برای رزرو تور ، مشاوره یا استعلام قیمت تورها با ما تماس بگیرید
ساعت کاری : 9 الی 18
شنبه تا جمعه حتی روزهای تعطیل
برای رزرو تور ، مشاوره یا استعلام قیمت تورها با ما تماس بگیرید
ساعت کاری : 9 الی 18
شنبه تا جمعه حتی روزهای تعطیل
تورهای دهلی

دهلی ؛ پایتخت هند شهر تجمعات

پایتخت هند، دهلی یک شهر جهانی که شامل دهلی قدیمی تاریخی و دهلی نو مدرن است. از بناهای تاریخی گرفته تا مراکز خرید شلوغ، از شبکه گسترده سیستم متروی مدرن تا محوطه دانشگاه دهلی را می توانید در دل این شهر پیدا کنید.

پایتخت هند، دهلی به دلیل تظاهرات مکرر در آن (شهر تجمعات) لقب گرفت. مرز های باریک، پُر پیچ و خم و اطراف دهلی قدیم گواهی تاریخی بر حکومت سابق مغول است. دهلی قدیم یکی از قدیمی ترین و شلوغ ترین بازارهای کشور (Chandni Chowk) را در خود دارد. اگر می خواهید درباره تاریخ مغول را تحقیق کنید، زمانی از سفر خود تور ترکیبی هند را را برای بازدید از بناهای تاریخی مانند قلعه سرخ، مسجد جامع، مقبره همایون و پورانا قیلا اختصاص دهید. دهلی دارای معابد معروفی است که در سراسر شهر پخش هستند. معبد آکشاردهام، معبد نیلوفر آبی و معبد (ISKON) را ببینید و لذت ببرید.

تورهای دهلی

مردم دهلی عاشق غذا خوردن هستند. گردشگران برای انتخاب بین انبوهی از غذاهایی که در هر جا از خیابان ها به فروش می رسد، خود را سر درگم می بینند. از کباب و تیکا گرفته تا چوله بهاتوره. دهلی 1 دیگ ذوب فرهنگ های متنوع است و این واقعیت در پالت آشپزی شهر منعکس می شود. تعدادی کافه و رستوران برای مسافران وجود دارد.

مرکز دهلی، مرکز تمرکز قدرت سیاسی کشور است. مکان‌ هایی که می توانید در این شهر بازدید کنید عبارتند از (Connaught Place) و دروازه هند. بهترین زمان برای بازدید از این جا هنگام عصر است، زیرا تمام ساختمان ها روشن می شوند و می توانید عمار جوان جیوتی را در دروازه هند به خوبی ببینید. دهلی بهشت دوستدران ​​خرید با بازارهای رنگارنگ و مراکز خرید مجلل است. تنوع گسترده بازارها در دهلی تضمین می کند که مسافران با چمدان هایی 2 برابر سنگین تر به خانه باز گردند!

⏰ بهترین زمان سفر به دهلی ؛ از نظر آب و هوایی

در حالی که از اُکتبر تا مارس، بهترین زمان برای سفر به دهلی به دلیل هوای خنک است. با این حال، برخی از هفته ها در اواخر نوامبر تا ژانویه پوشش مه دود شدید دارد. فوریه، مارس دارای آب و هوای عالی – هوای نسبتاً تمیز برای سفر با تور ترکیبی هند است. دهلی در فصول تابستان و زمستان دمای بسیار بالایی را تجربه می کند. ماه های تابستان (از آوریل تا جولای) در دهلی بسیار گرم است. ممکن است دمای هوا تا 45 درجه سانتی گراد افزایش یابد. دما در طول فصل باران‌ های موسمی (اوت تا سپتامبر) کمی کاهش می‌ یابد و روزهای خاصی می‌ توانند برای گردش در اطراف مناسب باشند.

بهترین هتل های دهلی ؛ برای یک اقامت عالی

دهلی، پایتخت هند ترکیبی کامل از فرهنگ باستانی و مدرن است. از بناهای تاریخی، باغ‌ های سرسبز، مراکز خرید شلوغ و شبکه گسترده‌ای از سیستم متروی کنونی این شهر چیزهای زیادی برای ارائه به بازدید کنندگان خود دارد. علاوه بر این، این شهر گزینه های اقامتی متنوعی برای همه دارد. با این حال، امکانات اقامت در یکی از هتل های دهلی، پیاده روهای سایه دار، نزدیکی به دیدنی های اصلی و دسترسی به مترو است.

دهلی قدیم به ایستگاه‌ های مرکزی اتوبوس، قطار و چندین جاذبه مهم دوران پیش از استعمار مانند قلعه قرمز، مسجد جاما، چاندی چوک و … نزدیک است. اما این منطقه همیشه شلوغ است و از این رو یک انتخاب ریسکی محسوب می شود. فقط برای کسانی که بودجه محدودی دارند و به دنبال تجربه‌ای واقعی از جنبه هنری شهر هستند. کاخ (Connaught) در دهلی نو یک مکان محبوب برای اقامت است، اگر به دنبال هتلی لوکس باشید. فضای داخلی به سبک استعماری به عظمت این خلوتگاه می‌ افزاید، در حالی که رستوران‌ های داخلی بهشتی برای غذا خوردن هستند.

کاخ (Connaught) در دهلی نو

علاوه بر هتل‌ های لوکس هند، جاده‌ های دایره‌ای در کانات پلیس مملوء از رستوران‌ های کوچک، فست فودها و غذا خوری‌ های کوچکی است که غذاهای اصیل هندی سرو می‌ کنند. ویلاها و مهمانسراهای جذاب را می توان در مناطق مسکونی درون شهری، طبقه متوسط ​​ساندار نگرونظام الدین یافت. دومی نزدیک به مقبره باور نکردنی همایون و 1 ایستگاه قطار اصلی برای اتصال به آگرا است.

استراحتگاه های مجلل در (Manesar) به شما در سفر خود کمک می کنند تا از شکوهی که پایتخت هند برای شما در نظر دارد، بهره مند شوید. استراحتگاه ها دارای فضای آرام، اتاق های ممتاز با فضای داخلی دلپذیر و امکانات پیشرفته هستند. مطمئناً بُعد دیگری به تعطیلات شما می بخشند. در کنار فرودگاه، حومه مدرن و هدفمند (Aerocity) چندین هتل لوکس و بوتیک ارائه می دهد. این جا مملوء از مراکز خرید شلوغ، مکان‌ های لوکس برای خوردن و نوشیدن است. با 1 خط متروی سریع‌ السیر به دیگر نقاط شهر متصل می‌ شود.

استراحتگاه (Manesar)

بهترین جاذبه های گردشگری دهلی هند :

1) دروازه هند در دهلی

یاد بود تمام جنگ های هند، که عموماً به عنوان دروازه هند معرفی می شود، در امتداد راجپات در دهلی نو واقع است. ساختار باشکوه دروازه هند، منظره‌ای حیرت انگیز است. اغلب با طاق پیروزی در فرانسه، دروازه هند در بمبئی و طاق کنستانتین در رم مقایسه می شود. این بنا تاریخی با ارتفاع 42 متر توسط سر ادوین لوتینز طراحی شد و یکی از بزرگترین بناهای یاد بود جنگ در کشور است. دروازه هند به دلیل میزبانی رژه روز جمهوری، هر ساله مشهور است.

دروازه هند در دهلی

این بنای تاریخی که به 82000 سرباز هندی و بریتانیایی که در جریان جنگ جهانی اول – جنگ سوم انگلیس و افغانستان جان باختند، تقدیم شد. نام 13300 سرباز بر سطح آن حک شد. محوطه دروازه هند (Amar Jawan Jyoti) را در خود دارد، که ساختاری روشن درست در زیر طاق نما است. دروازه هند به دلیل پیشینه تاریخی غنی و معماری شگفت‌ انگیزش به یکی از محبوب‌ ترین مکان‌ های پیک نیک در شهر تبدیل شد. راحت ترین روش برای رسیدن به دروازه هند از طریق مترو است. نزدیکترین ایستگاه مترو، ایستگاه مترو دبیرخانه مرکزی است که روی خط زرد قرار دارد. دیگر ایستگاه های مترو پراگاتی میدان، مسابقه مسابقه و باراخامبا هستند. برای رسیدن به دروازه هند، می‌ توانید از خارج از ایستگاه مترو با ریکشا خودکار یا تاکسی استفاده کنید.

از طرف دیگر، می‌ توانید از هر نقطه از شهر با اتوبوس (DTC) استفاده کنید. اتوبوس هایی که به سمت خانه پاتیالا می روند نیز به سمت دروازه هند می روند. گردشگران مجاز به بردن وسایل نقلیه به بنای یاد بود نیستند.

2) معبد باشکوه دهلی که رکورد گینس را شکست!

معبد آکشاردهام که مظهر فرهنگ، معنویت و معماری هند است. 1 معبد معروف هندو و 1 مجموعه معنوی – فرهنگی است. به عنوان (Swaminarayan Akshardham) معروف است و به لرد (Swaminarayan) تقدیم شد. آکشاردهام به عنوان بزرگترین معبد جامع هندوها، به کتاب رکوردهای جهانی گینس راه پیدا کرد.

معبد آکشاردهام دهلی

معبد آکشاردهام به خاطر معماری خیره کننده‌اش معروف است. این 8 مانداپام به‌ صورت پُر زرق و برق حکاکی شد. در حالی که آموزه‌ های جاودانه هندو، سنت‌ های مذهبی پُر زرق و برق جای خود را روی دیوارهای معبد پیدا می‌ کنند. محور اصلی، یعنی مورتی لرد سوامینارایان به همراه 20000 خدا، شخصیت های مهم در تاریخ هند و حکیمان، جوهر معماری هند، سنت ها و افکار معنوی جاودانه را به نمایش می گذارد. مجتمع آکشاردهام خانه بزرگترین چاه پله‌ای هند است، که میزبان نمایش آب شگفت‌ انگیز است. 1 باغ باز، نارایان سارووار، سفرهای مختلف و آیین‌ ها.

3) مقبره همایون دهلی

همانطور که از نامش پیداست، مقبره همایون آخرین آرامگاه همایون امپراتور مغول است. این بنا که در منطقه نظام الدین شرقی دهلی قرار دارد، اولین باغ آرامگاه در شبه قاره هند است. این قطعه معماری باشکوه برای ساخت توسط همسر اصلی همایون امپراتور بگا بیگم در سال 1569 – 70 سفارش داده شد. یکی از معدود سازه هایی است که در آن زمان از ماسه سنگ قرمز در چنین مقیاس عظیمی استفاده می کرد. طراحی آرامگاه همایون یک معماری معمولی مغول با تأثیرات ایرانی است و توسط معمار ایرانی میرک میرزا غیاث طراحی شد. آرامگاه همایون به دلیل طراحی باشکوه و تاریخ درخشانش، در سال 1993 در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.

مقبره همایون دهلی

نبوغ معماری آرامگاه همایون خیره کننده است. این مقبره باشکوه در وسط 1 باغ بزرگ و زیبای مغولی قرار دارد. زیبایی این باغ در ماه های زمستان بیشتر می شود. این آرامگاه در سواحل رودخانه یامونا قرار دارد. شما می توانید از 10 صبح تا 6 بعد از ظهر از این جاذبه بازدید کنید.

4) باغ لودهی (Lodhi Garden)

این باغ در نزدیکی مقبره صفدرجونگ و بازار خان دهلی قرار دارد. باغی سرسبز است که مقبره‌ های سید حاکم محمد شاه و پادشاه لودی، سیکندر لودی را در خود جای می دهد. ساخت این اثر بزرگ معماری در زمان سلطنت لودی در قرن پانزدهم انجام شد. باغ لودی علاوه بر اینکه محل استراحت نهایی 2 رهبر بزرگ را در بر می گیرد، شیشا گومبد و بارا گومبد را نیز در محدوده خود دارد. معماری اینجا ترکیبی از آثار سیدیس و لودیس را نشان می‌ دهد. مظهر مهندسی باشکوهی است که بازتاب تاریخ درخشان دهلی است. در حال حاضر این مکان توسط سازمان باستان شناسی هند نگهداری می شود.

⏰ شما از ساعت 6 صبح تا 7:30 شب می توانید از این جاذبه دیدن کنید.

باغ لودهی دهلی

5) (Rajghat) ؛ آرامگاه 1 اسطوره

راجغات یک بنای یاد بود در دهلی است که در آن مهاتما گاندی، پدر ملت هند در سال 1948 ترور شد. سنوتاف یاد بود او 1 سازه مرمر سیاه ساده است، که در میان باغی زیبا قرار دارد. این مکان توسط مردم محلی، خارجی ها و نمایندگان مختلف برای ادای احترام به پدر ملت مورد بازدید قرار می گیرد. هر جمعه روزی که او در راجغات از دنیا رفت، نماز بر پا می شود. در این مجموعه یاد بودهایی از رهبران برجسته هندی جواهر لعل نهرو، سانجی گاندی، ایندیرا گاندی، راجیو گاندی، لال بهادر شاستری هم می باشد.

آرامگاه Rajghat

راجغات علاوه بر اینکه یاد بود مهاتما گاندی است، جایی برای بزرگداشت مقام او محسوب می شود. در موزه یاد بود گاندی در راجغات، زندگی و فلسفه جنبش سرودایا را از طریق فیلمی به زبان انگلیسی و هندی بین ساعت 9:30 صبح تا 5:30 بعد از ظهر به جزء پنجشنبه پخش می کنند. روز یکشنبه، ساعت 4 بعد از ظهر به زبان هندی و به زبان انگلیسی در ساعت 5 بعد از ظهر پخش می شود. برای رسیدن به راجغات همیشه می توانید از تاکسی یا اتو ریکشا استفاده کنید.

گزینه های حمل و نقل زیادی برای رسیدن به مقصد در دهلی وجود دارد. نزدیکترین ایستگاه مترو به راج گات، ایستگاه راه آهن دهلی نو است. فاصله بین ایستگاه مترو دهلی نو تا چاندنی چوک تقریباً 3 کیلومتر است. از دهلی نو می توانید خودرو یا (E-Ricshaw) را برای رسیدن به راج گات کرایه کنید.

6) قلعه سرخ دهلی

احداث این بنای شگفت‌ انگیز 9 سال طول کشید و سرانجام در سال 1648 تکمیل شد. این قلعه در طول سال‌ ها تاریخ‌ و وقایع بسیاری را به خود دید. اگر به وقایع آن علاقه داشته باشید، می‌ توانید هر شب به تماشای داستان‌ های تاریخی در این قلعه به مدت 1 ساعت بنشینید. چرا که هر شب به وسیله نور، بر روی دیوارهای این قلعه داستان‌ های تاریخی روایت می‌ شود.

قلعه سرخ دهلی

قلعه سرخ یا لال قلعه، بزرگترین و مهم‌ ترین جاذبه گردشگری دهلی محسوب می‌ شود. هنگام تغییر پایتخت در زمان شاه جهان به دهلی، این قلعه بنا شد. این قلعه با معماری به صورت 8 ضلعی از دیوارهایی با سنگ‌ های رنگ قرمز احداث شد. به همین دلیل است که آن را لال یا همان قرمز می‌ گویند. لال در زبان هندی به معنای قرمز است. قلعه سرخ یا لال قلعه بزرگترین و مهم‌ ترین جاذبه گردشگری دهلی محسوب می‌ شود. هنگام تغییر پایتخت در زمان شاه جهان به دهلی، این قلعه بنا شد. این قلعه با معماری به صورت 8 ضلعی از دیوارهایی با سنگ‌ های رنگ قرمز بنا شد. به همین دلیل است که آن را لال یا همان قرمز می‌ گویند. لال در زبان هندی به معنای قرمز است.

این قلعه بخش‌ های مختلفی همچون دروازه لاهور، دروازه دهلی، نقاره‌ خانه، دیوان خاص و … دارد. جالب است بدانید که در دیوان خاص اشعار فارسی بر روی برخی از کتیبه‌ ها حک شده‌ است. این دیوان محل ملاقات‌ های خصوصی شاه محسوب می‌ شود. در این قلعه 2 موزه وجود دارد، که آثار تاریخی و هنری از دوران گورکانی هند و ایران در آن‌ ها نگهداری می‌ شود.

7) پارک ملی جانور شناسی دهلی (National Zoological Park) ؛ شگفتی و هیجان

پارک ملی جانور شناسی (National Zoological Park) یکی از بهترین باغ‌ وحش‌ های آسیا شناخته می‌ شود. در سال 1959 تأسیس شد. این محل زیستگاه تعداد زیادی از گونه‌ های پرندگان، خزندگان و پستانداران است که در محیطی شبیه به زیستگاه طبیعی خود زندگی می‌ کنند. حیوانات این مجموعه از قاره‌ های مختلفی مانند آفریقا و آسیا هستند که از آن جمله می‌ توان به شامپانزه، کرگدن، میمون عنکبوتی، گور خر، کفتار، آهو، پلنگ و ببر اشاره کرد. پارک ملی جانور شناسی نه‌ تنها زیستگاهی برای گونه‌ های در حال انقراض به حساب می‌ آید، بلکه به آن‌ ها کمک می‌ کند تا در اسارت به‌ خوبی زاد و ولد کنند.

پارک ملی جانور شناسی دهلی

هنگام حضور در پارک ملی می‌ توانید سوار وسایل نقلیه الکتریکی کوچکی شوید، که امکان گردش در میان جاذبه‌ های متعدد را برایتان آسان می‌ کنند. مجتمع خزندگان زیر زمینی که محل زندگی انواع مارها از جمله مار کبرای مرگبار است، از بخش‌ های جذاب پارک ملی به‌ ویژه برای کودکان به حساب می‌ آید که نباید بازدید از آن را از دست دهید.

⏰ زمان بازدید : 9 صبح تا 4:30 بعد از ظهر (اول آوریل تا 15 اُکتبر) – 9 صبح تا 4 بعد از ظهر (16 اُکتبر تا 31 مارس) جمعه‌ ها تعطیل است.

💰 هزینه ورودی : بزرگسالان 200 روپیه – کودکان (بالای 5 سال) 100 روپیه – کودکان زیر 5 سال، رایگان.

📌 نزدیکترین ایستگاه مترو :  ایستگاه مترو پراگاتی میدان

8) چاندنی چوک دهلی (Chandni Chowk) ؛ بازار یا جاذبه گردشگری

چاندنی چوک می‌ توان خیابان مهتاب ترجمه کرد. یک منطقه مهم توریستی در دهلی، از قدیمی‌ ترین بازارهای شهر و مهم‌ ترین مراکز خرید دهلی به حساب می‌ آید. شما می‌ توانید هر آنچه را که می‌ خواهید با قیمت پایین از اینجا خریداری کنید. شلوغی خیابان، فروشگاه‌ های رنگارنگ، عجیب و غریب، شوخی‌ های خاصی که بین خریداران و فروشندگان رد و بدل می‌ شوند از جمله تجربیاتی هستند که نباید در سفر به هند از دست دهید.

بازار چاندنی چوک دهلی

این بنا را فرمانروای مغول هند، شاه جهان در قرن هفدهم قبل از میلاد ساخت. این بازار در مقابل قلعه سرخ قرار دارد و در صورت تمایل می توانید به این قلعه هم سری بزنید. بهترین راه برای رسیدن به (Chandni Chowk) سوار شدن به مترو دهلی و پیاده شدن در ایستگاه مترو (Chandni Chowk) است.

🛒 خرید در دهلی ؛ از مراکز خرید مدرن تا بازارهای سنتی رنگارنگ

دهلی برخی از بهترین مراکز خرید هند را در خود دارد. این مراکز با دکور چشم نواز، برندهای خرید سطح بالا، فود کورت و سینما، به عنوان برخی از بهترین مکان‌ ها برای بازدید در دهلی هستند. دهلی اساساً بهشت ​​خریداران است برای همه چیز، بازاری اختصاصی در اینجا خواهید یافت که کالاها را با قیمت های رقابتی ارائه می دهد. دهلی به خاطر بازارهایش معروف است. خواه بازار سادار برای کالاهای عمده فروشی، نهرو پلیس برای لوازم الکترونیکی، کارول باغ برای لباس های سنتی، ساروجینی ناگار معروف، لاجپات ناگار و جانپات. دیگر مناطق خرید معروف دهلی عبارتند از Cannaught Place – Chandini Chowk – Chawri Bazaar – Khan Market و Greater Kailash M Block. اگر به دنبال خرید برندهای سطح بالا هستید، هیچ کمبودی در مراکز خرید در دهلی وجود ندارد. برخی از بهترین مراکز خرید دهلی عبارتند از Ambience Mall – Select City Walk – DLF – Pacific Mall.

بازارهای سنتی رنگارنگ دهلی

🍝 بهترین رستوران هایی که می توانید در دهلی پیدا کنید :

کشور هند از نظر فرهنگ غذایی متنوع است. اما اگر از آن دسته از گردشگرانی هستید که نمی توانید از نظر بهداشتی به غذاهای خیابانی دهلی در هند اعتماد کنید، می توانید این لیست را همراه خود داشته باشید و با خیال راحت از طعم های بی نظیر هندی لذت ببرید.

1- رستوران کریم (Karim’s)

در سال 1913، رستوران کریم در دهلی قدیم در نزدیکی مسجد جامع بنا شد. این رستوران به خاطر غذاهای غیر گیاهی خود شهرت دارد. غذاهایی مانند کاری مرغ و کباب گوشت گوسفندی که برترین غذاهای این رستوران است را تجربه کنید. قیمت ها در این رستوران معقول است و خدمات ساده اما سریع ارائه می شود. به قول گردشگران خارجی، تور ترکیبی هند این رستوران تضمین می کند که هر بار که به آن جا بروید با یک لبخند بزرگ آنجا را ترک کنید.

رستوران کریم دهلی نو
2- رستوران ایندین اکسنت (Indian Accent)

سر آشپز مشهور این رستوران، مانیش مهروترا غذاهای محلی هندی را با آشپزی بین المللی ترکیب کرده و غذاهای رستوران را با خلاقیتی تماشایی سرو می کند. رستوران ایندین اکسنت در 1 هتل قرار دارد. به دلیل نوآوری و خلاقیتی که در سرو غذا دارد، شهرت زیادی پیدا کرد. در رستوران ایندین اکسنت می توانید بره کباب شمال هند را با جگر چرب فرانسوی، توت فرنگی و چاتنی چیلی سرو می کند که ترکیبی فوق العاده جالب البته خوشمزه به وجود می آید. یکی دیگر از غذاهای معروف این رستوران، خرچنگ با نارگیل کبابی و ترشی گوجه است که طرفداران زیادی هم دارد.

رستوران ایندین اکسنت دهلی
3- رستوران پنجابی بای نیچر (Punjabi by Nature)

یکی دیگر از رستوران‌ های معروفی است که در نقاط مختلف دهلی شعبه دارد. همانطور که از نامش می‌ توانید حدس بزنید، اینجا در طبخ غذاهای پنجابی تخصص دارد. از محبوب‌ ترین گزینه‌ هایش می‌ توان به ران بره کباب شده در تندور اشاره کرد. غذاهای این رستوران تجربه خوشایندی را برایتان رقم می‌ زنند.

رستوران پنجابی بای نیچر دهلی
4- رستوران موتی محل (Moti Mahal)

اگر به هند و به ویژه شهر دهلی سفر کردید. دنبال 1 رستوران خوب برای امتحان کردن غذاهای هندی بودید، موتی محل بدون شک یکی از بهترین انتخاب ها برای شما خواهد بود. موتی محل در طول دهه ها فعالیتش شهرت و محبوبیت زیادی کسب کرده است. امروزه به 1 رستوران زنجیره‌ای تبدیل شده و تقریباً در هر شهر هند 1 شعبه دارد. در محله دریاگنج دهلی یکی از قدیمی ترین و بهترین رستوران های دهلی به نام رستوران موتی محل قرار گرفته است. این رستوران مدت زمان کمی بعد از استقلال هند در سال 1947 تأسیس شده و بهترین غذاهای هندی را با کیفیتی بالا به مشتریان ارائه می کند. چیکن تندوری، مرغ کره‌ای و بورا کباب از جمله غذاهای محبوب این رستوران هستند.

رستوران موتی محل دهلی
کلام آخر ؛ دهلی قلب سرزمین عجایب و زیبایی ها

هند سرزمینی است که همیشه افراد خارجی را مجذوب خود کرده است. گردشگران تور ترکیبی هند، عاشق کشف فرهنگ و مناظر متنوع هند هستند. انبوهی از جهانگردان تورهای دهلی جیپور آگرا، از هند دیدن می کنند تا جذابیت باشکوه این قلمرو را احساس کنند. هند دارای تاریخ هزاران ساله است، که یکی دیگر از مواردی است که افراد زیادی را به خود جذب می کند. اگر با خواندن درباره سرزمین هند به خرید تور مثلث طلایی هند ترغیب شده‌اید، کافیست با ما تماس بگیرید و با کمک مشاوران سفرهای دنیاگردی آریا سفر خود را با شرایط دلخواهتان برنامه ریزی کنید.

تور ترکیبی هند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست