سواحل بی نظیر نقره‌ای که دست های خود را به جنگل های سبز با تنوع جانوری بی نظیر داده است. مردم خوش برخورد مالزی معابد، فرهنگ های رنگارنگ حیرت انگیز و تفریحات پُر تعداد همه این زیبایی ها را می توانید در سفر طلایی تور ترکیبی پنانگ – لنکاوی با دنیاگردی آریا تجربه کنید.

آب و هوا – موقعیت جغرافیایی در بهشت کوچک لنکاوی

جزیره لنکاوی دارای آب و هوای استوایی است. در آن سالانه بیش از 2،400 میلی متر باران می بارد. طول سال گرم و آفتابی است. در اینجا می توان در کل سال به تفریح و استراحت پرداخت اما برای اینکه تعطیلات خود را خراب نکنید، باید فصول با پتانسیل گردشگری بالا، متوسط و کم را در نظر بگیرید.

فصل گردشگری و تعطیلات از ماه نوامبر تا مارس ادامه دارد. اوج آن از ماه ژانویه تا مارس است. این بهترین زمان برای گذراندن تعطیلات در سواحل است. زیرا باد، باران و هوای ابری مشکلی ایجاد نمی کنند. در این زمان دریا بسیار آرام و بدون موج است. این ناحیه که توسط دریایی فیروزه‌ای احاطه شده، پوشیده از ماسه‌ های پودری و درختان نارگیل است. مقصدی بسیار زیبا و دیدنی برای دوستداران طبیعت به‌ حساب می‌ آید. جاذبه های گردشگری لنکاوی بسیار فراوان است، اما با تمام این‌ ها هنگامی که زمان کافی در اختیار ندارید، گشت و گذار در 1 یا 2 منطقه با تور ترکیبی مالزی معقول‌ تر است.

برای بازدید، به جزء مناطق ساحلی که به طور مستقیم تحت تأثیر بادهای موسمی هستند مانند جزیره Tioman و Redang. درجه حرارت در مالزی بین 29 تا 35 درجه سانتی گراد است. در طول روز 26 درجه سانتی گراد و 29 درجه سانتی گراد در شب می باشد. بسته به میزان بارندگی و نور خورشید متغیر است. به طور متوسط مالزی روزانه حدود 6 ساعت تابش آفتاب همراه با ابر دارد، که گاهی اوقات منجر به بارندگی می شود. بادهای موسمی که در اینجا وجود دارد باعث بارندگی هایی در فصل های مختلف سال می شود. معمولاً بین ماه مِی تا سپتامبر بارندگی به طرف غرب جزیره مالزی متمرکز می شود که این بر شهرهایی مانند کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی تأثیر می گذارد.

بهترین زمان سفر به بهشت گرمسیری لنکاوی

نوامبر تا مارس بهترین زمان برای سفر به لنکاوی است، زیرا این زمانی است که شبه جزیره مالزی بیشترین هوای آفتاب را تجربه می کند. اگرچه لنکاوی در منطقه گرمسیری قرار می گیرد، هوا در این مدت نسبتاً خنک و مطبوع است. اما تغییرات آب و هوایی شدید یا ناپایدار را که معمولاً مالزی رخ می دهد، در لنکاوی تجربه نمی کنید. چون لنکاوی توسط جزیره سوماترا در غرب و سرزمین اصلی مالزی در شرق آن به خوبی محافظت می شود.

بهترین زمان سفر به لنکاوی

به دلیل موقعیت استراتژیک این ناحیه، دما در طول سال نسبتاً ثابت باقی می ماند و بین 25 درجه تا 34 درجه سانتی گراد در نوسان است. این منطقه 2 فصل متمایز را تجربه می کند، یعنی فصل مرطوب از آوریل تا اُکتبر و فصل خشک از نوامبر تا مارس (زمستان و پاییز). فوریه گرم ترین ماه سال در لنکاوی است. در حالی که سپتامبر تا اُکتبر را به عنوان مرطوب ترین ماه های سال می شناسند. در فصل های موسمی، باران ها فقط 2 تا 3 ساعت طول می کشد و معمولاً با آفتاب همراه است.

زبان رسمی مردم این منطقه مالایی بوده و واحد پولی که از طریق آن امرار معاش می‌ کنند، رینگیت می‌ باشد. پیش‌ شماره تلفن لنکاوی 60+ بوده و اختلاف ساعتی در حدود 4 ساعت و 3 دقیقه با ایران دارد. شماره‌ های ضروری آن با کمی تغییر نسبت به شماره ضروری آمریکا ایجاد شد. برای تماس با پلیس و آمبولانس باید شماره 999 و برای ارتباط با آتش‌ نشانی باید شماره 994 را بگیرید. فرودگاهی که بیش‌ ترین سفرها در آن انجام می‌ شود، خصوصاً سفرهای بین‌ المللی به نام فرودگاه بین‌ المللی لنکاوی است که از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است.

افسانه جذاب درباره لنکاوی

جزیره لنکاوی در ابتدا توسط دریانوردان اشغال شد. این جزیره در قرن 14 در سلسله یوان، توسط وانگ دایوان، لنگیاپوتی (Lóngyápútí) نام گذاری شد. هنگامی که دریادار مینگ ژنگ از این منطقه بازدید کرد، این جزیره را در نقشه خود با عنوان لنگیاجیائوی (Lóngyájiāoyǐ) مشخص کرد. در قرن پانزدهم، هنگامی که آچنی ها برای کاشت فلفل به لنکاوی آمدند، اینجا را جزیره فلفل (Pulau Lada) نامیدند. در سال 1691، ژنرال فرانسوی آگوستین دو بولیو ورود خود را برای خرید فلفل به جزیره لانکاهوی (لنکاوی) ثبت کرد. او مجبور شد که برای خرید فلفل از جانشین لنکاوی مجوز بگیرد.  افسانه می گوید که در قرن هجدهم، زنی به نام ماهسوری برای جرمی به ناحق متهم و به اعدام محکوم شد.

چون او تقصیری نداشت، قبل از مرگ جزیره را نفرین کرد و گفت که نفرین او 7 نسل تمام طول خواهد کشید. سیامی ها در واقع پس از آن به لنکاوی حمله کردند. این منطقه بعداً به تصرف انگلیسی ها در آمد. پس از همه اینها، لنکاوی چیزی بیش از یک مکان شناخته نشده و دیدنی نبود. این منطقه برای مدت زمان زیادی پناهگاه دزدان دریایی بود و قسمت شمالی تنگه مالاکا (Malacca) را تحت تأثیر قرار داد. در یک سری عملیات بین دسامبر سال 1945 تا مارس 1946، انگلیسی ها پایگاه زمینی دزدان دریایی را در لنکاوی و تاروتائو پاکسازی کردند. به حکومت خود ادامه دادند، تا اینکه مالزی نهایتاً در سال 1957 استقلال یافت. اما در سال 1986 زمانی که نخست وزیر وقت ماهاتیر محمد پتانسیل آن را دید، تصمیم گرفت آن را به یک اقامتگاه و منطقه گردشگری تبدیل کند.

چالش های حمل و نقل در لنکاوی

حمل نقل درون شهری یا بین شهری از جمله نگرانی های همه گردشگران محسوب می شود. اما شاید برای شما جالب باشد که شما در سفر با تور لنکاوی، می توانید چگونگی حمل و نقل را از لیست نگرانی های خود حذف کنید. چون از طریق هوایی، زمینی و با کشتی رسیدن به لنکاوی به راحتی قابل دسترس است. نزدیک ترین فرودگاه به این شهر، فرودگاه بین المللی لنکاوی است. اگرچه این فرودگاه به شهرهای بزرگ جهان متصل نیست. نزدیک ترین فرودگاه متصل به نقاط مختلف جهان، فرودگاه بین المللی کوالالامپور است.

ورود به فرودگاه بین المللی لنکاوی از طریق ایرلاین هایی که خدمات خود را ارائه می دهند عبارتند از مالزی ایرلاینز، ایر آسیا، هواپیمایی مالیندو، فایرفلای و غیره.

فرودگاه بین المللی لنکاوی
چگونه از طریق جاده به لنکاوی برسید؟

مناطق Arau و Alor Setar خدمات تاکسی را ارائه می دهند، که شما را به خدمات کشتی منتقل می کند و از آنجا می توانید به لنکاوی برسید. می‌ توانید با اتوبوس به لنکاوی بروید، که بیشتر از همه از کوالالامپور است و در کوالا پرلیس پیاده شوید. پس از آن می‌ توانید کشتی سوار شوید. می‌ توانید از سنگاپور سوار اتوبوس شوید و در کوالا پرلیس یا کوالا کداه با کشتی جا به جا شوید.

یک سرویس کشتی از پنانگ، کوالا پرلیس، کوالا کداه و ساتون به نام کشتی لنکاوی وجود دارد. می توانید به صورت آنلاین بلیط رزرو کنید. بندر Telaga و Tropical Charters هم دارای کشتی هایی هستند که از Ko Lipe به Langkawi می آیند. انتخاب ها در اینجا از نظر حمل و نقل درون شهری محدود است. شما فقط می توانید از تاکسی استفاده کنید، یک ماشین یا دوچرخه بگیرید. تاکسی ها از نظر قیمت، یک سیستم ثابت دارند. از نقطه A تا نقطه B. چندین مورد از هتل های لنکاوی را می توانید انتخاب کنید.

3 مورد از جشنواره های جذاب جزیره لنکاوی :

1) نمایشگاه بین المللی دریانوردی و هوا فضای لنکاوی (LIMA) – مارس

این بزرگترین رویداد در کل آسیا است، که در آن هر 2 سال 1 بار تولید کنندگان عمده صنعت هوافضا و دریانوردی از سراسر جهان جدیدترین هواپیماها همچنین محصولات خود را به نمایش می گذارند. این رویداد شامل نمایش بزرگی از محصولات مرتبط با هواپیما است، که هزاران بازدید کننده از سراسر آسیا را به خود جلب می کند.

نمایشگاه بین المللی دریانوردی و هوا فضای لنکاوی

2) جشنواره بین المللی هنر لنکاوی (LIFA) – آوریل

این یک جشنواره هنری است که در موزه و بنیاد فرهنگی ابراهیم حسین، واقع در منطقه خلیج داتای (Datai) برگزار می شود. در این رویداد بزرگ 10 روزه، هنرمندان و صنعتگران بزرگی از نقاط مختلف مانند ژاپن، اروپا، آفریقا، کشورهای آسیایی و البته مالزی شرکت می کنند. این جشنواره شامل زمینه های مختلفی مانند نقاشی، مجسمه سازی، رقص و موسیقی، شعر و غیره است. به طور مشترک توسط موزه و سازمان توسعه لنکاوی (LADA) برگزار می شود.

3) جشنواره بین المللی آب لنکاوی – آوریل

این یک مسابقه سرگرم کننده ورزش های آبی است، که توسط اداره گردشگری برگزار می شود و هدف اصلی این رویداد ارتقا گردشگری بین المللی در جزیره است. این برنامه شامل فعالیت هایی مانند مسابقه کایاک جزیره به جزیره، مسابقه ماهیگیری، شکار گنج زیر آب، ساخت قلعه های ماسه‌ای، مسابقه نتبال ساحلی و غیره است. در حالی که این فعالیت ها در سراسر جزیره انجام می شود، ولی بیشتر آن ها در پارک بندر تلاگا (Telaga) انجام می شوند. هر ساله افراد محلی و گردشگران زیادی از سراسر جهان برای تماشای این مسابقات به اینجا می آیند.

جشنواره بین المللی آب لنکاوی

سواحل جواهر نشان لنکاوی، که شما را شیفته خود می کنند!

لذت سفر برای بسیاری از ما در آرامش سواحل و تجربه نوازش آفتاب روی پوستمان خلاصه می شود. پس با آژانس دنیاگردی آریا همراه باشید تا از میان 6 ساحل معروف لنکاوی که شامل (ساحل تانجونگ، پانتای سنانگ، خلیج دیتای، ساحل خلیج کوسه، ساحل شن سیاه، ساحل تنگ کوراک) است بهترین ها را به شما معرفی کنیم :

1- ساحل شن های سیاه لنکاوی (Black Sand Beach)

این زیبایی خیره کننده را تصور کنید در جزایر لنکاوی، ساحلی آرام قرار دارد. ساحل شنی سیاه، که به طور کامل ماسه سیاه و آب شفاف دارد. این ساحل مکان تفریحی محبوب در تعطیلات آخر هفته است. مکان مناسبی برای گرفتن عکس های باور نکردنی، پیک نیک و آفتاب گرفتن است. رنگ سیاه ماسه نیز به دلیل محتوای معدنی گرانیت های کوه رایا است، که بر روی ماسه طلایی رسوب می کند.

ساحل شن های سیاه لنکاوی

این ساحل را به دلیل شن های سیاه، اسکله چوبی باستانی و دهکده ماهیگیری دوست دارند. اگرچه این ساحل برای شنا مناسب نیست، اما هنوز هم یکی از برجسته ترین سواحل در منطقه جنوب غربی Tanjung Rhu است. در این ساحل کلبه های کوچک زیادی وجود دارد که می توان از آن ها به عنوان جای 1 پیک نیک جذاب استفاده کرد. بچه ها می توانند در زمین بازی پُر از تاب و سرسره هیجان انگیز آن لذت ببرند. برای خرید، بازدید کنندگان می توانند فروشگاه سوغاتی و فروشگاه های صنایع دستی را که فقط 3 دقیقه با ساحل فاصله دارند، کشف کنند. می‌ توانید از غذاهای لذیذ خیابانی در غرفه‌ های کنار ساحل لذت ببرید.

چگونه به این سواحل برسیم؟

با تاکسی از شهر لنکاوی به سمت Jalan Teluk Yu کرایه کنید تا 20 دقیقه‌ای به ساحل برسید. هزینه تاکسی حدود 50 تا 60 رینگیت است. راه دیگری که می توانید امتحان کنید، موتور سیکلت‌ های اجاره‌ای است که برای سمت ساحل شن سیاه در دسترس هستند، اما فقط برای شخصی که دارای گواهینامه رانندگی مالزی است. هزینه دوچرخه های اجاره‌ای 150 تا 180 رینگیت در روز است، که اگر اهل جنب و جوش باشید پیشنهاد جالبی است.

2- ساحل خلیج کوسه لنکاوی

ساحل کوسه خلیج که با نام Teluk Yu نیز شناخته می شود، ساحلی کوچک و زیبا در جزایر لنکاوی است. این ساحل به دلیل آرامش و دریای شفافش بسیار محبوب است و نام خود را از کوسه های سنگی در کنار ساحل گرفت. این ساحل که در مساحتی به وسعت 200 متر وجود دارد، به عنوان امتداد ساحل ماسه سیاه است. اما پُر از ماسه طلایی و سفید است.

ساحل خلیج کوسه لنکاوی

هیچ کوسه واقعی را نمی توان در دریای نزدیکی که جزیره را احاطه کرده است مشاهده کرد. بازدید کنندگان می توانند در کلبه های کوچک و در عین حال زیبای اطراف ورودی ساحل، یک استراحت رمانتیک – گشت و گذار در مناظر زیبا را برنامه ریزی کنند. مناظر زیبا و آب زلال با برخی صخره‌ ها، مکانی را برای عکاسی مناسب می‌ سازد. برای لذت بردن از غذاهای مالزیایی، تنقلات، چند غرفه غذا و فروشندگان غذاهای دریایی نیز در خط ساحلی وجود دارد.

3- خلیج داتای (Datai Bay)

خلیج داتای محل برخی از تفرجگاه های منحصر به فرد و لوکس جزیره لنکاوی است. بازدید از این جزیره بدون اقامت در یکی از این اقامتگاه های شیک آن کامل نمی شود. در این بخش از جزیره لنکاوی جاذبه های گردشگری تقریباً وجود ندارند. موزه بنیاد ابراهیم حسین و مزرعه تمساح لنکاوی، نزدیکترین مکان های معروف به خلیج داتای هستند. با این وجود، این مکان ها از کوآ و پانتای کوک نیز قابل دسترس هستند.

📌 آدرس : No 07000, Kedah, Malaysia

خلیج داتای پنانگ

تفریحات پیشنهادی در جزیره لنکاوی برای شما :

یکی از اهداف همه ما در سفر، تجربه حسی متفاوت و هیجان انگیز است. حسی که ممکن است هیچ گاه در محل زندگیمان به آن دست پیدا نکنیم. آژانس سفرهای دنیاگردی در ادامه لیست تفریحاتی که می توانید در سفر به لنکاوی تجربه کنید را با شما مرور می کند.

1) چتر بازی 2 نفره هیجان انگیز در لنکاوی (Tandem Skydiving)

بدون شک چتر بازی 2 نفره در لنکاوی یکی از مهیج ترین تجربه هایی است، که می توانید هنگام تعطیلات در این جزیره گرمسیری از آن لذت ببرید. چتر بازی 2 نفره حتی برای افرادی که هیچ تجربه‌ای ندارند نیز مناسب است. زیرا به هر شرکت کننده 1 مربی معتبر اختصاص می دهد، که در تمام طول پرواز از او مراقبت خواهد کرد.

شرکت اسکای دایو یا چتر بازی لنکاوی، محبوب ترین شرکت در این جزیره است که خدمات چتر بازی را به بازدید گنندگان جزیره لنکاوی ارائه می دهد. این شرکت یک فرصت جامع چتر بازی 2 نفره را در فرودگاه بین المللی لنکاوی با قیمت تقریبی 1350 رینگت ارائه می دهد که شامل هزینه های اضافی برای پرش دوم، ضبط فیلم و عکس نیز می باشد. مربیان تمام وقت این شرکت نیز در مجموع بیش از 35،000 پرش انجام می دهند و توسط فدراسیون چتر بازان استرالیا تأیید شدند.

چتر بازی 2 نفره هیجان انگیز در لنکاوی

پس از 20 دقیقه پرواز بی نظیر بر فراز جزیره لنکاوی، مربی قبل از پرش از ارتفاع 3000 متری از سطح دریا هر شخص را به طور ایمن مهار می کند. سقوط آزاد به مدت 30 ثانیه با سرعت متوسط تقریبا 192 کیلومتر در ساعت به همراه مربی و انجام مانور در آسمان طول می کشد. سر انجام، چتر بازی 2 نفره با 1 پرواز 6 دقیقه‌ای با چتر به سمت ساحل تانجونگ رو (Tanjung Rhu) به پایان می رسد. در آن شرکت کنندگان با مربی خود برای یک فرود هدفمند هماهنگ می شوند. به کسانی که بسته طلایی را انتخاب کنند، 300 عکس با وضوح بالا از پرش آن ها ارائه می شود. در حالی که بسته VIP با 1 فیلم 2 دقیقه‌ای اضافی از پرش فرد ارائه می شود.

💰 قیمت بلیت : از 1350 تا 2000 ریگنت (قیمت ها بر اساس فصل تغییر می کنند).

📌 آدرس : No. 7 Office, Kampung Bukit Nau Padang Matsirat

2) غواصی و اسکوبا در آب های درخشان لنکاوی (Diving)

لنکاوی برای انجام طیف وسیعی از ورزش های آبی از جمله غواصی بسیار عالی است. در مدت حضور خود در لنکاوی، مطمئناً می توانید این کارها را انجام دهید، یا حتی به 1 سفر 1 روزه لنکاوی بپیوندید که در آنجا به برخی از بهترین مکان ها برای کشف زندگی دریایی برده خواهید شد.

یکی از مشهور ترین تورهای غواصی، سفر 1 روزه به پالائو پایار است که با قایق تندرو انجام شده و فقط 1 ساعت از جزیره لنکاوی فاصله دارد. در این ساحل زیبا و جذاب، می توانید مستقیماً از ساحل یا از سکویی که در وسط اقیانوس قرار دارد وارد آب های کریستالی همچنین تمیز شوید و غواصی کنید. در این تور اساتید غواصی هر نفر را به طور جداگانه راهنمایی می کنند. بنابراین حتی کسانی هم که قبلاً هرگز غواصی نکرده‌اند، می توانند این کار را انجام دهند.

غواصی و اسکوبا در آب های درخشان لنکاوی

در پالائو پایار علاوه بر تماشای زندگی دریایی بی نظیر مانند مار ماهی، دلقک ماهی، ماهی سنگی، طوطی ماهی و بسیاری ماهی های دیگر می توان صخره های مرجانی عجیب و غریب را نیز تماشا کرد. حتی امکان شنا با بچه کوسه ها هم وجود دارد. از دیگر فعالیت ها می توان به سواری با قایق کف شیشه‌ای، شنا و استراحت در ساحل اشاره کرد.

بهترین زمان برای لذت بردن از این فعالیت محبوب، در فصل خشک است که از ماه نوامبر تا آوریل را شامل می شود. در این مدت هوا آفتابی و بارش کم است. دمای آب بین 25 تا 32 درجه سانتی گراد می باشد. در اواسط این فصل (آوریل تا اوت) که باران کم است و آب هم نسبتاً بدون تلاطم است، می توانید از 1 روز غواصی در لنکاوی لذت ببرید.

💰 قیمت بلیت : برای بزرگسالان از 190 رینگت و برای کودکان از 140 رینگت شروع می شود.

3) اسب سواری در جنگل های استوایی

اسب سواری در لنکاوی امکان یک گشت مفرح در جنگل های بارانی و سر سبز جزیره، آبشارهای پنهان، روستاهای سنتی و سواحل بکر را فراهم می کند. جلسات سوار کاری که توسط مرکز اسب سواری لنکاوی اداره می شود با ارائه برنامه های سفر متفاوت، مدت زمان و سطح متناسب برای سوار کاران مبتدی تا با تجربه، صبح یا عصر برگزار می شود. این مرکز اسب سواری تنها 10 دقیقه پیاده تا روستای اورینتال (Oriental Village) فاصله دارد.

هزینه محبوب ترین و چالش بر انگیزترین جلسه اسب سواری آن 440 رینگت است. در این جلسه سوار کاران از میان جنگل بارانی 550 میلیون ساله در لنکاوی عبور می کنند. این جلسه 2 ساعته شما را به بازدید از آبشار زیبای تلاگا توجو (Telaga Tujuh) در کوه گونانگ مات چینچانگ (Gunung Mat Cincang) می برد، در حالی که یک راهنمای با تجربه نیز از افسانه های شهری جنگل، حیات وحش و گیاهان دارویی این منطقه سنتی صحبت می کند.

اسب سواری در جنگل های استوایی پنانگ

اگر می خواهید در بخش روستایی لنکاوی گشت و گذار کنید، می توانید جلسه اسب سواری کامپونگ (Kampung Rides) را به قیمت 240 رینگت انتخاب نمایید. در طول مدت این تور 1 ساعته، می توانید دهکده های متعددی که به سبک معماری سنتی مالزی ساخته شده اند، کشاورزان محلی که در مزارع شالیزار وسیع و مزارع لاستیک کار می کنند را مشاهده کنید. پس از آن 1 بازدید کوتاه از جنگل های بارانی برای دیدن حیواناتی مانند بزمجه، میمون ماکاک و نوک شاخ داشته باشید.

⏰ زمان دسترسی از سه شنبه تا یکشنبه از ساعت 7:00 الی 11:00 و 15:00 الی 18:00

📌 آدرس The Perdana Stables, Telaga Tujuh Waterfalls, Langkawi

4) زیپ لاین در جنگل های گرمسیری لنکاوی (Langkawi Zip Line)

تا به حال شده است که بخواهید زیپ لاین را با عبور از بالای جنگل های بارانی تجربه کنید؟ در لنکاوی می توانید این کار را انجام دهید و با انجام آن علاوه بر یک ماجراجویی بی نظیر، می توانید از مناظر خارق العاده جنگل هم لذت ببرید.

زیپ لاین در جنگل های گرمسیری لنکاوی

این جنگل های بارانی گرمسیری محل زندگی بیش از 220 گونه پرنده است، که با عبور از میان جنگل می توانید آن ها را از نزدیک مشاهده کنید. امکان تماشای سایر حیوانات وحشی نیز وجود دارد. حتی می توانید مسیر زیپ لاین عبوری از بالای آبشارهای معروف لنکاوی را انتخاب و هیجان بیشتری را تجربه کنید.

5) تله کابین در لنکاوی

تله کابین لنکاوی که در دهکده شرقی در شمال غربی جزیره لنکاوی قرار دارد، سواران را به بالای کوه Mat Cincang (دومین قله مرتفع لنکاوی) می برد. از آن به عنوان Sky Cab لنکاوی نیز یاد می شود. برای دیدن منظره پانوراما از جزایر اطراف و دریای آندامان محبوب است.

تله کابین لنکاوی که به طور رسمی در 1 نوامبر 2002 افتتاح شد، شیب دارترین Sky Cab جهان است و دارای طولانی ترین دهانه آزاد برای 1 کابل است. کابل از 3 ایستگاه، ایستگاه پایه، ایستگاه میانی و ایستگاه بالا تشکیل می شود. طول کل کابل از ایستگاه پایه تا ایستگاه بالا 4400 متر است که تقریباً 15 دقیقه طول می کشد. 1 رفت و برگشت حدود 28 دقیقه طول می کشد.

تله کابین در لنکاوی

نقاط دید در ایستگاه ها منظره‌ای جذاب از کوه ها، غارها، صخره ها، آب های آبی، خط افق زیبا و جزایر کوچک پراکنده در دریای آندامان را ارائه می دهند. در ایستگاه پایه و تاپ استیشن، فعالیت ها و امکانات فراوانی وجود دارد.

تله کابین لنکاوی حدود 12 کیلومتر با فرودگاه بین المللی لنکاوی فاصله دارد، که با ماشین تقریباً 20 دقیقه طول خواهد کشید. تا شهر کواه حدود 29 کیلومتر فاصله دارد و با ماشین تقریباً 34 دقیقه طول می کشد. از ساحل Cenang حدود 18 کیلومتر فاصله است و با ماشین تقریباً 24 دقیقه طول می کشد.

جاذبه های گردشگری زیبا در قلب لنکاوی

در تور ترکیبی پنانگ – لنکاوی مطمئناً این سؤال برایتان پیش خواهد آمد که از مجموعه و صحنه یک فیلم سینمایی دیدن می‌ کنید یا در مکانی واقعی حضور دارید! چشم‌ اندازهای هیجان‌ انگیز، سحر‌ آمیز این ناحیه و آبشاری که از بالای صخره‌ای بلند در حال فرو ریختن است شما را مسحور و حیرت‌ زده می‌ کند. پس بازدید و دیدن این جاذبه توریستی را هرگز از دست ندهید! در ادامه برخی از بهترین جاذبه های گردشگری لنکاوی مالزی را به شما معرفی می‌ کنیم. با دنیا گردی آریا همراه باشید.

1- پل آسمان لنکاوی ؛ یک زیبایی بر فراز ابرها

1 پل معلق منحنی 125 متری است، که در انتهای تله کابین لنکاوی قرار دارد. این پل که به عنوان یکی از طولانی‌ ترین پل‌ های معلق منحنی جهان شناخته می‌ شود، مشرف به کوه مت سینچانگ است و مناظر پانورامایی شگفت‌ انگیزی را ارائه می‌ دهد.

منظره پل آسمان لنکاوی که در ارتفاع 100 متری از سطح دریا معلق است، شامل آبشارهای Telaga Tujuh و یک جنگل بارانی است که هر دوی این ها پیاده روی را ارزشمند می کند. پل آسمان از ایستگاه تاپ تله کابین لنکاوی قابل دسترسی است و برای پذیرایی از 250 نفر در یک زمان طراحی شد.

پل آسمان لنکاوی

یک واقعیت جالب : آخرین صحنه فیلم پُر فروش بالیوود دان (2006) روی این پل فیلم برداری شد.

پل آسمان کمی دور از شهر اصلی است، که در سمت شمال غربی لنکاوی واقع شده است. ترجیحاً تاکسی به دهکده شرقی داشته باشید، زیرا هیچ وسیله نقلیه عمومی دیگری در مجاورت وجود ندارد. از آنجا سوار تله کابین LangKawi شوید. بازدید کنندگان می توانند قبل از رسیدن به پای پل، از Sky Glide استفاده کنند یا 10 دقیقه پیاده روی کنند.

2- دهکده شرقی در لنکاوی

دهکده شرقی، 1 مجموعه بی نظیر از نمایش سبک زندگی در فضای باز است که در پایه کوه Mat Cincang در لنکاوی قرار دارد. این جاذبه در فضای باز به خاطر تله کابین شگفت انگیز آسمان و پل آسمان شهرت دارد. در دهکده شرقی فهرست بی پایانی از کارهایی که باید انجام دهید، پیش روی شماست.

دهکده شرقی در لنکاوی

غذاخوری عالی، سفرهای تفریحی، ماساژ، مراکز خرید، دریاچه مرکزی، نمایشگاه‌های حیوانات و … هنگامی که در دهکده هستید، با تله کابین معروف به کوه مت چینچانگ بروید و به مناظر خیره کننده زیر نگاه کنید. هنگامی که به آنجا رسیدید، در امتداد پل آسمان قدم بزنید تا مناظر زیبایی از کل لنکاوی ببینید.

3- دنیای زیر آب در لنکاوی مالزی (Under Water)

بزرگترین آکواریوم مالزی، خانه بیش از 4000 گونه حیات دریایی است که بیش از 60000 فوت مربع را در بر می گیرد. واقع در انتهای جنوبی پانتای سنانگ، جاذبه اصلی سازه عظیم سفید شسته، آراپایما ژوراسیک، بزرگترین ماهی آب شیرین در جهان است.

بزرگترین آکواریوم مالزی

مجموعه دنیای زیر آب به 3 بخش جداگانه تقسیم می شود : زیر قطب جنوب، گرمسیری و معتدل. برجسته ترین بخش این 3 بخش زیر قطب جنوب است، که خانه پنگوئن آریوم محبوب است. از دیگر نکات برجسته دنیای زیر آب می توان به 1 تئاتر 3 بُعدی، مرکز منابع آموزشی و 1 کافه تریا اشاره کرد.

آکواریوم زیر آب در انتهای پانتای سنانگ قرار دارد و با تاکسی 30 دقیقه با تاکسی تا شهر کوآه و 15 دقیقه تا فرودگاه بین المللی لنکاوی با تاکسی فاصله دارد. در مجاورت مرکز زون قرار دارد. از آنجایی که هیچ سرویس اتوبوس عمومی یا وسایل حمل و نقل دیگری به Pantai Cenang وجود ندارد، سوار شدن به تاکسی ساده ترین گزینه است.

4- پارک حیات وحش لنکاوی و بهشت ​​پرندگان

پارک حیات وحش لنکاوی و بهشت ​​پرندگان 1 پناهگاه جذاب حیات وحش – پرندگان است که در Jalan Ayer Hangat قرار دارد. این باغ زیبا و محوطه بزرگ که در سال 2002 احداث شد. میزبان حیوانات مختلف حیات وحش عجیب – غریب و 2500 گونه پرنده است. بازدید کنندگان می توانند نگاهی اجمالی به قناری ها، جغدها، عقاب ها، توکان ها، نوک شاخدار، ماکائوها، فلامینگوها، طاووس ها، اردک های ماندارین، شتر مرغ، جرثقیل ها و بسیاری دیگر داشته باشند. جدا از این برخی از حیوانات جذاب مانند تمساح، لاک پشت، مارمولک، جوجه تیغی، میمون، میرکت، آهو موش، ایگوانا، آهو و غیره را در داخل بخش حیات وحش پارک کشف کنید.

پارک حیات وحش لنکاوی و بهشت ​​پرندگان

با کمک راهنماها به حیوانات غذا بدهید. یا 1 سوغات یا هدیه از 1 مغازه کریستال‌ فروشی بخرید، که جواهرات چینی – برزیلی، فروشگاه‌ های معاف از مالیات ارزان و سوغاتی‌ فروشی در داخل آن قرار دارد. پارک حیات وحش لنکاوی و بهشت ​​پرندگان نیز به خاطر آبشار مصنوعی  15 فوتی مصنوعی که به بازدیدکنندگان اجازه می دهد، از مناظر مسحور کننده دیدن کنند بسیار معروف است.

سوار تاکسی سمت پارک حیات وحش لنکاوی و بهشت ​​پرندگان از طریق Jalan Ulu Melaka و Jalan Ayer Hangat (مسیر 112) به مدت 31 دقیقه رانندگی کنید. می توانید از اسکله Kedah سوار کشتی شوید و به Kuah Jetty برسید، که نزدیک ترین ایستگاه اسکله از پارک حیات وحش است. کل مسیر اسکله در مساحتی به وسعت 52.4 کیلومتر است و حدود 1 ساعت طول می کشد تا به مقصد برسید. پس از آن با تاکسی 20 دقیقه به سمت پارک حیات وحش لنکاوی و بهشت ​​پرندگان بروید.

هتل ها و استراحتگاه ها در لنکاوی چگونه است؟

لنکاوی جزیره زیبایی هاست. در لنکاوی نیازی به نگران بودن درباره این که هتل خوبی گیرتان خواهد آمد یا نه، نیست. هتل‌ های بسیار با کیفیتی در لنکاوی وجود دارد که به راحتی می‌ توانید آن را رزرو کنید و کاملاً مطابق بودجه‌ای که برای اقامتتان تعیین کرده‌‌اید، باشد. هتل‌ های لوکس لنکاوی، متوسط و هاستل‌ های (اقامتگاه) موجود در لنکاوی انتخاب‌ هایی هستند که پیش پای شما قرار دارند. می‌ توانید بسته به بودجه‌ای که دارید، انتخاب کنید. ولی به هر حال هتل ارزان لنکاوی مشکلاتی از جمله عدم وجود امنیت و امکانات رفاهی محدود تر را دارد، اما شما می توانید با کمک مشاوران دنیا گردی از بابت رزرو هتل و بلیط تور لنکاوی آسوده خاطر باشید.

هتل ها و استراحتگاه ها در لنکاوی

1) در رستوران ها و کافه ها پرداخت 5 تا 10% انعام از کل صورتحساب، امری رایج است. در برخی از معتبرترین مکان ها ممکن است هزینه خدمات در کل صورتحساب گنجانده شود.

2) مسافرت بین جزایر مجمع الجزایر با 1 کشتی راحت تر است و اجاره 1 قایق گران تر خواهد بود. بهتر است سفر با 1 گروه تور را برنامه ریزی کنید، در این حالت می توانید تخفیف های خوبی دریافت کنید.

3) کارمندان هتل ها و مراکز خرید به زبان انگلیسی صحبت می کنند، اما در خارج از مناطق توریستی پیدا کردن افراد محلی مسلط به زبان انگلیسی بسیار دشوار است. پیشنهاد می شود با 1 راهنما یا مترجم از مناطق دورتر جزیره بازدید کنید.

4) بهترین زمان برای سفر به این جزیره از ماه دسامبر تا ژوئن است. در این زمان هوای گرم و معتدل وجود دارد. میزان بارندگی بسیار کم است. به غواصان و طرفداران شکار زیر آب توصیه می شود که از ماه مارس تا ماه مِی از این جزیره بازدید کنند.

5) اتومبیل، دوچرخه و اسکوترهای اجاره‌ای به وفور در این جزیره یافت می شود. برای 2 مورد آخر، هیچ سند ویژه‌ای برای اجاره آن ها نیاز نیست ولی برای اجاره ماشین به گواهینامه رانندگی بین المللی و گذرنامه احتیاج دارید. برای اجاره ماشین باید مبلغی را پرداخت کنید.

6) اگر قصد بازدید از اماکن مذهبی را در تور مالزی دارید، باید لباس مناسب بپوشید. به طوری که زانوها و دست ها را بپوشاند و رنگ زننده‌ای هم نداشته باشد. توصیه نمی شود که در شهر با لباس های عجیب و غریب ظاهر شوید، زیرا این امر می تواند برای ساکنان محلی نا خوشایند باشد.

7) حمل و نقل عمومی در جزیره وجود ندارد و توصیه می شود که بیشتر پیاده روی. به این ترتیب بازدید از مکان های مهم راحت تر خواهد بود. می توان از طریق تلفن تاکسی گرفت، یا آن ها را در پارکینگ مخصوص کنار جاذبه های گردشگری مهم و مراکز خرید پیدا کنید. متوقف کردن ماشین ها در خیابان بسیار دشوار است.

8) مشکل واقعی در تفرجگاه های محلی حشرات هستند و اگرچه در مناطق توریستی تقریباً نامرئی می باشند، ولی تعداد زیادی حشره در طبیعت اینجا وجود دارد. برای بازدید از جاذبه های طبیعی، مطمئناً باید برخی وسایل دافع حشرات را با خود ببرید. پوشیدن لباس های یقه دار توصیه می شود، زیرا نه تنها از شما در برابر گزیدن پشه ها محافظت می کند بلکه از آفتاب سوزان نیز در امان هستید.

9) نکات ایمنی که برای رانندگی در جاده های لنکاوی باید رعایت کنید :

  • حیوانات، به ویژه گاومیش ها، اغلب از مزارع باز خارج می شوند و از جاده ها عبور می کنند.
  • اگر سوار دوچرخه هستید، در سمت چپ جاده بمانید تا ترافیک پشت سر شما بدون مانع عبور کند.
  • از رانندگی در شب خودداری کنید. زیرا در صورت بروز مشکل برای خودرو، به راحتی نمی توانید خدمات خرابی خودرو را دریافت کنید.
  • سعی کنید از رانندگی در کناره جاده های لنکاوی خودداری کنید. حاشیه جاده ها گاهی اوقات باریک هستند و می توانند بعد از باران، بسیار گل آلود شوند.
  • اگر از کشوری آمدید که خودروها در سمت راست حرکت می کنند (مانند ایران)، 1 فلش بزرگ به سمت چپ را روی داشبورد بچسبانید که همیشه به شما یادآوری می کند در اینجا باید در سمت چپ جاده رانندگی کنید. مراقب باشید به خصوص در هنگام چرخش یا در حین ورود به 1 میدان از سمت چپ وارد شوید.
  • لاستیک های خود را قبل از اجاره اتومبیل یا موتور سیکلت بررسی کنید. اگر لاستیک ها صاف هستند (یعنی هیچ عاجی برای ایجاد اصطکاک با سطح جاده ندارند) باید وسیله نقلیه دیگری درخواست کنید. هنگامی که باران می بارد (که در لنکاوی بسیار معمول است) ماشین یا موتور سیکلت شما می تواند در حین چرخش های تند و سریع به راحتی از کنترل خارج شود.
سخن آخر ؛ نظر گردشگران درباره لنکاوی

لنکاوی مالزی به دلیل قرار گرفتن در 1 نقطه خاص استراتژیک، جزیره‌ای معاف از مالیات است. اکثر گردشگران تور ترکیبی مالزی در انتقال تجربه خود در این مورد سخن می گویند. آن ها از سواحل زیبای لنکاوی بسیار تعریف می کنند. از هتل های برتر لنکاوی و نوشیدنی های ارزان – با کیفیت حرف می زنند. از این جزیره به عنوان 1 مقصد گردشگری بی نظیر و بکر یاد می کنند. با همه این نکات دوباره می توان گفت تورهای ترکیبی پنانگ – لنکاوی سفر ارزان و اقتصادی محسوب می شود. پس دنیاگردی آریا پیشنهاد می کند آن را به عنوان 1 گزینه جدی در لیست سفرهای خود بگنجانید. با ما نگران رزرو بلیط – بیمه مسافرتی و گرفتن ویزا نباشید. فقط کافیست با ما تماس بگیرید، تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

تور پنانگ مالزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست