تورهای هند

برای مشاهده تورهای هند روی تور مورد نظر خود کلیک کنید

تورهای دهلی

مشاهده تورها

تورهای ترکیبی هند

مشاهده تورها

تورهای آگرا

مشاهده تورها

تورهای جیپور

مشاهده تورها

هند گنجشک طلایی ؛ شبه قاره

در روزگاران دور هند کالاهای لوکس ادویه جات، عطر و منسوجات را معامله می کرد. در ازای آن فقط به دنبال طلا بود که امپراتوری روم را بر آن داشت تا لقب (گنجشک طلایی) را به این کشور بدهد. هندی ها، به دست آوردن طلا را چرخه‌ای فرخنده برای خوشبختی کامل می دانستند. هند نام خود را از رودخانه سند گرفت. این نامی بود که کریستف کلمب به آن داد. رایج ترین نامی که برای این قلمرو عمدتاً توسط ایرانیان ابداع شد، هندوستان بود. بهارات یک اصطلاح سانسکریت است که در کتاب انجیل حدود 2000 سال پیش یافت شد. معنای رایج تر با ریشه کلمه به معنای نور مرتبط است که باعث می شود بهاراتا به معنای افراط در نور، درخشنده یا کسی که نور را دنبال می کند باشد.

هند با بیش از 1.3 میلیارد نفر جمعیت که در تنوع آن سهیم هستند، بخش وسیعی دارد. به طرز پیچیده‌ای ترکیبی از گذشته داستانی، انبوهی از زبان های گفتاری و جوامع مذهبی، مناظر متنوع از قله های مرتفع هیمالیا در شمال تا سواحل آفتاب گیر است. اقیانوس هند در جنوب، موزاییکی از تمدن های باستانی و برخوردهای فرهنگی، به عنوان شاهدی بر وحدت در تنوع است. هند 1 کشور آسیای جنوبی است. اگر در مورد هند صحبت کنیم، دومین کشور از نظر جمعیت و هفتمین از نظر مساحت در جهان است.

هند یکی از بزرگترین دموکراسی ها در جهان است. هند به دلیل وحدت در تنوع معروف است. فرهنگ‌ ها، قومیت‌ ها، مذهب، زبان‌ ها و تنوع‌ های دیگر بسیاری وجود دارد. هنوز هند متحد است و حتی خارجی‌ ها نیز از این واقعیت استقبال کرده‌اند. این سرزمین برای بازدید کنندگان جذاب است، که چگونه چنین سرزمین عظیمی با تنوع های زیاد و مکان های زیبا یکی از پذیرنده ترین فرهنگ های روی کره زمین بوده است. هند کشور بزرگی است و از نظر جغرافیایی بسیار متنوع است. مردم قرن ها برای کشف طول و عرض این کشور، به آن سفر می کردند.

تورهای هند

یکی از محبوب ترین مسیرها برای مسافران تور مثلث طلایی هند است که دهلی، آگرا و جیپور را در بر می گیرد. بناهای تاریخی مانند تاج محل را ببینید. شاهد شکوه سلطنتی قلعه آمبر در جیپور باشید. در بازارهای شلوغ دهلی قدم بزنید که همگی درخشش معماری و غنای فرهنگی این شهرها را به نمایش می گذارند. جغرافیای هند به ماجراجویی‌ های متنوعی می‌ پردازد. از کوهنوردی در یخچال‌ های طبیعی لاکا در هیمالیا تا مسیر آرام خیرگانگا در دره پارواتی، در میان این چشم‌ انداز متنوع، گنجینه‌ای از قلعه‌ ها و کاخ‌ ها، مانند قلعه باشکوه (Mehrangarh) – (The Opportulent Fort) در جونده وجود دارد.

کاخ شهر در اودایپور و قلعه قرمز تاریخی در دهلی. تاریخ هند عمیقاً در ظهور و سقوط سلسله‌ ها ریشه دارد. مکان‌ های میراث جهانی یونسکو مانند قطب منار در دهلی، غارهای آجانتا و الورا در ماهاراشترا، شهر تاریخی فاتح پور سیکری در نزدیکی آگرا به عنوان گواهی بر ثروتمندان این کشور هستند.

میراث فرهنگی از کاخ‌ های راجستانی مغول‌ ها، تا معابد حکاکی‌ شده پیچیده خواجوراهو، هر گوشه از هند داستان سلسله‌ هایی را روایت می‌ کند که تاریخ آن را شکل دادند. هند علاوه بر شگفتی های سرزمین اصلی خود، دارای جزایر مسحور کننده‌ای است که به ملیله های متنوع آن می افزایند. برای کسانی که به دنبال بهشت ​​گرمسیری هستند، سواحل بکر جزایر آندامان – نیکوبار یا صخره‌ های مرجانی لاکشادویپ را کاوش کنند. جایی که آب‌ های فیروزه‌ای؛ زندگی دریایی پُر جنب و جوش در میان وسعت اقیانوس هند فراری فریبنده ایجاد می‌ کنند.

برای کسانی که به سلامتی جامع تمایل دارند، هند استراحتگاه‌ های معروف یوگا و درمان‌ های آیورودا ارائه می‌ دهد. آرامش را در محیط معنوی ریشیکش یا در میان فضای سبز سرسبز کرالا بیآبید. ذائقه خود را در سمفونی آشپزی هند، لذت بردن از طعم کاری تند، بریانیس معطر و شیرینی های لذیذ که از منطقه‌ای به منطقه دیگر متفاوت است، لذت ببرید.

تور هند
⏰ بهترین زمان سفر به کشور هند

بهترین زمان برای سفر به هند در ماه های سردتر، از اُکتبر تا مارس است. زمانی که هوا برای اکتشاف مساعدتر است. این دوره تجربه لذت بخشی را تضمین می کند. چه در حال کاوش در مکان های تاریخی، کوهنوردی در هیمالیا یا افراط در صحنه پُر جنب و جوش غذاهای خیابانی باشید. با این حال، جغرافایی متنوع هند شما را قادر می سازد تا مناطق متمایز این کشور را در فصول مختلف تجربه کنید. خواه به موزاییک فرهنگی کاخ های راجستان، هاله معنوی قات های بنارس یا جذابیت استوایی آب های خلوت کرالا کشیده شده باشید. هند گنجینه‌ای از تجربیات در انتظار کشف شماست.

بهترین زمان سفر به هند
زیبایی های طبیعت و جغرافیای سرزمین هند

هند هفتمین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت است. در مرزهای خود هم خشکی و هم اقیانوس دارد. هند از جنوب به اقیانوس هند و از سمت جنوب غربی به دریای عرب محدود می شود. خلیج بنگال در سمت جنوب شرقی قرار دارد. هند با کشورهای همسایه مانند پاکستان در غرب مرز مشترک دارد. چین، نپال و بوتان در شمال شرقی، بنگلادش و میانمار در شرق. دیگر کشورهای همسایه هند، سریلانکا و مالدیو هستند. هیمالیا در شمال هند دارای قله اورست است که بلندترین نقطه جهان است. در حال حاضر با 29 ایالت و 7 قلمرو اتحادیه، جغرافیای هند بسیار بزرگ است. دهلی نو پایتخت هند است.

مداد رنگی متنوع آب و هوا در هند

آب و هوای هند به دلیل گستردگی جغرافیا و جغرافیای متنوع قابل تعمیم نیست. بنابراین، آب و هوای هند از 6 زیر گروه اصلی تشکیل می شود. در غرب و بیابان، در شمال آن تاندراهای آلپی، یخچال‌ های طبیعی، در جنوب غربی و سرزمین‌ های جزیره‌ای مناطق گرمسیری مرطوبی هستند که جنگل‌ های بارانی را پشتیبانی می‌ کنند. بسیاری از مناطق دیگر در هند دارای اقلیم کوچک هستند. هند به طور کلی 4 فصل دارد. از دسامبر تا فوریه زمستان است. مارس تا اواسط ژوئن تابستان است. از اواسط ژوئن تا سپتامبر بارانی یا موسمی و اُکتبر تا نوامبر فصل پس از موسمی است. در بخش‌ های عمده کشور به جز تابستان‌ های گرم (که بهترین زمان برای بازدید از ایستگاه‌ های تپه‌ای در هیمالیا است) بقیه زمان‌ های سال بهترین زمان برای بازدید از این کشور است.

تاریخچه و قدمت کشور هند

تاریخ هند واقعاً طولانی است. تاریخ هند موضوع مورد توجه همه از جمله افراد خارجی بوده است. این به خاطر فرهنگ ها و تمدن هایی است که در این قسمت از جهان وجود داشته است. هند خانه قدیمی ترین و تأثیر گذارترین تمدن های جهان است. هند زمانی (پرنده طلایی) بود و همه کشورهای جهان آن را به رسمیت شناختند. با این حال، پس از تهاجمات فراوان و قوانین خارجی، به ویژه حکومت بریتانیا تا سال 1947 وضعیت مالی هند را تا حد زیادی کاهش داد. می توان شکوه تاریخ هند را در بسیاری از نقاط هند مانند دهلی، آگرا، جیپور، کرالا، گوا و سایر نقاط مشاهده کرد.

پرچمی با رنگ و عطر زعفران

پرچم هر کشور بیانگر عواملی است که برای کل مردم آن اهمیت ویژه‌ای دارد. عجیب است اگر بگوییم اهمیت ادویه های ارزشمند هندی حتی تا رنگ پرچم آن هم مشخص است. رنگ بالای زعفرانی نشان دهنده قدرت و شجاعت کشور است. نوار میانی سفید نشان دهنده صلح و حقیقت با چاکرای دارما است. رنگ سبز حاصل خیزی، رشد و فرخنده بودن زمین را نشان می دهد.

سفر به هند

نشان وسط پرچم 4 شیر آسیایی است که پشت هم ایستاده‌اند. نماد قدرت، شجاعت، اعتماد به نفس و ایمان است. شیرها بر روی چرتکه مدور و چرتکه بر روی نیلوفر آبی سوار می شوند. چرخ قانون، دارماچاکرا، در مرکز چرتکه قرار دارد.

فرهنگ و سنت هند ؛ زنده و پویا

فرهنگ هند بسیار زنده است. این یک فرهنگ فراگیر است که در آن کل جهان به عنوان (یک خانواده) در نظر گرفته می شود. ما بیش از 5000 سال تاریخ فرهنگی داریم. اگرچه فلسفه هندو عمدتاً در هندوستان که باز هم هزاران سال قدمت دارد انجام می شود. هنوز همه ادیان و شیوه زندگی دیگر او را پذیرفتند. مردم برای قرن ها در هماهنگی زندگی کردند، صرف نظر از اینکه کدام دین یا فلسفه را انجام دادند. بسیاری از جشنواره های رنگارنگ مانند هال، دیوالی، دوسهرا با شور و شوق زیادی جشن گرفته می شوند.

یوگا کمک هند به جهان است و اکنون تقریباً همه کشورهای روی کره زمین یوگا انجام می دهند. فرهنگ و سنت های هند چیزی است که هر خارجی از آن به وجد می آید. آن ها دوست دارند برای کشف فرهنگ و سنت های این سرزمین بیآیند. جمعیت بزرگ مسلمان دنیا بعد از اندونزی و پاکستان را دارد.

هند بزرگترین صنعت فیلم سازی دنیا را دارد که مبدأ آن شهر بمبئی است، که به عنوان (شهر آرزوها) هم شناخته می شود. حرف B در بالیوود از (Bombai) که نام قبلی (Mumbai) است می آید. بیشتر فیلم های هندی، موزیکال هستند.

زبان و خط هند ؛ کشور هزار ملت تنوع

زبان هندی عمدتاً از 2 خانواده اصلی است. یکی هندو آریایی است که بیش از 75% از مردم به آن صحبت می کنند و دراویدی توسط 24% مردم صحبت می شود. با این حال، به زبان ساده، مانند تنوع فرهنگی، زبان های هند نیز بسیار متنوع هستند. در سفر هر 20 تا 30 کیلومتر می توان زبان های مختلفی را شنید. این تخصص هند است. هیچ زبان ملی در هند وجود ندارد. هندی بیشترین صحبت در هند است.

قانون اساسی 22 زبان برنامه ریزی شده را به رسمیت می شناسد. برخی از آن ها کانادایی، گجراتی، مراتی، بنگالی، پنجابی و … هستند. انگلیسی نیز توسط میلیون ها نفر در هند درک، نوشته و صحبت می شود که برای بازدید کنندگان خارجی بسیار مفید است. خط‌ های براهمی که به خط‌ های هندی نیز معروف هستند، خانواده‌ای از سیستم‌ های نوشتاری ابوگیدا هستند. آن ها در سراسر شبه قاره هند، آسیای جنوب شرقی استفاده می شوند.

جشنواره ها و رویدادهای معروف هند ؛ ضیافت رنگ و نور و موسیقی

عظمت فرهنگ هند را می توان در جشنواره های آن یافت. جشنواره های زنده و پُر نشاط هند، عظمت فرهنگ هندی ما را به تصویر می کشد. هندی ها جشن ها را با اشتیاق و فداکاری محض برگزار می کنند. شما می توانید با برنامه ریزی به موقع سفر خود با تور هند، فرصت شرکت در این جشن های رنگی و نورانی شاد را داشته باشید. در ادامه لیستی از 10 فستیوال معروف هند را معرفی می کنیم و برای شفاف تر شدن ذهن شما درباره آن ها توضیح بیشتری خواهیم داد.

1) دیوالی (Diwali) ؛ جشنواره بزرگ نورها (12 نوامبر)

یکی از برجسته ترین فستیوال های هندو در هند، باشکوه و نمایش بسیار جشن گرفته می شود. در این جشنواره چراغ ها، خانه ها با چراغ های گلی، شمع ها و برگ های آشوک تزئین می شوند. مردم لباس های نو می پوشند. در پوجاهای خانوادگی شرکت می کنند. کراکر می ترکند. با دوستان، خانواده ها و همسایه ها شیرینی به اشتراک می گذارند. این جشن محبوب ترین در هند این رویداد در تاریک ترین شب ماه نو در ماه کارتیک در تقویم قمری هندو، که در تقویم میلادی از اواسط اُکتبر تا اواسط نوامبر است. این جشنواره نشان دهنده بازگشت لرد راما به همراه همسرش سیتا و برادرش لاکشمانا پس از 14 سال تبعید طولانی است .خانه های با چراغ های فانتزی، شمع ها و لامپ های گلی، تزئیین می شوند. مغازه ها و بازارهای شلوغ و آتش بازی شما را به وجد می آورد.

جشنواره بزرگ نورها

2) هولی (Holi) ؛ جشنواره پُر جنب و جوش رنگ ها (8 مارس)

هولی که به عنوان جشنواره رنگ‌ ها نیز شناخته می‌ شود، یکی از جشن‌ های معروف هند است که با شور و حرارت زیادی در سراسر کشور برگزار می‌ شود. در آستانه هولی، مردم آتش‌ های بزرگ هولیکا درست می‌ کنند. دور آن آواز می‌ خوانند و می‌ رقصند. در روز هولی، جشنواره معروف ایالت‌ های هند، مردم در مناطق باز جمع می‌ شوند. رنگ‌ های خشک و مرطوب چند رنگ را به یکدیگر می‌ زنند. تعدادی تفنگ آب و بادکنک‌ های رنگی پُر از آب حمل می‌ کنند. این جشنواره در صدر جدول 10 جشنواره معروف در هند قرار دارد. زیرا در سراسر جهان با شادی جشن گرفته می شود. این جشن به معنای پیروزی خیر (شاهزاده پراهلاد) بر شر (هولیکا) و رسیدن بهار است.

جشنواره پُر جنب و جوش رنگ ها
جاذبه این جشن آتش هولیکا، بازی با رنگ ها و بانگ تاندای

زمان این جشنواره ماه کامل (پورنیما) ماه فالگون از تقویم قمری خورشیدی هندو، که مطابق با ماه مارس تقویم میلادی است. تقریباً در سراسر کشور، پُر جنب و جوش ترین جشن ها را می توان در ایالت های شمال هند مشاهده کرد. کارهایی که باید انجام دهید : آتش های بزگ هولیکا را تماشا کنید. آواز بخوانید و برقصید. بازی با رنگ ها.

3) دوسهرا (Dussehra) ؛ جشن پیروزی خیر بر شر (24 اُکتبر)

دوسهرا که ویجایاداشامی نیز نام گذاری می شود، یکی از مشهورترین جشن های هند در آیین هندو است. این جشن به اشکال مختلف در سراسر کشور برگزار می شود. Ramlila (اجرای صحنه هایی از رامایانا) به مدت 10 روز در همه جا برگزار می شود. با (Ravan Dahan) به اوج خود رسید. سوزاندن پیکره های عظیم راوانا، مگنات و کومبکاران که تماشای آن یک منظره واقعی است. در حالی که در میسور، 1 صفوف رنگارنگ بیرون می‌ آیند. در (Kullu) به مدت 10 روز جشن گرفته می‌ شود و از خدایان کوهستانی خود در دره استقبال می‌ کنند. کاخ میسور مانند 1 عروس روشن می شود و فضا با موسیقی طبل ها پُر شده است. دیدنی است که نباید در سفر به شهر سلطنتی از دست داد. این یکی از مذهبی ترین جشن های هند است.

جشن پیروزی خیر بر شر

در این جشنواره مرگ دیو پادشاه راوانا به دست لرد راما را جشن می گیرند. زمان این جشنواره دهمین روز از ماه آشوین طبق تقویم قمری هندو، که مطابق با سپتامبر یا اُکتبر تقویم میلادی است و در پان هند برگزار می شود. شما می توانید در معابد برجسته جشن ها را تماشا کنید.

4) رکشابندان (Raksha Bandhan)

5) دورگا پوجا (Durga Puja) ؛ رفاه، نیکی و فداکاری (24 اُکتبر)

6) روز استقلال یا جشن آزادی (Independence Day) – (15 اوت)

7) ماها شیوراتری (Maha Shivratri) ؛ ارادت به لرد شیوا (18 فوریه)

8) همیس (Hemis) ؛ آوازهای آرامش بخش و لباس های رنگارنگ (از 28 ژوئن)

9) گوواردان پوجا (Govardhan Puja) ؛ روزی که لرد کریشنا ایندرا دیو را شکست داد. (13 نوامبر)

10) روز جمهوری ؛ سالگرد قانون اساسی هند (Anniversary Of The Constitution Of India) – (26 ژانویه)

🥘 غذای سنتی در هند که دوستشان خواهید داشت!

وقتی صحبت از غذای هندی به میان می‌ آید عطر، طعم و ادویه بدون درخواست می‌ آید. در واقع کاری هندی بدون استفاده از ادویه ناقص است. ادویه جات علاوه بر طعم، برای هضم غذا نیز مفید است و خواص ضد التهابی دارد. بسیاری از غذاها سطح فعلی ادویه را به سطح کاملاً تازه‌ای می برند که ما را از طعم دادن به این غذاهای خوش طعم باز نمی دارد.

هند یک کشور چند فرهنگی زیبا است، که از شمال هند تا نوک جنوبی دارای تنوع فراوانی است. این تنوع با فرهنگ و سنت ها پویا می شود. چگونه می توانیم غذا را فراموش کنیم؟ غذا چاشنی زندگی است و گاهی هیچ چیز بهتر از لذت بردن از یک وعده غذایی مقوی برای شستن هر گونه نگرانی نیست.

غذای سنتی هند

هند دارای تنوع بسیار زیادی از غذاهای سنتی و محلی است. مردم هند عاشق خوردن غذا هستند. غذا جزء ذاتی خانواده های هندی است. سبک آشپزی و آشپزی در طول هزاران سال رونق یافت و در نقاط مختلف کشور متفاوت است. با توجه به ایالت و منطقه، می توان انواع غذاهای بین ایالتی و درون دولتی را میل کرد. ادویه ها، سبزیجات، غلات و میوه ها از ویژگی های اکثر غذاهای هندی هستند. هر کسی که در سفر به هند است، باید غذاها و غذاهای هندی را بشناسد در غیر این صورت سفر شما ناقص و بدون طعم خواهد بود.

خوردن با دست ممکن است برای بسیاری از افراد عالی به نظر نرسد. با این حال، مزایای بسیاری دارد. انگشتان به عنوان گیرنده های گرما از سوختن دهان شما هنگام قرار دادن غذای داغ در داخل آن جلوگیری می کنند. قبل از خوردن غذا باید درجه حرارت را بررسی کنید. به غیر از آن، وقتی با دست غذا می خورید، آهسته تر غذا می خورید. این به هضم غذا کمک می کند. به طور سنتی از سمت راست برای غذا خوردن استفاده می شود و دست چپ آن را کثیف می دانند.

قبل از غذا خوردن باید دست های خود را با آب و صابون کاملاً بشویید. این عمل باعث می شود روند غذا خوردن بسیار بهداشتی باشد. غذا خوردن با دست یک روش رایج در جنوب و شرق هند است، اما در شمال و غرب هند کمی نادر است. در شمال و غرب هند، مردم از قاشق برای برداشتن برنج کمک می گیرند. اما از انگشتان برای تکه کردن نان استفاده می کنند.

برخی از غذاهای محبوب هند عبارتند از :

 • Rasgulla
 • Rogan Josh
 • Gulab Jamun
 • Smoked Pork
 • Indian Chaats
 • Butter Chicken
 • Pakoras & Bhajjis
اقتصاد هند ؛ قوی ولی پنهان

این کشور پنجمین اقتصاد بزرگ جهان از نظر تولید نا خالص داخلی اسمی و سومین اقتصاد بزرگ از نظر برابری قدرت خرید است. اقتصاد شبه قاره هند تا زمان شروع استعمار در اوایل قرن نوزدهم، بزرگترین اقتصاد جهان در بیشتر تاریخ ثبت شده بود.

در سال 2022، هند ششمین وارد کننده و نهمین صادر کننده بزرگ جهان بود. هند از 1 ژانویه 1995 به عضویت سازمان تجارت جهانی درآمده است. اقتصاد هند شامل کشاورزی سنتی روستایی، کشاورزی در مقیاس صنعتی، صنایع دستی و طیف وسیعی از صنایع مدرن است. هند با جمعیت تحصیل کرده انگلیسی زبان، صادر کننده عمده خدمات فناوری اطلاعات، خدمات برون سپاری کسب و کار و کارگران نرم افزاری است.

توریستم در کشور رنگارنگ هند

هند با ترکیبی از سنت‌ های قدیمی، فرهنگ و هزاران کیلومتر جغرافیای پُر جنب و جوش، همیشه خارجی‌ ها را برای سفری هیجان‌ انگیز به اینجا می‌ کشاند. توریسم هند یک سفر ماجراجویی از گوشه‌ای به گوشه دیگر است. هند همه چیز برای جذب تخیل بازدید کنندگان از هر نوع دارد. مهم نیست که دوست دارید، هند همه چیز را دارد. هند کوه برفی، سواحل شاد، سبز طبیعی و دره های عرفانی معنویت دارد.

در بالای همه این ها مجموعه‌ای از سایه‌ های فرهنگی است که همیشه زیبایی خام هند را تعیین می‌ کنند. به همین دلیل است که فرصت گردشگری در هند قلب هر گردشگری را تسخیر می کند. شما باید جنبه های مختلف هند اعم از مکان های فرهنگی و طبیعی، غذا، جشنواره ها، پوشاک، سبک زندگی، بازارهای خرید و موارد دیگر را کشف کنید. در این کشور رنگارنگ هر چیزی را که به دنبالش هستید پیدا خواهید کرد.

می توان انواع سفرهای منطقه‌ای را برای گذراندن زمان عالی و کاوش در گردشگری هند انتخاب کرد. شما می توانید برای سفر به شمال هند که شامل مکان هایی مانند دهلی، آگرا، امریتسار، هاریدوار و … است، سفر به هند جنوبی که شامل مکان هایی مانند کرالا، اوتی، هامپی، آلپی، بنگلور و … می شود، سفر هند غربی که در آن می توانید گوا را کشف کنید. بمبئی، احمد آباد، پوشکار، جیپور، اودایپور و …. سفر به هند شرقی که در آن مکان های زیبایی مانند کلکته، بنارس، گانگتوک، آسام و … باید کاوش شوند. سفر به هند مرکزی که در آن می توانید مادیا پرادش زیبا و سایر نقاط را ببینید. می توانید به یک منطقه یا ترکیبی از 2 یا چند منطقه بروید.

گردشگری هند فقط بر اساس مناطق تاریخی نیست. اگر عاشق سواحل هستید، گزینه های زیادی دارید. گوا به تنهایی دارای چندین سواحل است که خارجی ها دوست دارند چند روز را حداقل در آن بگذرانند و کرالا نیز دارای تعداد زیادی سواحل زیبا است. شما نمی توانید بمبئی را نیز فراموش کنید. اگر عاشق مکان ها و بناهای فرهنگی هستید، هند صدها مورد از آن ها را دارد. برخی از سایت های فوق العاده محبوب عبارتند از تاج محل، قلعه سرخ، قطب منار، دروازه هند، دروازه هند، هاوا محل، غارهای آجانتا، معبد خورشید کونارک، معبد ماهابودی، چار مینار و … .

اگر می‌ خواهید زیبایی‌ های طبیعی را کشف کنید، از آن فراوانی برخوردار خواهید شد. هیمالیا در شمال هند همواره مورد توجه عاشقان ماجراجویی و زیبایی های طبیعی بوده است. با کاوش در گردشگری هند، می توانید به مکان هایی مانند Manali – Nainital – Mussorie – Shimla – Rishikesh – Gangtok و موارد دیگر بروید. دوستداران تورهای مذهبی و معنوی می توانند چندین معابد، مساجد و کلیساها را در برخی از شهرهای فوق قدیمی کشور مانند بنارس، گایا، هاریدوار، تیروپاتی و … کاوش کنند.

در زمان‌ های اخیر، گردشگری در هند در حال افزایش است. تنها در سال 2017 بیش از 10 میلیون گردشگر خارجی از هند بازدید کردند که در مقایسه با سال گذشته بیش از 15% افزایش داشت. زیرا زیر ساخت ها، اقتصاد و عوامل دیگر از ورود گردشگران حمایت می کنند. دولت تمرکز زیادی بر رشد گردشگری دارد. مطمئناً زمان بسیار خوبی برای آمدن به هند، داشتن اوقاتی عالی در طول این بازدید و خاطرات فوق‌ العاده در هنگام خروج از کشور و پس از آن است.

تور دهلی آگرا جیپور یک لذت برای مسافر است، که در آن چندین جاذبه دیدنی را کشف می کند. مقاصد محبوب هند مانند دهلی، راجستان، هیماچال پرادش یا اوتاراکند، بمبئی، گوا، کرالا، کشمیر، شمال شرق، انتخاب های متعددی از جاذبه ها را به بازدید کنندگان ارائه می دهند. می توانید 1 پکیج خوب تور هند بخرید و از بهترین زمان در گردشگری هند لذت ببرید. به جز تابستان گرم از آوریل تا ژوئن، هر ماه زمان بسیار خوبی برای بازدید از هند است. تابستان ها بهترین زمان برای جستجو در ایستگاه های تپه هیمالیا است.

⚠️ قوانین مهم و عجیب هند که گردشگران باید بدانند :

برای آن که  سفری امن و راحت را در مثلث طلایی هند تجربه کنید، بهتر است با قوانین کشور مقصد آشنا باشید تا در صورت بروز تعارض احتمالی قدرت مدیریت بحران را داشته باشید.

1- هند بزرگترین دموکراسی دنیا را دارد.

2- بیشتر از 80% مردم هند، هندو هستند. مسلمان ها، بزرگترین اقلیت این کشور را تشکیل می دهند که در حدود 13% کل این کشور است.

3- ببر بنگال، حیوان ملی هند است. قبلاً تعداد این ببرها در کشور هند بسیار زیاد بود، اما حالا کمتر از 4000 گونه در این کشور باقی مانده است.

4- در هند، رنگ لباس ها نقش مهمی در شناخت طبقه بندی های اجتماعی دارد . مثلاً در گذشته، خانم ها با توجه به اینکه موی خود را چه مدلی می بستند، 1 فرد عادی یا 1 فرد مذهبی شناخته می شدند.

5- کشور هند تنها 3/1 اندازه ایالات متحده آمریکا است. اما با این حال دومین کشور پُر جمعیت دنیاست و بیشتر از 1 میلیارد و 600 هزار نفر جمعیت دارد. هند هفتمین کشور بزرگ دنیاست.

6- در حالی که بیشتر از 1 میلیون نفر در هند میلیونر هستند، هنوز هم بیشتر مردم هند با روزی فقط 2 دلار یا کمتر زندگی خود را می گذرانند. این احتمال وجود دارد که 35% هندی ها زیر خط فقر زندگی می کنند.

7- هندی ها به عناصر آتش، زمین، آب و هوا اهمیت بسیار زیادی می دهند. برای اینکه این عناصر را آلوده نکنند، مُرده هایشان را دفن نمی کنند و در عوض اجساد آن ها را در ساختمان هایی که به آن (برج های سکوت) می گویند رها می کنند.

8- بسیاری از خانم های هندی هیچ وقت اسم همسرشان را با صدای بلند نمی گویند، چون آن را نشانه بی احترامی می دانند. در عوض هر وقت بخواهند همسرشان را صدا کنند از کلمه های غیر مستقیم مثل (سلام)، (اینجا رو نگاه کن) یا (پدر بچه ها) استقاده می کنند.

9- گاوها موجوداتی هستند که در تمام خیابان های هند به طور آزاد رفت و آمد می کنند. کسی حق جابه جا کردن آن ها را ندارد. در فرهنگ هندی ها، گاوها موجودات مقدسی به شمار می روند و معمولاً چیزی به نام (Tilak) را بر تن آن ها می کنند که نشانه خوش شانسی در فرهنگ هندی هاست.

8 نکته مهم درباره واحد پول هند، که سفرتان را آسان می کند :

1- جالب است که روپیه هند در اندازه و حدِ خودش به قدری قدرتمند است. حرفی برای گفتن دارد که به عنوان پول قانونی در کشورهای همسایه اش مثلِ نپال و بوتان پذیرفته است.

2- استفاده از روپیه (پول رایج هند) برای خارجی ها، کسانی که برای گردشگری به هند سفر کرده‌اند و افرادی که شهروند هندی نیستند در خارج از هند، غیر قانونی است. روپیه در بازارهای بین المللی با نماد (INR) شناخته می‌ شود. یکایِ کوچکتر پول در هند، پیسه (Paisa) است.

3- شما اگر قصد دارید ارزتان را با کمترین زیان مالی به واحد پول هند تبدیل کنید، بهتر از ابتدا ریال را به دلار و بعد دلار به روپیه تغییر دهید. چرا که در هند، ریال چندان مرسوم نیست (مثل ایران که یک هندی نمی تواند با روپیه خرید و فروش کند.) پس در نتیجه باید مبادلاتتان را یا به دلار یا به واحد پول هند انجام دهید.

4- هندی ها اصولاً به شاد بودن و رقص هایِ گروهیِ ناگهانی در وسط خیابان هایشان معروف اند. این شادی و رنگارنگیِ روحی به پول هایشان نیز منتقل می شود. طیفِ رنگِ اسکناس هایشان را به یک اثر هنری تمام عیارتبدیل می کند. 1 روپیه (سبز)، 10 روپیه (نارنجی)، 20 روپیه (قرمز)، 50 روپیه (بنفش)، 100 روپیه (آبی) ،500 روپیه (زرد)، 1000 روپیه (صورتی).

5- بین سال‌ های 1917 و 1918 به (سلسله نظام) در حیدر آباد هند امتیاز چاپ واحد پولی مخصوص به خودشان داده شد. روپیه در خارج از مرزهای هند با قیمت مناسبی خرید و فروش نمی‌ شود. وارد و خارج کردن روپیه هم در این کشور با محدودیت‌ هایی روبرو است. بنابراین بعد از تمام شدن مسافرت و قبل از خروج از هند، حتماً سعی کنید که روپیه‌ ها را تا پیسه‌ آخر خرج کنید.

6- سکه‌ های هندی 5/0، 1، 2، 5 و 10 روپیه‌ای هستند. البته از این سکه‌ ها برای خریدهای خُرد تر استفاده می‌ شود. اما اسکناس‌ های هندی بیشتر از این ها تنوع دارند. 1، 5 و 10 روپیه علاوه بر سکه اسکناس‌ هم دارند (البته 1 و 5 روپیه‌ امروزه بسیار کم در دسترس هستند). سایر اسکناس‌ های هندی عبارت اند از : 20 روپیه، 50 روپیه، 100 روپیه، 200 روپیه، 500 روپیه و 2000 روپیه‌ای.

7- ارزشمندترین اسکناس در هندوستان اسکناس 2000 روپیه است. بی‌ ارزش‌ ترین سکه رایج در هند 50 پیسه است (که حتی فقرا نیز از گرفتنِ این واحدِ پولی امتناع می کنند. اگر ببینند کسی به عنوانِ اعانه به آن ها 50 پیسه می دهد، 1 پولی روی آن 50 پیسه می گذارند و با دلسوزی به عنوان کمک به طرف بر می گردانند.) در سال 2016 اسکناس 1000 روپیه حذف و به جای آن اسکناس 2000 روپیه وارد شد.

8- اسکناسی که به یاد بود 100 سالگی مهاتما گاندی منتشر شد، تنها اسکناس یادبودی است که بانک مرکزی هند آن را صادر کرده است. تصویرِ قایق ماهیگیری در پشت اسکناس 10 روپیه به مدت 40 سال باقی ماند. اصولاً هندی ها وفادارند و تنوع طلبی در برخی چیزها برایشان اصلاً معنا ندارد. یک طرح مخصوص از اسکناس‌ های 10 و 100 روپیه‌ای در سال 1959 برای زائران هندی خانه خدا جهت خرید و فروش در عربستان، منتشر شد.

🎷 رقص و موسیقی رنگارنگ هندی

هند سرزمین (وحدت در تنوع) است و رقص های ما تفاوتی ندارد. اشکال مختلف رقص (طبقه بندی شده به عنوان فولکلور یا کلاسیک) از مناطق مختلف کشور سرچشمه می گیرند و راهی برای نمایش فرهنگ خاصی هستند که از آن سرچشمه می گیرند. 8 رقص کلاسیک که جزء رقص‌ های کلاسیک هندی طبقه‌ بندی می‌ شوند و در متن هندو سانسکریت (ناتیاشاشترا) (متن هنرهای نمایشی) ذکر شده‌اند عبارتند از :

 • ساتریا از آسام
 • کاتاکالی از کرلا
 • اودیسی از اودیسا
 • مانیپوری از مانیپور
 • بهاراتناتیام از تامیل نادو
 • Mohiniyattam از Kerela
 • کوچیپودی از آندرا پرادش
 • Kathak از شمال، غرب و مرکز هند

رقص و موسیقی رنگارنگ هندی

تمام اشکال رقصی که در بالا ذکر شد، یک درام رقص کامل هستند که در آن یک رقصنده یا مجری یک داستان کامل را تقریباً به طور کامل و منحصراً از طریق ژست‌ ها روایت می‌ کند. چنین داستان هایی بیشتر بر اساس اساطیر وسیع هندی است. رقص های کلاسیک در هند کاملاً طبق قوانین و دستور العمل های تجویز شده در (Natyashastra) طبقه بندی می شوند و اجرا می شوند. درست مانند رقص های کلاسیک، رقص های محلی در هند نیز از مناطق مختلف کشور سرچشمه می گیرند. این اجراها بیشتر مبتنی بر داستان هایی هستند که به صورت شفاهی از نسلی به نسل دیگر منتقل می شوند.

رقص‌ های محلی عمدتاً اهمیت خود را در مناطق روستایی نشان می‌ دهند، جایی که اجراها زندگی روزمره ساکنان روستایی را به تصویر می‌ کشند. روند یک مسابقه مناسب یک تلاش طولانی و خسته کننده است که با تطبیق معیارهایی مانند طالع بینی، مذهب، طبقه، قد حرفه‌ای، ظاهر فیزیکی و فرهنگ آغاز می شود.

✈️ حمل و نقل هوایی در هند

خطوط هوایی در هند از رشد سریع تجارت هواپیمایی کشوری در هند تغذیه می شود. از نوامبر 2018، بازار خطوط هوایی داخلی هند به عنوان سومین بازار بزرگ در جهان رتبه بندی شد و انتظار می رود در 10 تا 15 سال آینده به رتبه اول برسد. بخش عمده‌ای از این امر به افزایش رقابت بین شرکت های حامل داخلی در هند مربوط می شود. طی چند سال گذشته، شرکت‌ های حمل‌ و نقل داخلی به طور مداوم قیمت‌ های پایینی را برای سفرهای هوایی ارائه کرده‌اند. در عین حال خدمات خود را حفظ کرده و بهبود می‌ بخشند.

فرودگاه بین المللی چاتراپاتی شیواجی (بمبئی)

این امر منجر به هجوم مشتریانی شد که سفرهای هوایی را انتخاب می کنند که به تدریج با هر سال افزایش می یابد. خطوط هوایی داخلی نیز فعالانه تلاش می‌ کنند تا برنامه‌ های مناسب، معاملات بسته‌ های بیشتر و سیستم‌ های رزرو راحت را کنار بگذارند تا مشتریان خود را راضی نگه دارند. اما با این همه رقابت و انتخاب، کدام یک را باید برای بهترین تجربه پرواز انتخاب کنید؟

هند 4 فرودگاه اصلی در دهلی، بمبئی، چنای و کلکته دارد. فرودگاه بین المللی چاتراپاتی شیواجی (بمبئی) و فرودگاه بین المللی ایندیرا گاندی (دهلی) از بهترین فرودگاه های جهان هستند. سایر فرودگاه های اصلی در بنگلور، حیدر آباد و کوچی هستند. پروازهای بدون توقف و مستقیم متعددی از تمامی کشورهای بزرگ دنیا به این فرودگاه ها وجود دارد. خطوط هوایی مهم هند عبارتند از ایر ایندیا، جت ایرویز و ایندیگو. نقاط ثانویه ورود به هند از طریق جیپور، گوا، تریواندروم، تریچی، کویمباتور، مادورای، احمدآباد و پونا می باشد.

فرودگاه بین المللی ایندیرا گاندی (دهلی)

ویزای هند و نکات آن که کسی به شما نمی گوید!

کشورهایی که نیازی به ویزا برای هند ندارند :

الف) بوتان، مالدیو (به مدت 90 روز) و نپال در صورتی که از سرزمین اصلی چین وارد نشوند، اجازه ورود بدون ویزا را دارند.

ب) افراد دارای کارت مبدأ هندی مشروط بر اینکه شهروند کشورهای زیر نباشند، معافیت ویزا می باشد :

 • نپال
 • چین
 • بوتان
 • بنگلادش
 • سریلانکا
 • پاکستان
 • افغانستان
 • مهاتما گاندی قهرمان و اسطوره هند

مهماتما گاندی یکی از مهم ترین، تأثیر گذارترین و مورد احترام ترین شخصیت های تمام دوران در هند و سرتاسر دنیا بوده است. مهاتما (Mahatma) به معنای (روح بزرگ) در زبان قدیمی هندی است. مهاتما همه زندگی اش را وقف آزادی هند از قانون های انگلیسی کرد. روز تولد او یعنی 2 اُکتبر، به عنوان روز ملی هند شناخته می شود.

سوغات هند دریایی شگفت انگیز

هر مقصد جدیدی داستانی برای گفتن دارد. اسرار کوچک و ویژگی های خاص خود را در خود دارد. سوغاتی به نوعی مانند 1 پازل با کشور ما سازگار است. در اینجا لیستی از سوغاتی های مختلف برای جمع آوری در هند وجود دارد.

سوغات هند
🛒 لیست طلایی خرید سوغاتی که کار گردشگران را راحت تر می کند :
 • شال پشمینه، از جنس کشمیر
 • چای هندی از دارجلینگ – آسام
 • محصولات سنگ مرمر از اودایپور
 • محصولات چوب صندل از (Mysore)
 • ادویه ها و روغن های هندی از کرالا
 • فلفل هندی سوغاتی معروف تور هند
 • وسایل تزئینی بودایی از دارمسالا و لاداخ
 • ساری های سنتی از بنارس، آسام، بنگال غربی و جنوب هند

توریستی ترین شهرهای هند که می توانید ببینید :

1) دهلی : جایی است که می توانید هر 2 میراث غنی باستانی را بیآبید، که کاملاً با دوران مدرن کنونی ترکیب می شود. بناهای سنتی  و تاریخی جذابی وجود دارند که به دلیل معماری شگفت انگیزی که میراث غنی هند را به نمایش می گذارند، شناخته شدند.
2) آگرا : این شهر به مرکزی برای آموزش، هنر، تجارت و مذهب تبدیل شد. شاهد ساخت قلعه آگرا، سیکاندرا و ارزشمند ترین بنای یاد بود آگرا، تاج محل بود که بین سال های 1632 و 1648 توسط امپراتور مغول شاه جهان بنا شد. یادی عاشقانه از همسر عزیزش ممتاز محل.
3) جیپور : شما می توانید از جیپور، شهر صورتی دیدن کنید. مکان های زیادی برای بازدید وجود داشت مانند قصر شهر، هوا محل، قلعه عامر، جانتار مانتار، قلعه ناهارگر، جال محل، قلعه جایگار و بسیاری دیگر. هتل چوکی دانی یکی از بهترین هتل های جیپور برای گردشگران تور مثلث طلایی هند است.

توریستی ترین شهرهای هند

این نکته حائز اهمیت را فراموش نکنید که کم تر آژانس گردشگری امکان سفر به این شهرها را به صورت تک شهر به شما می دهد. پس می توانید با خرید تور مثلث ترکیبی هند از خدمات تورهای ترکیبی هند به صورت یکجا استفاده کنید و با 1 تیر چند نشان بزنید.

کلام آخر با سفرهای دنیا گردی آریا ؛ در کشور تنوع و رنگ

هند یکی از قدیمی ترین و زیباترین سرزمین های فرهنگی است. برای هر مسافری، تور هند یک سفر به یاد ماندنی از هیمالیاهای زیبا برای عاشقان ماجراجویی تا مناظر درخشان شهری مانند دهلی و بمبئی، تا بهشت ​​های ساحلی مانند گوا و کرالا، است. تابستان ها یا زمستان ها می توانید شهر دلخواه خود را برای گردش انتخاب کنید. هند ایستگاه های تپه‌ای، سواحل، شهرهای پیشرفته، جنگل های انبوه و خیلی چیزهای دیگر دارد. شما به سادگی می توانید سفر به هند را با تور لحظه آخری هند انتخاب کنید و از سفری به یاد ماندنی با انتخاب های شگفت انگیز لذت ببرید.

اگر به دنبال نکاتی درباره تفاوت های هند با سایر کشورها قبل از سفر با تور هند باشید، به این دلیل که هند سرزمینی است که در آن تنها در هر چند کیلومتری یک تغییر قابل مشاهده در زبان، غذا و سبک زندگی وجود دارد.

تور ترکیبی هند

هند همیشه یک مرکز معنوی در جهان بوده است و هزاران سال است که افتخارات مذهبی نیز وجود دارد. همه این تنوع را می‌ توانید در مکان‌ هایی مانند Haridwar – Varanasi – معابد مهم مختلف مانند معبد Kedarnath – معبد Badrinath – جشنواره‌های پُر جنب و جوش مانند Holi – Diwali و … تجربه کنید. در سفر به هند، مکان‌ های میراث جهانی یونسکو، بناهای تاریخی و بسیاری موارد دیگر وجود دارد که در انتظار شما هستند. برای قرن‌ ها، هند مکانی برای گردش بود و در زمان‌ های اخیر هند به یک قدرت اقتصادی جهانی تبدیل شد. ورود گردشگران به این کشور چندین برابر شد. هند یک کشش مغناطیسی ایجاد می کند و هر روز تعداد بی شماری از گردشگران را به خود جذب می کند.

ما برای کمک به شما به عنوان برنامه ریز تور ترکیبی هند تلاش می کنیم. ما تماس با مشاوران متخصص دنیاگردی آریا را به شما پیشنهاد می کنیم تا با نگاهی اجمالی به آنچه که هند برای گردشگرانی مانند شما ارائه می دهد، سفر خوشی برایتان رقم بزنیم. هدف ما در سفرهای دنیاگردی آریا این است که وقتی هند را ترک می کنید، بهترین تجربه و خاطرات سفر را داشته باشید. بنابراین، شما فقط کافیست با ما تماس بگیرید و مطمئن باشید بهترین روزهای سفر را در هند خواهید داشت.

سؤالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست